TOP KSIĄŻKOHOLICY

Marzy Ci się książka? Góry gadżetów książkowych? Nie masz szczęścia w konkursach? Głowa do góry! Dziś przez pochmurne niebo nad Twoją głową, zaczną przebijać się pierwsze promienie słońca! Tym razem to nie szczęście, ani warsztat pisarski obdarzy Cię wymarzoną nagrodą – tylko ty sam!

Zakasaj rękawy, łap za klawiaturę i komentuj do utraty tchu!

Od dziś PISZĄC wartościowe KOMENTARZE zaczynasz PRACOWAĆ na upragnioną NAGRODĘ!

Komentuję = pracuję na gadżety książkoholików!

***

Czym jest PROGRAM i jaka jest jego idea?

Program „Top książkoholicy” jest programem lojalnościowym, dzięki któremu wyrażając swoją opinię pod dowolnym postem w postaci komentarza, możesz zdobywać nagrody w postaci gadżetów książkowych czy książek. Idea polega na tym, iż pisząc komentarze, pracujesz na miejsce w rankingu użytkowników, im więcej twoich wartościowych opinii na stronie, tym wyższe miejsce w rankingu. Im wyższe miejsce w rankingu tym więcej punktów, co miesiąc wędruje na twoje konto. Zebrane punkty  możesz wymienić na dowolnie wybraną przez siebie nagrodę z katalogu nagród.

 

Zasada przydzielania punktów w danym miesiącu:

1. miejsce (w danym miesiącu) to 5 pkt

2. miejsce to 4 pkt

3. miejsce to 3 pkt

4. miejsce to 2,5 pkt

5. miejsce to 2 pkt

6. miejsce do 15. miejsca to 1 pkt

powyżej 15. miejsca to 0 pkt

Pamiętaj! Już od 5 pkt możesz zdobyć nagrodę!

 

Pula nagród, na które będzie można wymienić uzbierane punkty, będzie podawana w każdy weekend nowego miesiąca, wraz z opublikowaniem rankingiem punktów. Osoba, chcąca wymienić punkty na nagrodę SAMA musi się zgłosić po odbiór nagrody (patrz regulamin pkt.3).

Ranking komentarzy jest tworzony na podstawie ilości WARTOŚCIOWYCH komentarzy napisanych przez danego użytkownika, w danym miesiącu. Wartościowy komentarz to komentarz składający się przynajmniej z jednego zdania złożonego. Ilość komentarzy użytkownika z danego miesiąca nie przenosi się na następny. Z każdym nowym miesiącem (tzn. z dniem 1-go) użytkownik rozpoczyna z liczną komentarzy równą 0 i zerowym miejscem w rankingu. Ranking ‘Top książkoholicy’ będzie upubliczniany w postaci posta na portalu BookGeek, w każdą pierwszą niedzielę danego miesiąca.

REGULAMIN [aktualizacja 2.02.2015]:

1. Aby wziąć udział w programie ‘Top książkoholicy’ trzeba być zarejestrowanym na portalu BookGeek.

2. Komentarz definiuje się jako opinię napisaną przez użytkownika (na portalu BookGeek.pl), składającą się przynajmniej z jednego zdania złożonego, nie zawierającego niecenzuralnego słownictwa.

2a. Komentarze nie wnoszący nic wartościowego do wpisu  i dyskusji (typu: fajny opis książki, ale i tak jej nie przeczytam, bo nie moje klimaty(…)/ fajny konkurs(…)/na pewno wezmę udział (…)/książka się dobrze zapowiada(…), itp) będą usuwane.

2b. Komentarze muszą być odpowiedzią na artykuł i/lub odpowiedzą na inne komentarze.

2c. W wpisach 'Zapowiedź:…’ komentarze typu ’dobrze się zapowiada’ są niedopuszczalne i będą usuwane. Jeśli nie czytałeś książki podobnej do prezentowanej w zapowiedzi, nie znasz autora itp. nie pisz:  'podoba mi się opis, na pewno po nią sięgnę’ – takie komentarze traktujemy jak spam! Jeśli chcesz wyrazić, że Ci się zapowiedź podoba, napisz co konkretnie  Ci się spodobało.

2d. Komentarze nie mogą mieć charakteru „hejtu” i  nie mogą w jakikolwiek sposób urażać/wyśmiewać gusta czytelnicze innego użytkownika. Jeśli nie podoba Ci się jakaś książka napisz dlaczego tak jest, ale nie wyzywaj innych osób, którym książka się podobała.

3. Osoba posiadająca stosowną ilość punktów na swoim koncie, może wymienić je WYŁĄCZNIE na nagrodę z katalogu. W tym celu należy poinformować organizatora o chęci wymiany przez napisanie wiadomości e-mailowej na adres: klub.bookgeek@gmail.com, wpisując w temacie: ‘Top książkoholicy’, w treści wiadomości: numer nagrody, dane adresowe, swój e-mail (na które zostało założone konto na portalu) i nazwę użytkownika.

3a. Organizator zastrzega sobie możliwość przyznawania bonusów punktowych wybranym użytkownikom (np: podczas konkursów w tym celu zorganizowanych, bonusów świątecznych, za wyróżniającą działalność i chęć niesienia pomocy innym użytkownikom).

4. W programie ‘Top książkoholicy”, pod uwagę są brane tylko komentarze zamieszczane na stronie bookgeek.pl

5. Użytkownik, którego komentarz zostanie uznany 5 razy za SPAM, zostanie automatycznie i dożywotnio wykluczony z udziału w programie.

6. Uczestniczący w akcji użytkownik – w przypadku wymiany punktów na nagrodę –  obowiązuje także regulamin konkursów, który znajduje się pod adresem: https://bookgeek.pl/regulamin-konkursow/

7. Program ‘Top książkoholicy’ trwa od 1.2.2015 do 1.02.2016.

8. Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w regulaminie programu podczas jego trwania.

***

UWAGA! Każdy komentarz możesz edytować w ciągu 5 min od jego opublikowania. Musisz tylko odświeżyć stronę.

KATALOG NAGRÓD DO WYMIANY ZA PUNKTY:

grudzień 2015 –pobierz

 RANKING KOMENTUJĄCYCH:

grudzień 2015 – pobierz

DODATKOWE PUNKTY:

zadanie nr.1 zobacz (8-22.03) – 1 pkt (30pkt do rozdania)

zadanie nr.2 zobacz (11-30.03) – 1 pkt (200pkt do rozdania)

zadanie nr.3 – ankieta – 2 pkt – chętnych prosimy o kontakt na klub.bookgeek@gmail.com (do 26.04)

zadanie nr. 4 – twoja wersja MBR* – 3 pkt – mbr- pobierz formularz (do 01.12.2015)

*Uwaga! Prosimy nie przysyłać MBR do popularnych książek (IŚ, Niezgodna, Percy, Rowell..itp.)!