Redakcja

„O REDAKCJI”

REDAKTORZY:

Shetani – redaktor naczelny – studiuję biotechnologię, więc jeśli kiedyś usłyszycie o czerwonowłosej istocie odbierającej nagrodę Nobla, to wiedzcie, że to ja! Jestem uzależniona od czytania książek, czekolady, zielonej, białej  i czerwonej herbaty oraz wszystkiego co nadprzyrodzone – ezoteryka, parapsychologia i te sprawy. W końcu rodzina czarownic. Dodatkowo uwielbiam język angielski – takie odstresowanie. Jestem wielką kotomaniaczką i mam cudownego kota, jedynego w swoim rodzaju, o imieniu Hinata. Czytuję głównie fantasy, fantastykę i paranormal romance, ale dobrym kryminałem czy science-fiction też nie pogardzę. Kocham motyw czarownic, smoków, duchów i wampirów. Lubię nieprzewidywalność i zaskakujące zwroty akcji. A w ogóle to świat w książkach jest dużo lepszy niż ten prawdziwy, o!

Kerach  – redaktor ds. treści –  czyli osobnik cierpiący na ciężki przypadek książkoholizmu, jeden z kosmitów, który stworzył BG. Od poniedziałku do czwartku – studiuje kierunek inżynieryjny (bo w latach młodości nie trawiło się polaka), w piątki odsypia poniedziałki, w sobotę śpi do upadłego, w niedzielę katuje się sprawozdaniami na ćwiczenia. Cierpi na brak ograniczeń. Czyta co wpadnie jej w ręce… obyczajówki, młodzieżówki, romanse historyczne, paranormale, kryminały, biografie, klasykę, fantasy, popularnonaukowe. Obsesyjnie wielbi: k-pop, k-dramy (czyli wszystko co Koreańskie!), Kate Daniels, Mead Rachiel, YouTube i swojego NOOK’a :] Nie znosi: suchych recenzji, przereklamowanych książek, ludzi gardzących literaturą niskich lotów.

Purple_Vision redaktor ds. treści – Należy do tej grupy ludzi, która nie potrafi się nudzić – doba jest dla niej zdecydowanie za krótka. Często myli dzień z nocą – to gdy zegar wybija 00:00 do głowy wpadają jej najlepsze pomysły, więc zarywa niejedną noc. Rzeczywistość jest jednak okrutna i przez całe życie zmusza ją do funkcjonowania od wczesnych godzin porannych. Książko-, filmo- i serialomaniaczka, nie pogardzi też grami. Romantyczna dusza, która ma problemy z organizacją – czego by nie robiła i tak wszystko wyjdzie jej na ostatnią chwilę (jakimś cudem jednak zawsze mieści się w czasie). Uzależniona od książek… najważniejsze, żeby były dobrze napisane. Najbardziej przyciągają ją fantasy i YA.

OBSŁUGA TECHNICZNA:

xThauron by tolkien-world.pl / xthauron.eu

Ten „inny” w naszej redakcji, ponieważ na portalu nie znajdziecie żadnego mego tworu. No cóż, po prostu jestem informatykiem (programista, Webmaster), to mnie kręci, więc tym się zajmuję, ot co. Oprócz tego interesuję się Brydżem Sportowym, RPG’ami, Anime, mistrzem J. R. R. Tolkienem, innymi książkami i przede wszystkim ludźmi. Lubię poznawać ich historie, zachowanie, charakter. W skrócie: I love humans. Tako też, jak chcecie mnie poznać, piszcie śmiało!

KOREKTA:

Agnieszka „Isztar”

Wera „Verrikaa”

RECENZENCI:

Mało oryginalna  – Nie dość, że książkoholiczka, to jeszcze filmoholiczka. Nie śpi po nocach, bo na zmianę, albo musi dokończyć książkę, albo obejrzeć ostatnie, finałowe odcinki serialu. Wierzy, że spotka kiedyś swoich ulubionych autorów i razem z nimi napisze książkę. Kiedy nie żyje w swoim wymyślonym świecie, jeździ na rowerze, biega, tańczy, łowi ryby albo zajmuje się jakimkolwiek innym wysiłkiem fizycznym. Chce w przyszłości połączyć sztukę ze sportem, by stworzyć całkiem nową dyscyplinę, a ona byłaby w niej mistrzynią.

Tirindeth by mybooksbytirindeth.blogspot.com, z wykształcenia jestem historykiem sztuki, uwielbiającym tatuaże (przede wszystkim te własne) i dobre książki, a także krytykiem – amatorem, który nie boi się nazwać lekturę „gniotem”. Z powołania najprawdopodobniej powinnam była zostać weterynarzem, po godzinach działam na rzecz zwierząt. Marzy mi się kariera pisarska, właśnie ukończyłam moją pierwszą powieść w stylu historycznego paranormal romance. Trudny charakter nadrabiam uśmiechem :]Za rodzinę i przyjaciół oddałabym życie. Jeśli masz pytania – pisz: tirindeth@wp.pl

Isztar by isztarbooks.blogspot.com dla tych bliższych znajomych po prostu Isz. Studentka budownictwa lądowego wiecznie z nosem w jakiejś książce, niekoniecznie potrzebnej do nauki. Uzależniona od kawy i książek. Z dość specyficznym poczuciem humoru, nie każdy je rozumie, no ale cóż począć. Zaraz po książkach moją pasją jest szkicowanie i malowanie (mój profil także na deviantArt), ludzie gadają że mam do tego talent.  Muzycznie na mojej domowej liście odtwarzania królują Linkin Park, 30 Second To Mars, Metallica, Green Day ale słucham generalnie wszystkiego co wpadnie w ucho.  Wracając do książek. Uwielbiam fantastykę, horrory, no i niektóre paranormal romance też przypadły mi do gustu. Jak to się stało, że jestem recenzentką w PB? szczerze, sama nie mam pojęcia, jakoś tak się potoczyło, początkowo nawet bloga nie miałam. Moja przyszłość jest nieodgadniona, choć chciałabym zostać Panią inżynier i projektować własne domy.  Uwielbiająca poznawać nowych ludzi i nawiązywać nowe znajomości. Jeżeli masz ochotę pisz, nie krępuj się – isztar1989@interia.eu

Verrikaa by my-sweet-habit.blogspot.com czyli po prostu Verr. Studentka filologii angielskiej, z zamiłowania (ale jeszcze nie z zawodu) tłumaczka książek. Moją największą pasją i jednym z uzależnień są książki, nie tylko paranormalne i fantasy, ale także tanie harlekiny, romansidła i powieści dla nastolatek. Pozostałe uzależnienia to zielona Orbit, czekolada i muzyka, bez której nie potrafię normalnie funkcjonować, i przy której zasypiam. Fanka Linkin Park, Metallici, Evanescence, Happysad i wielu innych zespołów, których styl jest zbliżony bardziej lub mniej do rocka. Zakochana jestem w wielu książkowych bohaterach, jednak ten najważniejszy i realny jeszcze nie pojawił się na mojej  drodze. W moim sercu królują obecnie cztery koty i dwa psy, a od czasu do czasu małe kociaki. Recenzentką BG jestem już od dość długiego czasu, jeszcze zanim strona nabrała obecnej formy. Nie pamiętam dokładnie jak to się stało, że dołączyłam do zespołu, jednak pewna jestem tego, że była to jedna z moich najlepszych decyzji, jakie w życiu zdołałam podjąć. Ekipa BG jest moją drugą rodziną.