Co czyta młoda zagranica? – kwiecień 2021

The Infinity Courts – Akemi Dawn Bowman

Osiemnastoletnia Nami Miyamoto jest przekonana, że jej życie dopiero się zaczyna. Ma wspaniałą rodzinę, właśnie skończyła liceum i jest w drodze na przyjęcie, na którym czeka na nią cała klasa – w tym, co najważniejsze, chłopak, w którym kocha się od lat.

W czym więc tkwi problem? Została zamordowana, zanim tam dotarła.

Kiedy Nami się budzi, dowiaduje się, że znajduje się w miejscu zwanym Nieskończonością, gdzie trafia ludzka świadomość, gdy ciało fizyczne umiera. Szybko odkrywa, że Ofelia, wirtualna asystentka tak powszechnie używana przez ludzi na Ziemi, przejęła  życie pozagrobowe i teraz udaje królową, zmuszając ludzi do tego, aby służyli jej tak, jak ona musiała służyć w prawdziwym świecie. Co gorsza, Ofelia jest coraz bliżej realizacji swoich wielkich planów wykorzenienia ludzkiej egzystencji raz na zawsze…

Witches Steeped in Gold – Ciannon Smart

Podzielone rozkazem. Zjednoczeni zemstą.

Iraya spędziła swoje życie w celi, ale każdy dzień zbliża ją do wolności – i zemsty.

Jazmyne jest córką królowej, ale w przeciwieństwie do swojej poprzedniej siostry nie ma zamiaru umierać, by wzmocnić moc matki.

Zaprzysiężeni wrogowie – oto dwie czarownice wchodzące w niepewny sojusz, aby pokonać wspólne zagrożenie. Ale moc jest odurzająca, zemsta to krwawa pogoń i nic nie jest pewne – poza tym, jak daleko posuną się, by wygrać tę grę.

 

 

 

Blessed Monsters – Emily A. Duncan

Zaskakujące zwieńczenie trylogii.

Dziewczyna, potwór, książę, królowa.

Złamali świat.

Niektórych rzeczy nigdy nie można cofnąć.

Teraz bohaterowie Duncan muszą ponownie zjednoczyć się, by walczyć z mrocznym chaosem, który rozpętali – ale czy nie jest już na to za późno?

 

 

 

 

 

These Feathered Flames – Alexandra Overy

Kiedy w Tourin jako spadkobiercy tronu rodzą się bliźnięta, o ich losach decyduje się już w młodym wieku. Podczas gdy Izaveta pozostała na dworze, aby nauczyć się umiejętności, których potrzebowała jako przyszła królowa, Asya została oddana ciotce, by trenować u jej boku. Jej ciotka jest tajemniczym Ognistym Ptakiem, który zapewnił, że magia w całym królestwie utrzymywana jest w równowadze.

Ale zanim szkolenie Asyi dobiegnie końca, starożytna moc rozkwitnie w niej zbyt mocno, a to może oznaczać tylko jedno: królowa nie żyje, trzeba powołać nowego władcę.

Gdy księżniczki zrozumieją wszystko, z czym wiążą się odgrywane przez nich role, odkryją, komu mogą zaufać, kogo mogą kochać – i w końcu tę najważniejszą rzecz – kto zabił ich matkę.

 

Gilded Serpent – Danielle L. Jensen

ICH BITWY ZAKOŃCZYŁY SIĘ ZWYCIĘSTWEM

Lydia wraca do Mudaire, aby rozpocząć szkolenie w świątyni uzdrawiania. Ale zamiast walczyć o ratowanie ludzkiego życia, jest przekonana, że ​​wyrządza więcej szkody niż pożytku. Zagłębia się w historię bogów tylko po to, by odkryć prawdę, która na zawsze zmieni jej życie.

Jego prawo pierworództwa jako dowódcy Armii Królewskiej w końcu ujrzało światło dzienne, ale Killian nie czuje się wcale jak zwycięzca. Obciążony swoją przeszłością, przyjmuje ciemniejszą stronę swojego znaku – i czyniąc to, ryzykuje rozpoczęcie wojny.

ALE TERAZ PRZYSZŁA PORA NA WOJNĘ

Pokonawszy tyrana Urcona, Marcus stara się zawrzeć trwały sojusz z Arinoquianami. Ale dręczy go świadomość, że wśród jego przyjaciół jest zdrajca i może go to kosztować wszystko, o co walczył.

Teriana, rozdarta między rosnącą lojalnością wobec legionu trzydziestego siódmego a potrzebą wyzwolenia ludu, zostaje uwięziona w sieci tajemnic. Robi pierwszy krok na drodze, która albo uratuje wszystkich, których kocha – albo sprowadzi ich wszystkich do grobu.

The Prison Healer – Lynette Noni

Siedemnastoletni Kiva Meridan spędziła ostatnie dziesięć lat walcząc o przetrwanie w osławionym więzieniu śmierci Zalindov, pracując jako więzienny uzdrowiciel.

Kiedy Królowa Rebeliantów zostaje schwytana, Kiva ma za zadanie utrzymać nieuleczalnie chorą kobietę przy życiu na tyle długo, by mogła przejść Próby: serię elementarnych wyzwań przeciwko udrękom padającym z rąk czterech żywiołów: powietrza, ognia, wody i ziemi. Przydziela się je  tylko najniebezpieczniejszym z przestępców.

Potem przychodzi zaszyfrowana wiadomość od rodziny Kivy, zawierająca pojedynczy rozkaz: „Nie pozwól jej umrzeć. Nadchodzimy.” Świadoma, że Próby zabiją chorowitą królową, Kiva ryzykuje własnym życiem, by zgłosić się na ochotnika i zająć jej miejsce. Jeśli jej się uda, zarówno ona, jak i królowa odzyskają wolność.

Ale nikt nigdy tego nie przeżył.

W obliczu nieuleczalnej zarazy, która ogarnęła Zalindow, tajemniczego nowego więźnia walczącego o serce Kivy, i narastającego buntu więziennego, Kiva nie może uciec od strasznego uczucia, że jej próby dopiero się zaczęły.

Natural Born – Morgan Perryman

Wszystko, czego pragnie 16-letnia Quid, to normalne życie. Jednak jest to niemożliwe do osiągnięcia, kiedy skrywa się tajemnicę mogącą zmienić świat. Z każdą emocją zmienia otoczenie wokół siebie. Pomaga rosnąć usychającym roślinom. Zwierzęta przychodzą do niej po pomoc. Wiatr wiruje, jeśli jest zbyt podekscytowana. Deszcz leje, kiedy jest smutna. Natura reaguje na każdy jej nastrój.

Quid nie może być tylko nastolatką, chodzić do liceum, zawierać przyjaźni. Jej wpływ smaży każdy komputer i gasi światła, gdy jest zbyt podekscytowana lub zdenerwowana. Nigdy nie może stracić kontroli. Jak może żyć życiem, w którym nigdy nie pozwala jej się odczuwać prawdziwej radości, smutku, a nawet miłości?

W międzyczasie coś lub ktoś rozprzestrzenia toksyczne zanieczyszczenie, które grozi zdziesiątkowaniem zarówno lasów, jak i pól uprawnych. Podczas letniej wycieczki Quid spotyka dziwną grupę, która nazywa siebie The Believers. Twierdzą, że chcą pomóc ziemi i powstrzymać zagrożenie, ale jak daleko gotowi są zajść? Kiedy trucizna w krainie rozprzestrzenia się, dziewczyna zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem pokonanie jej nie jest jej przeznaczeniem. Jeśli to zrobi, czy będzie ją to kosztowało wyjawienie światu skrywanego sekretu? Jak długo to potrwa, zanim będzie miała zbyt dużo do kontrolowania?

I Will Bury You – Brandy Nacole

Mój umysł do mnie nie należy.

Patrzę w lustro i nie rozpoznaję dziewczyny, która wpatruje się we mnie okrutnym wzrokiem i złośliwym uśmiechem.

Ona mnie ściga.

Wiem to.

Zrobię wszystko, by nie zasnąć i udowodnić jej istnienie, nawet jeśli ceną za to jest utrata kontroli nad zdrowiem psychicznym. Ale ciemność się zbliża.

Po ziemi zaczynają pełzać długie cienie.

Wraz ze wzrostem liczby ciał wokół mnie pozostaje tylko jeden wybór. To, kim kiedyś byłam, nie ma już znaczenia. Przetrwanie zależy od przyjęcia tej koszmarnej nowej egzystencji…