Co czyta młoda zagranica? – marzec 2021

Chain of Iron – Cassandra Clare

Cordelia Carstairs wydaje się mieć wszystko, czego kiedykolwiek pragnęła. Jest zaręczona, ma poślubić Jamesa Herondale’a, chłopca, którego kochała od dzieciństwa. Wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Lucie Herondale i uroczymi towarzyszami Jamesa rozpoczęła nowe życie w Londynie. Za chwilę spotka się z ukochanym ojcem. I dzierży miecz Cortana, ostrze legendarnego bohatera.

Ale prawda jest znacznie bardziej ponura. Małżeństwo Jamesa i Cordelii to kłamstwo, zaaranżowane, by ocalić jej reputację. James jest tak naprawdę zakochany w tajemniczej Grace Blackthorn, której brat Jesse zginął wiele lat temu w strasznym wypadku. Jej ojciec stał się zły i zgorzkniały. A seryjny morderca atakuje Nocnych Łowców Londynu, zabijając ich pod osłoną ciemności, a następnie znikając bez śladu.

Cordelia, James i Lucie wraz ze Złodziejami, muszą podążać śladami nożownika przez najbardziej niebezpieczne ulice miasta. Przez cały czas każdy skrywa szokujący sekret: Lucie planuje wskrzesić Jessego; Cordelia ​​złożyła niebezpieczną przysięgę lojalności tajemniczej mocy; a James ​​każdej nocy czuje przyciąganie do ciemnej mocy swojego dziadka, arcy-demona Beliala. I że to on sam może być mordercą, którego szukają.

Rule of Wolves – Leigh Bardugo

Król Demonów. Gdy potężna armia Fjerdy przygotowuje się do inwazji, Nikołaj Lantsov powoła do życia każdą odrobinę swojej pomysłowości i uroku – a nawet przywoła potwora drzemiącego w jego wnętrzu – aby wygrać tę walkę. Ale pojawia się mroczne zagrożenie, z którym nawet dary młodego króla nie dadzą sobie rady.

Stormwitch. Zoya Nazyalensky straciła zbyt wiele w trakcie wojny. Widziała, jak jej mentor umiera, a jej najgorszy wróg powstaje z martwych, a ona nie chce pochować kolejnego przyjaciela. Teraz obowiązek nakazuje, by wykorzystała swoje moce i stała się bronią, której potrzebuje jej kraj. Bez względu na cenę.

Królowa żałoby. Głęboko pod przykrywką Nina Zenik ryzykuje życiem, prowadząc wojnę z Fjerdą z wnętrza stolicy. Ale jej pragnienie zemsty może kosztować jej kraj szansę na odzyskanie wolności, a Ninę szansę na uleczenie jej rozpaczającego serca.

Król. Generał. Szpieg. Razem muszą znaleźć sposób na odnalezienie w ciemności szansy na lepszą przyszłość. Albo staną się świadkami upadku narodu.

Sweet & Bitter Magic – Adrienne Tooley

Tamsin jest najpotężniejszą czarownicą swojego pokolenia. Ale po popełnieniu najgorszego magicznego grzechu zostaje wygnana przez rządzący sabat i przeklęta niezdolnością do kochania. Jedynym sposobem, w jaki może odzyskać te uczucia – choćby na krótką chwilę – jest ukraść je innym.

Wren jest źródłem – rzadkim typem osoby, która jest stworzona z magii, mimo że sama nie jest w stanie jej używać. Źródła muszą trenować z sabatem, gdy tylko odkryją swoje umiejętności, ale Wren – jedyny opiekun jej chorego ojca – spędziła całe życie, ukrywając swój sekret.

Kiedy magiczna plaga pustoszy królestwo, ofiarą pada ojciec Wren. Aby go uratować, Wren proponuje pewien układ: jeśli Tamsin pomoże jej złapać mroczną wiedźmę odpowiedzialną za stworzenie zarazy, Wren da Tamsin swoją miłość.

Oczywiście miłosne układy to trudna sprawa, a ta dwójka ma przed sobą długą, niebezpieczną podróż – to znaczy, jeśli najpierw się nie pozabijają nawzajem.

A ​Queen of Gilded Horns – Amanda Joy

Będąc ciągle w biegu, Eva desperacko szuka odpowiedzi na temat swojej transformacji i swojego prawdziwego dziedzictwa. Wraz z Aketo, małym kontyngentem strażników, i siostrą, której nie mogła zabić, Eva ucieka z Ternaina w nadziei na znalezienie przyjaciół i sojuszników na północy – nie wspominając o Bacchy – która pomoże jej zdecydować, co dalej robić. Księżniczka Isa jest trudną, pozbawioną wyrzutów więźniarką, a Eva wie, że lepiej nie ufać swojej siostrze, choć bardzo tego pragnie. Mimo swojej historii Eva jest przekonana, że ​​aby przetrwać narastający niepokój w królestwie, ona i jej siostra muszą zawrzeć pokój. Od ceremonii złączenia, losy Evy i Isy są ze sobą nierozerwalnie połączone i każda z nich może umrzeć tylko z ręki drugiej. Być może stanowi to otwarcie dla rozejmu i bardziej obiecującą przyszłość zarówno dla sióstr, jak i dla samej królowej, gdyby tylko Isa odzyskała rozsądek i zrezygnowała z walki o tron.

Gdy dwie księżniczki uciekają, Królestwo Myre jest na krawędzi rewolucji. A bez Bacchy, która pomogłaby jej ujarzmić magię, Eva musi znaleźć sposób nie tylko na przetrwanie własnej metamorfozy, ale także na zjednoczenie wszystkich mieszkańców Myre, w tym również sposób na własną siostrę, poprzez zdobycie Tronu z Kości Słoniowej.

Infinity Reaper – Adam Silvera

Emil i Brighton Rey stawili czoła przeciwnościom losu. Pokonali Krwawych Zaklinaczy i uciekli z życiem – a przynajmniej tak im się wydawało. Kiedy Brighton pił Krew Żniwiarza, wierzył, że dzięki temu stanie się niezwyciężony, ale zamiast tego eliksir go zabija.

W wyścigu Emila o znalezienie antidotum, które nie tylko uratuje jego brata, ale także uwolni go od jego własnych niechcianych mocy feniksa, będzie musiał zagłębić się w przeszłe życia… Chociaż teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje pomocy Wędrowców Zaklęć, ich szeregi pękają, a pragnienie zemsty Maribelle sprowadza ją na niebezpieczną ścieżkę.

W międzyczasie senator Iron wykorzystuje Ness dla korzyści politycznych, a jego rzadka zdolność zmiany postaci czyni go niebezpieczną bronią. Chociaż Ness pragnie wysłać Emilowi ​​sygnał, wie, że najlepszym sposobem ochrony Emila przed skorumpowanym ojcem jest trzymanie go na dystans.

Walka o pokój toczy się jak skomplikowana gra w szachy, a gdy pionki na planszy stają na swoich miejscach, Emil zaczyna zdawać sobie sprawę, że mógł przez cały czas konkurować z niewłaściwym wrogiem.

The Queen’s Secret – Melissa de la Cruz

Prawo urodzenia sprawia, że Lila jest Królową Renowii, a wymuszone małżeństwo uczyniło ją królową Stavin. Ale bycie władcą nie oznacza tworzenia reguł. Dla Lilac objęcie tronu oznacza rezygnację z możliwości bycia z miłością swojego życia, zabójcą królestwa, Caledonem Holtem.

Co gorsza, Cal jest zmuszony opuścić zamek, gdy przerażająca lawina magicznych ataków zagraża suwerenności Lili. Teraz Cal i Lilac będą musieli walczyć osobno z ciemnymi siłami, mimo że bycie razem to jedyna rzecz, która ich uratowała.

 

 

 

 

 

Of Fire and Water – Cameo Renae

Calla uciekła z Morbeth tylko po to, by ponownie walczyć o swoje życie. Incendia wydawała się idealnym azylem. Opowiadane historie o mistycznej wyspie mówią, że wszyscy mieszkańcy zostali unicestwieni. Te tragiczne opowieści. . . były jednak kłamstwami.

Zdesperowani, by ukryć prawdę o sobie, wyspiarze biorą Callę i jej przyjaciół do niewoli. Pomimo jej tragicznej sytuacji, coś o tym pięknym – ale śmiertelnym – raju przemawia do duszy Calli, szepcząc potężne sekrety pulsujące w jej żyłach. Roehl poluje na nią, pragnąc dokonać morderczej zemsty, a Calla szuka odpowiedzi, które, jak sądzi, może zaoferować tylko Incendia.

Czy Calla zdoła okiełznać rosnącą w niej moc, by ochronić siebie i tych, których kocha, przed Roehlem? A może bez względu na to, gdzie się uda, ten pokręcony człowiek będzie nadal ścigać ją do najdalszych zakątków jakiegokolwiek królestwa?

 

City of Spells – Alexandra Christo

Po stracie Wesleya i przerażającym ujawnieniu, że Zekia pomaga Kingpinowi z własnej woli, Tavia, Saksonia i Karam uciekają do domu Saksonii, aby odbudować swoją rebelię. W międzyczasie, uwięziony w ciemności Kingpina, Wesley musi walczyć ze śmiercionośną magią, która atakuje jego umysł i znaleźć drogę powrotną do przyjaciół, zanim będzie za późno.

Gdy mroczna magia Kingpina rozprzestrzenia się, a jego armia podbija Creije, ci czterej nieprawdopodobni przyjaciele muszą zdecydować, jak daleko posuną się – i ile są gotowi poświęcić – aby wygrać.