Plany: Spin the Dawn – Elizabeth Lim

Jedno z polskich wydawnictw zakupiło prawa do wydania w Polsce powieści Elizabeth Kim, Spin the Dawn.

Maia Tamarin marzy o tym, aby zostać najlepszym krawcem w kraju, ale jako dziewczyna może mieć nadzieję jedynie na dobre małżeństwo. Kiedy królewski posłaniec przybywa po jej chorego ojca, będącego niegdyś znanym krawcem, aby doprowadzić go na królewski dwór, Maja przebiera się za chłopaka i zajmuje jego miejsce. Wie, że gdy ta tajemnica wyjdzie na jaw, zostanie stracona. Mimo wszystko postanawia podjąć to ryzyko, aby spełnić swoje marzenie. Jest jednak pewien haczyk: Maia jest jedną z dwunastu krawców, którzy walczą o pracę dla króla. 

Zdrada i kłamstwa rosną w siłę, a krawcy rywalizują we wszelakich wyzwaniach – wszystko po to, aby udowodnić swój kunszt i umiejętności. Zadanie Mai staje się jeszcze bardziej skomplikowane, gdy zwraca ona na siebie uwagę królewskiego maga, Edana. Jego przenikliwe oczy zdają się widzieć wszystko.

Nic nie mogło jej przygotować na ostateczne wyzwanie: uszycie trzech magicznych sukien dla przyszłej panny młodej cesarza: ze śmiechu słońca, łez księżyca i krwi gwiazd. Przed tym niemożliwym zadaniem wyrusza w podróż do odległych krańców królestwa, aby odszukać słońce, księżyc i gwiazdy, ale znajdzie więcej niż kiedykolwiek sobie wyobrażała.