Co czyta młoda zagranica? – styczeń 2021

Lore – Alexandra Bracken

Co siedem lat następuje Agon. W ramach kary za dawny bunt dziewięciu greckich bogów jest zmuszonych zstąpienia na ziemię w roli zwykłych śmiertelników, ścigają ich potomkowie starożytnych rodów, którzy pragną zabić boga i przejąć jego boską moc oraz nieśmiertelność.

Dawno temu Lore Perseous porzuciła ten brutalny świat, po tym, jak rywalizujący ród dopuścił się  w sadystycznego morderstwa jej rodziny. Porzuciła szansę zdobycia wiecznej chwały. Od lat odrzuca wszelkie myśli o zemście na mężczyźnie – teraz bogu – odpowiedzialnym za ich śmierć.

Jednak gdy w Nowym Jorku ma się rozpocząć nowe polowanie, dwóch uczestników szuka jej pomocy: Castor, przyjaciel Lore z dzieciństwa, który uważał, że dziewczyna od dawna nie żyje, i ciężko ranna Atena, jedna z ostatnich z pierwotnych bogów.

Bogini oferuje jej sojusz przeciwko ich wspólnemu wrogowi i sposób na to, by Lore na zawsze opuściła Agon. Ale decyzja Lore, by związać swój los z Ateną i ponownie dołączyć do łowów, będzie miała śmiertelne konsekwencje – i nadal może nie wystarczyć, aby powstrzymać powstanie nowego boga, który ma moc powalenia ludzkości na kolana.

A Vow So Bold and Deadly – Brigid Kemmerer

Zmierz się ze swoimi lękami, stocz bitwę.

Emberfall rozpada się na kawałki, rozdarty między tymi, którzy wierzą, że Rhen jest prawowitym księciem, a tymi, którzy chcą rozpocząć nową erę pod rządami Greya, prawdziwego spadkobiercy. Gray zgodził się zaczekać dwa miesiące zanim zaatakuje Emberfall iw tym czasie Rhen odwrócił się od wszystkich – nawet od Harper, która desperacko próbuje pomóc mu znaleźć drogę do pokoju.

Stocz bitwę, ocal królestwo.

Tymczasem Lia Mara stara się rządzić Syhl Shallow delikatniejszą ręką niż jej matka. Ale po dziesięcioleciach spokoju, gdy magia została wypędzona z ich ziem, niektórzy z jej poddanych są wściekli, a Lia Mara ma po swojej stronie zaczarowanego księcia i magicznego łowcę. Ponieważ Grey jest coraz bliżej, Lia Mara zastanawia się, czy może być królową, której tak naprawdę potrzebuje jej kraj.

Gdy dwa królestwa są coraz bliżej potężnego konfliktu, lojalność zostaje poddana próbie, miłość jest zagrożona, a stary wróg, który może to wszystko zniszczyć, pojawia się ponownie – to wspaniałe zakończenie bestsellerowej serii Cursebreaker autorstwa Brigid Kemmerer.

We Free the Stars – Hafsah Faizal

Bitwa na Sharr dobiegła końca. Ciemny las upadł. Altair być może został uwięziony, ale i tak Zafira, Nasir i Kifah są związani przysięgą Sułtana i zdeterminowani, aby dokończyć plan, który wprowadził w życie: przywrócić serca Dawnych Sióstr minaretów każdego kalifatu i ostatecznie przywrócić magię wszystkim Arawiya. Ale brakuje im zasobów i sojuszników, a królestwo roi się od strachu przed powrotem Lwa Nocy.

Gdy zumra planuje obalić najmroczniejsze zagrożenie królestwa, Nasir walczy, by opanować magię, którą ma we krwi. Musi nauczyć się przemieniać swoją moc w broń, by walczyć nie tylko przeciwko Lwowi, ale także przeciwko swojemu ojcu, będącego pod kontrolą Lwa. Zafira walczy z zupełnie inną ciemnością, która jątrzy się w niej przez jej więź z Jawarat – ciemnością, która brzęczy głosami, popychając ją na skraj poczytalności i na skraj chaosu, którego nie odważyła się uwolnić. Pomimo tego, że coraz szybciej otaczają ją ciemności, Nasir i Zafira niespodziewanie napotykają na swojej drodze miłość, której jednak nie mogą znieść… ale czas ucieka. Aby osiągnąć swój cel i przywrócić porządek, będą musieli dokonać poważnych wyborów i być skłonni do poświęceń.

Cast in Firelight – Dana Swift

Adraa jest królewską spadkobierczynią Belwara, utalentowaną czarownicą będącą u progu przystąpienia do egzaminu z ceremonii królewskiej i dziewczyną, która po prostu chce udowodnić swoją wartość ludowi.

Jatin jest królewskim spadkobiercą Naupure, konkurencyjnego czarodzieja, który opanował wszystkie dziewięć kolorów magii i chłopcem, który pragnie wrócić do domu, w którym nie był od czasów dzieciństwa.

Ich zaaranżowane małżeństwo zjednoczy dwa najpotężniejsze królestwa Wickery. Ale po latach rywalizacji na odległość, Adraa i Jatin zgadzają się tylko w jednym: ich ponowne spotkanie nie będzie wcale czymś uroczym.

Tylko, że przeznaczenie ma zupełnie inne plany, a kryminalne podziemie Belwara nagle wykonuje ruch w celu przejęcia kontroli. Wtedy ich ścieżki się krzyżują… i żadne z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, kim jest druga osoba, zamiast tego przyjmują zupełnie inne, tajne tożsamości.

Pomiędzy unikaniem śmiertelnych zaklęć i ukrywaniem swojego prawdziwego ja, para musi nauczyć się pokładać zaufanie w drugiej osobie, aby stawić czoła prawdziwemu zagrożenie. Teraz los Wickery jest w rękach rywali…? Narzeczonych..? Wspólników..? Kimkolwiek dla siebie są, ta relacja jest skazana albo na zyskanie sławy, albo na zniszczenie.

Wings of Ebony –  J. Elle

„Schodź z drogi” – to sposób Rue na życie. Ale kiedy jej matka zostaje zastrzelona na progu domu, życie jej i jej młodszej siostry zmienia się na zawsze. Rue została zabrana przez ojca, którego nigdy nie znała, zmuszona była tym samym zostawić swoją młodszą siostrę. Uciekła jednak na Ghizon – ukrytą wyspę władców magii.

Rue jest tam jedynym półbogiem, pół człowiekiem, a przywódcy za wszelką cenę chronią swoje magiczne moce i żyją żywiąc się ludzkim cierpieniem. Nieszczęśliwa i zdesperowana, by zobaczyć swoją siostrę w rocznicę śmierci matki, Rue łamie święte prawo Ghizon i wraca do Houston, by odkryć, że czarne dzieci są zmuszane do popełniania przestępstw i przemocy. A jej siostrze grozi zagraża niebezpieczeństwo, które pochłonęło życie ich matki.

Co gorsza, istnieją dowody na to, że zło nękające East Row to to samo, co czai się w Ghizon – zło, którego nic nie powstrzyma. Rue musi przyjąć swoją prawdziwą tożsamość i w pełni wykorzystać moc swoich przodków, by ocalić swoją okolicę, zanim bogowie spalą ją doszczętnie.

Crown of Bones –  A.K. Wilder

W świecie, który znajduje się u progu kolejnego wielkiego wymierania, żadne szkolenie nie jest w stanie przygotować nas na to, co ma nadejść…

Młody dziedzic powoła do życia najpotężniejsze widmo w całym Baiseen.

Niebezpieczny Wielki Mędrzec zrobi wszystko, by kontrolować dziewięć światów.

Tajemnicza i śmiercionośna rasa Mar będzie porywać dzieci do morza.

A przystojny przewodnik skrywający zbyt wiele tajemnic sprawi, że się zakocham.

Mam na imię Ash. Jestem skromnym pisarzem, który miał tylko obserwować i zapisywać. A jednak myślę, że moim przeznaczeniem jest zaskoczyć nas wszystkich.

Blood, Metal, Bone – Lindsay Cummings

Jej przeznaczeniem była śmierć. Cienie sprowadziły ją z powrotem.

Niesłusznie oskarżona o zabójstwo swojego brata, Sonara miała umrzeć, skazana na egzekucję przez własną matkę. Ukarana i pozostawiona na śmierć – a jednak cienie przeklęły ją drugim życiem w roli Shadowblood, istoty wypędzonej i ściganej przez społeczeństwo ze względu na jej demoniczne moce.

Sonara, teraz znana jako diabeł z martwych krain, przetrwała jako złodziejka, walcząc o przetrwanie, próbując odkryć, co naprawdę stało się z jej bratem i czy aby na pewno jest martwy…

Tarnished Empire – Danielle L. Jensen

BUNT TO SKARB. SKARB TO ŚMIERĆ.

Trwa tłumienie ostatniego oporu wobec rządów Senatu. Gdy bitwa szaleje, dowódca, żołnierz i buntownik zdecydują, jak daleko są gotowi posunąć, aby osiągnąć zwycięstwo.

DOWÓDCA

Marcus jest zmuszony wybierać pomiędzy zniszczeniem sił rebeliantów a wyzwoleniem swojego legionu. Musi ponieść prawdziwy koszt bycia liderem. I ciemiężcą.

ŻOŁNIERZ

Agryppa stawia na chwałę, aby wypełnić pogłębiającą się w nim pustkę. Odkrywa, że cena sławy może być zapłacona nie tylko krwią, ale także sercem.

BUNTOWNIK

Silvara dołącza do sił rebeliantów, by walczyć z legionami, które będą świadkami śmierci jej rodziny. Chociaż marzy o byciu wojownikiem, uważa, że jej najostrzejszą bronią jest uwodzenie. Ale aby pokonać Imperium, będzie musiała zdradzić młodego mężczyznę, który skradł jej serce.