Co czyta młoda zagranica? – listopad 2020

These Violent Delights – Chloe Gong

Jest rok 1926, a w Szanghaju króluje rozpusta.

Krwawa walka między dwoma gangami sprawia, że ulice zaczynają przybierać odcień czerwieni, pozostawiając miasto całkowicie bezradne, w samym środku chaosu. Sednem tego wszystkiego jest osiemnastoletnia Juliette Cai, która powróciła, by objąć rolę dumnej spadkobierczyni Szkarłatnego Gangu – sieci przestępców znajdujących się ponad prawem. Ich jedynymi rywalami pragnącymi władzy są Białe Kwiaty, które od pokoleń walczą ze Szkarłatami. A za każdy ich ruch odpowiada spadkobierca, Roma Montagov, pierwsza miłość Julietty… i pierwsza osoba, która ją zdradziła.

Ale kiedy gangsterzy obu stron wykazują oznaki niestabilności, których kulminacją jest wyrywanie sobie własnych gardeł, ludzie zaczynają plotkować. Zaraza, szaleństwo. Potwór w cieniu. W miarę jak liczba zgonów wzrasta z dnia na dzień, Juliette i Roma muszą odłożyć broń – i dawne urazy – na bok, aby zacząć współpracować. Jeśli nie będą w stanie powstrzymać tego chaosu, to nie będzie już żadnego miasta, w którym będą rządzić.

The Camelot Betrayal – Kiersten White

W Kamelot wszystko jest obecnie tak, jak być powinno: Król Artur rozszerza wpływy swojego królestwa z Królową Ginewrą u boku. Jednak każdej nocy nękają ją sny o ciemności i nierozpoznawalnej mocy.

Ginewra może i zaakceptowała swoją rolę, ale nadal nie może się w niej odnaleźć. Im bardziej zbliża się do Brangien, tęskniąc za utraconą miłością, Izoldą, Lancelotem, który próbuje udowodnić swoją wartość jako rycerz królowej i Arturem, który jest zawsze dostępny dla wszystkich, ale nigdy nie ma wystarczająco czasu dla Ginewry – tym bardziej dziewczyna zdaje sobie sprawę, jak wielka drzemie w niej pustka. Nie ma pojęcia, kim naprawdę była, zanim została Ginewrą. Im bardziej stara się przekonać samą siebie, że jest królową, tym bardziej zastanawia się, czy Mordred nie miał przypadkiem racji: ona nie należy do tego miejsca. I nigdy nie będzie.

Kiedy akcja ratunkowa nie idzie po ich myśli i kończy się śmiercią czegoś cennego, zdewastowana Ginewra wraca do Kamelotu, aby odkryć największe zagrożenie, jakie nadeszło. Nie w postaci Mrocznej Królowej czy armii najeźdźców, ale w postaci młodszej siostry prawdziwej Ginewry. Czy jej oszustwo dobiegło końca? A kogo ona naprawdę oszukuje – Kamelot czy samą siebie?

Instant Karma – Marissa Meyer

Wiecznie wybredna Prudence Daniels zawsze szybko ocenia tych leniwych, niegrzecznych i aroganckich mieszkańców swojego nadmorskiego miasteczka. Jej sny o sprawiedliwości karmicznej spełniają się, gdy po nocy spędzonej z przyjaciółmi budzi się z nagłą zdolnością do natychmiastowego uruchomienia prawa karmy odbijającym się na otaczających ją osobach. Pru beztrosko wykorzystuje tę moc, karając praktycznie wszystkich: od publicznych wandali po hecklersów. Jest jednak pewna osoba, w przypadku której ta moc działa zupełnie na odwrót: Quint Erickson, jej próżny kompan z  laboratorium i odwieczny, śmiertelny wróg. Wkrótce Pru zaczyna odkrywać prawdę o Quint, jej rówieśnikach, a nawet o sobie, które pokazują, jak cienka jest granica między cnotą a próżnością, hojnością i chciwością. . . miłością i nienawiścią.

Rebel Rose – Emma Theriault

Jest rok 1789 i Francja stoi u progu rewolucji. Belle w końcu przełamała klątwę Czarodziejki, przywracając Bestii ludzką postać oraz życie w ich zamku w prowincji Aveyon. Ale w Paryżu zaczynają płonąć ognie oznaczające zmiany i to tylko kwestia czasu, zanim rebelia dotrze do ich drzwi.

Nie tak dawno temu Belle marzyła o opuszczeniu swojego prowincjonalnego domu. Pragnęła przeżyć przygodę. A teraz mieszka w wielkim pałacu, rozdarta między przeszłością pospólstwa a przyszłością królewską. Podczas gdy Belle zmaga się ze swoją nowo zdobytą pozycją, są tacy, którzy zrobiliby wszystko, aby powstrzymać ją przed dotarciem do władzy.

Kiedy natrafia na magiczne lustro, ukazujące jej straszne ostrzeżenie, Belle nie pragnie niczego więcej, jak zignorować tajemniczy głos wzywający ją do przyjęcia korony, której nigdy tak naprawdę nie pragnęła. Ale brutalne frakcje rewolucji być może już dotarły do zamku, a zignorowanie potencjalnego zagrożenia zagroziłoby wszystkiemu, co jest jej drogie. Mając na uwadze los swojego kraju, jej miłość i życie, Belle musi zdecydować, czy jest gotowa przyjąć własną siłę – i magię, która łączy ją z tyloma władczyniami przed nią – aby zostać królową, którą powinna być.

The Ravens – Kass Morgan & Danielle Paige

Kappa Rho Nu nie jest przeciętnym stowarzyszeniem. Ich imprezy są znane. Ich zbiórki pieniędzy słyną z tego, że są najbardziej wyszukanymi sprawami Westerly College. Ale pod zasłoną greckiego życia i prestiżu, siostry z Kappu Rho Nu dzielą sekret: są sabatem czarownic. Dla Vivi Deveraux bycie jednym z Kruków Kappa Rho Nu oznacza szansę na przedefiniowanie siebie. Dla Scarlett Winters, prawdziwego Kruka, córki Kruka, przysięga w tym roku oznacza spełnienie niemożliwych do spełnienia oczekiwań matki, by zostać kolejnym prezesem Kappa Rho Nu. Scarlett wie, że byłaby idealnym kandydatem – to znaczy, gdyby nie skrywała w szafie szkieletu wielkości człowieka…. Kiedy Vivi i Scarlett zostają sparowane do inicjacji, pogrążają się w złowrogim świecie krwawych przysięg i zdrad.