Co czyta młoda zagranica? – październik 2020

Kingdom of the Wicked –  Kerri Maniscalco

Dwie siostry.

Jedno brutalne morderstwo.

Poszukiwanie zemsty, które wywróci do góry nogami samo Piekło…

I odurzający romans.

Emilia i jej siostra bliźniaczka Vittoria należą do streghe – czarownic, które żyją potajemnie wśród ludzi, unikając zauważenia i prześladowań. Pewnego wieczoru Vittoria nie pojawia się w znanej rodzinnej restauracji sycylijskiej. Wkrótce Emilia znajduje ciało ukochanej siostry… niewiarygodnie zbezczeszczone. Zdruzgotana Emilia wyrusza na poszukiwanie zabójcy swojej siostry, chcąc pomścić ją za wszelką cenę – nawet jeśli oznacza to użycie czarnej magii, która jest od dawna zakazana.

Na jej drodze staje Wrath, jeden z nikczemnych książąt piekielnych, przed którym ostrzegano ją w opowieściach już w okresie dzieciństwa. Wrath twierdzi, że jest po stronie Emilii, a mistrz zlecił mu rozwiązanie serii morderstw kobiet na wyspie. Ale jeśli chodzi o Potępionych, nic nie jest takie, jakim się wydaje…

Among the Beasts & Briars – Ashley Poston

W królestwie Aloriya Cerys jest bezpieczna.

Tutaj nie ma susz, chorób ani głodu. Pokój trwa wiecznie. Tak było od setek lat, odkąd pierwszy król zawarł układ z Panią, która rządziła lasem graniczącym z królestwem. Ale gdy Aloriya się rozwinęła, las pociemniał, stał się przeklęty i zakazany. Cerys wie o tym aż za dobrze: kiedy była młoda, ledwo udało jej się uciec, podczas gdy lasy zabiły jej przyjaciół i matkę. Teraz Cerys nosi we krwi niewielką część pewnej klątwy – magii, która przypomina jej o dniu, w którym wszystko straciła. Największym niebezpieczeństwem, przed jakim staje teraz jako córka ogrodnika, jest irytujący lis, który przemierza królewskie ogrody i nie spuszcza jej z oka.

Jednak gdy dochodzi do koronacji nowej królowej, rzeczy spoczywające w lesie zwracają się w stronę królestwa. Cerys zostaje zmuszona do ucieczki, a jej jedynymi towarzyszami jest mały lis z ogrodu, dziwny i potężny niedźwiedź oraz magia płynąca w jej żyłach. To ona musi odnaleźć legendarną Panią Dziczy i błagać o sposób na uratowanie jej domu. Ale droga jest ciemniejsza i bardziej niebezpieczna, niż mogłoby się wydawać, a ponieważ sekrety z przeszłości są odkrywane pośród kłębowisk i leśnych korzeni, będzie musiała skorzystać ze wszystkiego, co posiada, aby przeżyć.

Beyond the Ruby Veil – Mara Fitzgerald

Emanuela Ragno zawsze dostaje to, czego chce. Ze swoim odważnym umysłem i planami towarzyskimi nie chce być skromną młodą damą, czego wszyscy od niej oczekują. W swoim najbardziej ambitnym posunięciu zamierza poślubić Alessandro Morandiego, swojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa i spadkobiercę najbogatszego domu w Occhii. Emanuela nie dba o to, że ona i jej pan młody są homoseksualni, ponieważ nie chce miłości. Chce mocy, a dzięki Ale będzie ją miała.

Ale Emanuela skrywa sekret, który może zniweczyć jej plany. W mieście Occhia jedynym źródłem wody jest watercrea, tajemnicza istota, która używa magii do wytwarzania wody z krwi. Kiedy na ich skórze pojawia się pierwszy omen przypominający siniaki, wszyscy Occhians muszą poddać się wodnej istocie, aby ta wyssała z nich życie. Wszyscy na przestrzeni dziejów poświęcali się dla większego dobra. Wszyscy oprócz Emanueli. Przez lata ukrywała maleńki omen na swoim biodrze.

Kiedy wodna istota ujawnia jej sekret podczas ceremonii ślubnej i zabiera ją jako ofiarę, Emanuela podejmuje walkę… i zabija ją. Teraz Occhia nie ma nikogo, kto mógłby stworzyć wodę i nie ma pojęcia, skąd ją teraz wziąć. W wyścigu z czasem Emanuela i Ale muszą podróżować przez tajemniczą, krwistoczerwoną zasłonę otaczającą ich miasto, aby odkryć sekrety magii wodniaka i znaleźć sposób na uratowanie swoich ludzi – bez względu na wszystko.

The Cup and The Prince – Day Leitao

Jeden książę chce się jej pozbyć.

Inny chce ją wykorzystać jako pionka w grze.

Ktoś inny chce jej śmierci.

Zora chce po prostu wygrać puchar i powiedzieć im wszystkim, żeby się pieprzyli.

Tak, 17-letnia Zora podstępem dostała się do Królewskich Igrzysk, ale nie bez powodu. Jej były chłopak myślał, że sama nie może osiągnąć chwały. Tylko dlatego, że była dziewczyną. A on był prawdziwym oszustem. Więc zajęła jego miejsce.

Teraz walczy o legendarny Blood Cup, reprezentujący Dark Valley. To jej szansa, aby udowodnić swoją wartość i przynieść chwałę swojemu ludowi. Oczywiście jeśli wygra.

Ale zwycięstwo nie jest łatwe. Młodszy książę uważa, że ​​jest delikatną damą, która nie pasuje do konkurencji. Zdecydowany wyeliminować ją za wszelką cenę, stawia przed nią wyzwania. Zora nienawidzi go, nienawidzi, nienawidzi i zrobi wszystko, aby udowodnić, że się myli.

Starszy książę z kolei jej pomaga, ale kosztem jest wciągnięcie Zory w niebezpieczną grę. Flirtowanie, ostatnia rzecz, jakiej chciała.

A potem ktoś próbuje ją zabić.

Warmaidens – Kelly Coon

Zaledwie kilka księżyców po ucieczce z grobowca w Alu, Kammani i inne zbiegłe dziewczęta znalazły schronienie w mieście-państwie Manzazu. Tam Kammani stała się szanowaną uzdrowicielką, zwłaszcza wśród wojowników, których przywróciła z granicy śmierci. Teraz, gdy koszmary Alu bledną, może w końcu zdecydować, czy przyjąć oświadczyny Dagana, czy nie.

Ale kiedy zabójca morduje uzdrowiciela, myśląc, że to Kammani, i próbuje również zabić wysiedloną królową Alu, dziewczęta zdają sobie sprawę, że zostały odnalezione.

Głodna zemsty królowa Manzazu chce uderzyć w Alu swoją najbardziej zaciekłą bronią – jej wojownikami-skorpionami – ale Kammani wie, że wojna bardziej szkodzi niż leczy. Aby uratować niewinnych i mieć szansę na przyszłość z Daganem, Kammani musi pokonać władczynię Alu, zanim ich życie spłonie w płomieniach wojny.

The Key to Fear – Kristin Cast

Do Zdrowia.

Do Życia.

Do Przyszłości.

Jesteśmy kluczem.

„Dzisiaj nie dotykaj, a jutro będzie zdrowe”.

Elodie słucha Klucza. Elodie przestrzega zasad. Elodie ufa systemowi. Tak było do czasu…

Aidan jest buntownikiem. Aidan nie robi tego, co mu się każe. Aidan po prostu chce być wolny. Aidan ma ostatnią szansę…

Po pandemii, która zniszczyła większość ludzkości, Klucz przejął władzę. Klucz dyktuje zasady. Rządzi, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo. Ale gdy Elodie i Aidan zaczynają odkrywać, że Klucz ma skrywa również inne oblicze, zdają sobie sprawę, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.

Rebel Sisters – Tochi Onyebuchi

Minęło pięć lat od zakończenia wojny z Biafran. Ify ma teraz dziewiętnaście lat i mieszka tam, gdzie zawsze marzyła – w kosmicznych koloniach. Jest szanowanym lekarzem wysokiego szczebla i poświęciła swoje życie niosąc pomoc uchodźcom, takim jak ona.

We wciąż zrujnowanej Nigeri Uzo pomaga Xifengowi odzyskać obrazy i szczegóły toczonej wojny, spoczywające w technologii zniszczonych androidów. Uzo, Xifeng i reszta ich zespołu pracują nad zachowaniem wspomnień o wielu straconych istnieniach, pomimo że rząd robi wszystko, aby wyeliminować wszelkie oznaki wybuchu wojny.

Chociaż pracują nad wspólnym celem, jakim jest niesienie pomocy cierpiącym, Ify i Uzo to dwa różne światy. Ale kiedy wśród dzieci w kosmicznych koloniach pojawia się tajemniczy wirus, ich ścieżki się zderzają. Ify uważa, że ​​jej misją jest dowiedzieć się, co powoduje tę śmiertelną chorobę. A odkrycie tego oznacza powrót do skorumpowanej ojczyzny, którą myślała, że ​​zostawiła za sobą na zawsze.