Kroniki Rodu Kane trafią na Netflix!

Kolejna seria powieści autorstwa Ricka Riordana zostanie zekranizowana! Tym razem będą to Kroniki Rodu Kane. Ich filmową adaptacją zajmie się Netflix.

Pracowaliśmy nad tą umową od października ubiegłego roku, rozpoczęliśmy mniej więcej w tym samym czasie, kiedy zaczęliśmy pracować nad Percym i bardzo się cieszę, że mogę to teraz ogłosić!” – napisał w swoich mediach autor cyklu. „To wszystko, co mogę powiedzieć w tej chwili, ale bądźcie czujni”.

Kroniki rodu Kane to trylogia fantasy Ricka Riordana skierowana dla dzieci i młodzieży. Autor zabiera czytelnika w podróż po starożytnych wierzeniach wplecionych w XXI-wieczną rzeczywistość. Tym razem porusza temat mitologii egipskiej.

Carter i Sadie to rodzeństwo, które od śmierci matki nie praktycznie ze sobą kontaktu. Sadie mieszka u babci, a Carter podróżuje z ojcem – egiptologiem Juliusem Kane. Pewnego razu tata naukowiec zabiera swoje dzieci na wycieczkę do British Museum, której celem ma być przywrócenie poprawnych więzi rodzinnych. Julius przypadkowo budzi boga Seta, co daje początek wielkiej, ale zarazem niebezpiecznej przygodzie. Bohaterów czeka podróż po całym świecie i stawienie czoła niebezpiecznym i rozgniewanym egipskim bogom… 

W serii Kroniki rodu Kane ukazały się trzy tomy:

Tom 1. Czerwona Piramida

Tom 2. Ognisty Tron

Tom 3. Cień Węża