4 powody, by przeczytać „W deszczu” Anny Dąbrowskiej

1. Bo to niesamowicie życiowa książka

Okazuje się, że książki new adult nie muszą być tylko ckliwymi romansami. Mogą nieść ze sobą naprawdę istotne, życiowe przesłania. Mogą być niesamowicie wzruszające i emocjonalne, nie tylko jeśli chodzi o relację kobieta-mężczyzna. Tutaj mamy opowieść o samoakceptacji, poszukiwaniu swojej drogi, próbie odnalezienia się w tym brutalnym świecie.

2. Bo porusza trudne, ale ważne tematy

Strata ukochanego rodzica, przemoc w rodzinie, trauma dzieciństwa, alkoholizm – brzmi przytłaczająco, przygnębiająco i smutno. Niestety, te tematy zostały poruszone w dziele Anny Dąbrowskiej, ale nadają tej książce pewnego swoistego charakteru. Mają ogromne znaczenie dla fabuły i wbrew pozorom pokazują, że można się ze wszystkim uporać i odnaleźć w życiu, nawet po tak ciężkich przeżyciach.

3. Męski punkt widzenia

Macie dosyć kobiecych narracji? Proszę bardzo, tym razem macie szansę poznać daną historię z punktu widzenia młodego mężczyzny. Alex musi uporać się z wieloma rzeczami w swoim życiu, przestać żyć przeszłością, zrozumieć pewne wydarzenia i… pójść naprzód. Nawet jeżeli będzie to wymagało zmiany pewnych nawyków.

4. Bo to książka dająca nadzieję

Chociaż wiele zła spotkało bohaterów tej powieści, to wierzcie mi, ta książka niesie ze sobą nadzieję. Pokazuje, że warto walczyć o prawdę, o siebie i swoje przekonania. Warto też walczyć o relacje z innymi ludźmi, nie poddawać się i otworzyć swoje serce na tych, którzy faktycznie o nas dbają, nie patrząc czasami na rzeczy tak powierzchowne, jak wygląd zewnętrzny.