„The Crank Palace” – nowa historia ze świata „Więźnia labiryntu”!

Na 25 sierpnia zaplanowana jest premiera nowej historii z uniwersum Więźnia labiryntu. Póki co pojawi się jedynie w formie audiobooka, ale chodzą słuchy, że wersja papierowa również ma być dostępna, jednak nieco później.

Akcja powieści ma się rozgrywać w momencie końcowych wydarzeń znanych z Leku na śmierć. Oto opowieść Newta, która pozwala czytelnikom zajrzeć lepiej w jego umysł. Będzie próbował wypełnić swoje nowe przeznaczenie, zanim los okrutnie z niego zakpi i postawi go po raz ostatni na drodze jego najlepszego przyjaciela.

Newt wraz ze swoimi przyjaciółmi przeszedł przez piekło. Strefa. Labirynt. Próby ognia. Wewnętrzne sale DRESZCZu. Ale teraz dźwiga ciężar, którego nie może dzielić z Thomasem i innymi – Pożoga. Newt nie może znieść myśli, że jego przyjaciele patrzą na to, jak popada w szaleństwo, gdy wirus stopniowo przejmuje kontrolę nad jego ciałem i umysłem.

Pozostawiając po sobie jedynie notatkę, Newt opuszcza Berg, zanim Streferzy powrócą z misji do Denver w Kolorado. Potem przeżywa isnty koszmar na ulicach, uciekając przed zarażonymi i polującymi na nich, aż trafia do Crank Palace, ostatniego schronienia dla tych, którzy już stracili nadzieję. Chociaż Newt myślał, że ucieka od swoich przyjaciół, aby ocalić ich przed sobą, po drodze spotyka młodą matkę o imieniu Keisha i jej syna Dantego, którzy w końcu ratują Newta w sposób, jakiego nigdy sobie nie wyobrażał.