Co czyta młoda zagranica? – sierpień 2020

Where Dreams Descend – Janella Angeles

W mieście pokrytym lodem i ruiną, grupa magów mierzy się w brawurowej grze polegającej na magicznych wyczynach, aby znaleźć kolejną gwiazdę Cyrku Zdobywcy, ale grozi im niewidzialne niebezpieczeństwo za kulisami.

Ponieważ każdy akt staje się coraz bardziej ryzykowny, a liczba zaginionych magów rośnie, trzech jest zmuszonych rozliczyć się ze swoimi sekretami, zanim nadejdzie kolejna ciemność.

The Star: Kallia, potężna tancerka, która chce udowodnić, że jest najlepsza bez względu na cenę

Mistrz: Jack, tajemniczy opiekun klubu, słynący z kłamstwa

The Magician: Demarco, zamyślony sędzia z mroczną przeszłością, której nie może już dłużej ukrywać

 

Star Daughter – Shveta Thakrar

Sheetal, córka gwiazdy i śmiertelnika, przyzwyczajona jest do ukrywania tajemnic. Udawania „normalności”. Ale kiedy przypadkowy wybuch jej gwiezdnego ognia sprawia, że jej ludzki ojciec ląduje  w szpitalu, Sheetal potrzebuje pomocy pełnej gwiazdy, aby go wyleczyć. Gwiazdy takiej, jak jej matka, która już dawno powróciła do nieba.

Wyprawa Sheetal, by ocalić ojca, zaprowadzi ją na niebiański dwór lśniących cudów i ciemnych cieni, gdzie będzie musiała reprezentować swoją rodzinę w konkursie, który ma wybrać kolejną osobę, mającą rządzić w domu niebios. Albo wygra, albo już nigdy nie powróci na Ziemię…

 

 

 

Set Fire to the Gods –  Sara Raasch & Kristen Simmons

Ash pochodzi z długiej linii gladiatorów i doskonale zna brutalne oblicze wojny. Ale gdy jej matka umiera na arenie, przysięga ją pomścić, obalając boga ognia, którego ostry temperament pozbawił jej kraj zasobów.

Madoc dorastał walcząc na ulicach, aby opłacić rodzinne podatki. Ale skrywa niebezpieczny sekret: nie posiada takiej mocy boga ziemi, jak jego przeciwnicy. Jego dar żywiołów to coś innego – coś, czego nie widziano od wieków.

Kiedy próba zemsty kończy się wyjątkowo źle, Ash nieumyślnie wpada w konflikt z bogami ognia i ziemi, który może zostać rozwiązany jedynie przez zabójcze gry gladiatorów. Walki stawiają Madoca na drodze Ash, a ona uświadamia sobie, że jego moce są bronią, której potrzebuje podczas swojego buntu – ale Madoc nie stworzy zagrożenia dla swojej rodziny, niezależnie od tego, jak bardzo zaintryguje go piękna wojowniczka.

Ale kiedy bogowie zmuszają Madoca do walki, on i Ash natrafiają na ślad starożytnej wojny, która zagrozi więcej niż jednemu nieśmiertelnemu – może roznieść świat na kawałki.

Midnight Sun – Stephenie Meyer

Ta niezapomniana historia znana nam już od lat, tym razem opowiedziana oczami Edwarda, nabiera nowego i zdecydowanie mrocznego zwrotu. Spotkanie z piękną, tajemniczą Bellą jest jednocześnie najbardziej intrygującym i niepokojącym wydarzeniem, jakiego doświadczył w swoim długim życiu wampira. Gdy odkrywamy coraz więcej fascynujących szczegółów o przeszłości Edwarda i złożoności jego wewnętrznych myśli, rozumiemy, dlaczego jest to najważniejsza walka jego życia. Jak może pozwolić sobie na zakochanie się w Belli, skoro wie, że zagraża jej istnieniu?

W Midnight Sun Stephenie Meyer przenosi nas z powrotem do świata, który urzekł miliony czytelników i, korzystając z klasycznego mitu Hadesa i Persefony, przedstawia epicką powieść o głębokich przyjemnościach i niszczycielskich konsekwencjach nieśmiertelnej miłości.

The Nemesis – S.J. Kincaid 

Trzy lata temu Tyrus Domitrian zaszokował galaktykę, zabijając kobietę, którą przysięgał kochać na zawsze. Kobietę, dla której obalił Imperium. Kobietę, z którą chciał zbudować nową i jaśniejszą przyszłość.

Teraz, niegdyś idealistyczny następca tronu, stał się okrutnym cesarzem Tyrusem, dzierżącym swój autorytet żelazną pięścią, zdolnym do niszczenia planet jednym słowem, kontrolującym całą technologię za pomocą prostej myśli. Sprawił, że Grandiloquy padł na kolana i nikt nie ma mocy, by mu się przeciwstawić.

Ale pojawia się jakiś jest pomruk. Mówią, że Nemesis tak naprawdę nie zginęła. Szepczą o jej cieniu zauważonym w odległych systemach gwiezdnych. Mówią, że Nemesis żyje. Że powstanie i zbierze ludzi, by obalili mężczyznę, który kiedyś był jej najprawdziwszą miłością – a teraz jest jej najbardziej zaciekłym wrogiem.

The Space Between Worlds – Micaiah Johnson

Podróżowanie między wymiarami staje się wreszcie możliwe, ale jest tylko jeden haczyk: nikt nie może odwiedzić świata, w którym jego odpowiednik wciąż żyje. Ale jest Cara, której równoległe jaźnie są wyjątkowo dobre w umieraniu – z powodu chorób czy wojen, których nie dało się uniknąć. Życie Cary zostało skrócone aż w 372 światach.

Jednak w tej wersji Ziemi Cara przetrwała. Zidentyfikowana jako typowy outsider, a zatem idealna kandydatka do podróży do wielu wszechświatów, Cara zostaje wyrwana z brudu pustkowi. Teraz ma ładne mieszkanie na niższych poziomach bogatego i otoczonego murem Wiley City. Pracuje – i bezwstydnie flirtuje – ze swoim kuszącym, ale powściągliwym opiekunem, Dellem, gdy razem zbierają dane dla Instytutu Eldridge’a. Od czasu do czasu wyjeżdża nawet z miasta, aby odwiedzić swoją rodzinę na pustkowiach, choć coraz mniej czuje się tam jak w domu. Dopóki może spuszczać głowę i unikać kłopotów, Cara jest na pewnej drodze do zapewnienia sobie obywatelstwa i bezpieczeństwa.

Ale kłopoty dopadają Carę w momencie, gdy jeden z jej ośmiu pozostałych doppelgängerów umiera w tajemniczych okolicznościach, pozostawiając ją w nowym świecie ze starym sekretem. To, co odkryje, połączy jej przeszłość i przyszłość w sposób, jakiego nigdy by sobie nie wyobrażała – i ujawni jej własną rolę w spisku, który zagraża nie tylko jej światu, ale całemu multiwersum.