Co czyta młoda zagranica? – lipiec 2020

The Princess Will Save You –  Sarah Henning

KSIĘŻNICZKA

STAJENNY

MISJA

Kiedy jej ojciec umiera, księżniczka Amarande otrzymuje ważne ultimatum: musi wyjść za mąż za  przywódcę jednego z czterech sąsiednich królestw albo straci koronę – i być może życie. A żeby zmusić ją do małżeństwa, ktoś porywa jej ukochanego, stajennego o imieniu Luca.

Ale Amarande została wychowana na wojowniczkę, nie ofiarę. I nic nie powstrzyma jej przed ocaleniem prawdziwej miłości i ratowaniem królestwa.

 

 

The Faithless Hawk – Margaret Owen

Jako nowy przywódca Wron, Fie wie, że lepiej nie oczekiwać od królewskiego rodu dotrzymywania słowa. Wciąż jednak ma nadzieję, że książę Jasimir spełni swoją przysięgę, że zapewni Wronom ochronę. Ale gdy czarny dym spowija niebo, sygnalizując śmierć króla Surimira, rozpoczyna się bezlitosna walka z Rhusaną o tron.

Gdy królowa czarownic używa śmiertelnej zarazy, aby zjednoczyć naród Saboru przeciwko Wronom – i powiększyć swoją potworną armię – Fie i jej zespół zmuszeni zostają do ukrycia się, pozostawiając kraj spustoszony przez zarazę. Kończy im się czas, głodują na wygnaniu, a Sabor zaczyna znikać na zawsze.

Zdesperowana Fie wzywa starych sojuszników, aby pomogli jej pokonać Rhusanę. Ale w pałacu królewskim jedyną różnicą między zdobywcą a złodziejem jest armia. Aby przetrwać, Fie musi odkryć nie tylko spisek Rhusany, ale także starożytne tajemnice Wron – tajemnice, które mogą uratować jej lud lub spalić świat.

Unravel the Dusk –  Elizabeth Lim

Podróż Maii Tamarin, której celem jest odnalezienie sukienek słońca, księżyca i gwiazd, zebrała okropne żniwo. Dziewczyna powraca do królestwa, które jest na krawędzi wojny. Chłopiec, którego kocha, odszedł, a ona jest zmuszona założyć suknię słońca i zająć miejsce przyszłej panny młodej cesarza, aby zapewnić w kraju spokój.

Ale wojna tocząca się wokół Maii jest niczym w porównaniu z bitwą wewnątrz niej samej. Odkąd została dotknięta przez demona Bandura, coś się w niej zmieniło… zerkając w lustro widzi jak jej oczy świecą na czerwono, tracąc kontrolę nad magią, ciałem i umysłem. To tylko kwestia czasu, zanim Maia całkowicie się zatraci, ale nic nie powstrzyma jej przed odnalezieniem Edana, chronieniem swojej rodziny i zapewnieniem trwałego pokoju w jej kraju.

 

 

The Crow Rider –  Kalyn Josephson

Księżniczka Thia, jej sprzymierzeńcy oraz wrona Res, planują bunt, aby raz na zawsze pokonać Królową Razel i Illucia. Thia musi przekonać sąsiednie królestwa, aby przyszły jej z pomocą, a pokaz siły Res jest jedyną rzeczą, która może jej w tym pomóc.

Ale tak wiele przeszkód stoi jej na drodze. Res daje z siebie wszystko podczas treningu, dopóki nie traci kontroli nad swoją magią, tym samym szkodząc Thii. Jest także ścigana przez samego księcia Erica, spadkobiercę tronu ilucjańskiego i jedyną osobę, której nie można ufać, ale ciężko jej się trzymać od niej z daleka.

Gdy grupa rebeliantów przygotowuje się do wojny, magia Res staje się bardziej niestabilna. Thia musi zdecydować, czy może polegać na sobie i ich więzi na tyle, by poprowadzić bunt i zostać tym, kim miała być.

Burn Our Bodies Down –  Rory Power

Odkąd Margot się urodziła, była tylko ona i jej matka. Brak odpowiedzi na pytania Margot dotyczące tego, co było wcześniej. Żadnej historii, do której można by powracać. Nie ma o kim mówić. Tylko one dwie, utknęły w zaniedbanym mieszkaniu i próbują się dogadać.

Ale Margot czuje niedosyt. Pragnie mieć rodzinę. Chce poznać przeszłość. I właśnie znalazła klucz, którego potrzebuje, aby ją odkryć: fotografię, która wskazuje na miasto o nazwie Phalene. Wskazuje na jej dom. Tylko, że kiedy Margot się tam już dostanie, to spotka ją coś, o co na pewno nie prosiła.

Matka Margot uciekła stamtąd z konkretnego powodu. Ale czy miało to ukryć jej przeszłość? A może miało to chronić Margot przed tym, co jeszcze tam pozostało?

Ghost Wood Song – Erica Waters

Shady Grove odziedziczyła zdolność ojca do wywoływania duchów z grobu, za pomocą gry na skrzypcach. Wie jednak również, że melodie z nich płynące przynoszą tylko kłopoty i mrok.

Ale kiedy jej brat zostaje oskarżony o morderstwo, nie może pozwolić umarłym zachować ich tajemnic.

Aby oczyścić jego imię, będzie musiała zmusić te duchy do śpiewania.

Rodzinne sekrety, cudownie rezonujący trójkąt miłosny LGBTQ i idealnie wyważone elementy przerażenia sprawiają, że ten debiut staje się uzależniającą i pełną nadziei opowieścią o stawianiu czoła wszystkiemu, co prześladuje nas w ciemności.

Sword of the Seven Sins – Emily Colin

Eva Marteinn nigdy nie chciała być zabójcą.

Wychowana we Wspólnocie, gdzie obywatele żyją i umierają zgodnie z Kodeksem Siedmiu Grzechów, Eva ma dość barbarzyńskich kar, jakie wymierzają Najwyżsi Kapłani. Widzi Bellatorów Światła i katów jako zwykłych zabójców pozbawionych sumienia.

Kiedy zostaje wybrana jako pierwsza kobieta-bellator – i nie może odmówić, pod groźbą wygnania lub hańby – Eva jest zdruzgotana. Ale okazuje się, że ta rola, której nie znosi jest jakby stworzona właśnie dla niej… jednak nie dzięki mentorowi, Ariemu Shepherdowi, który na przemian ignoruje ją i rzuca wyzwania niemal niemożliwe do wykonania.

Obojętność Ariego ukrywa niebezpieczny sekret: kochał Evę, odkąd byli dziećmi. Kiedy Eva też się w nim zakochuje, wie, że powinni zrobić wszystko, aby się wzajemnie unikać. Miłość jest czymś zabronionym. Pożądanie jest wyrokiem śmierci. Ale jako mentor i uczeń są związani przysięgą krwi, którą złożyli w dniu wyboru Evy.

Balansując na ostrej krawędzi pożądania i zdrady, oboje odkrywają tajemnicę, która może obalić panujący do tej pory reżim. Teraz Eva musi dokonać niemożliwego wyboru: albo odwróci się od Ariego i pozostanie lojalna wobec jedynego domu, jaki kiedykolwiek znała – lub zaryzykuje wszystko dla małej nadziei wolności i poświęci swoje życie chłopakowi, którego pokochała.

The Lost City – Amanda Hocking

Ulla Tulin jako dziecko została porzucona w odizolowanym mieście Kanin jako, przygarnęli ją  nieznajomi i wychowali w ukryciu, jak wiele trolli mieszanej krwi. Nawet znając tę prawdę, nigdy nie przestała jednak rozmyślać o swojej prawdziwej rodzinie.

Kiedy Ulli dostaje propozycję stażu u boku przystojnego Pana Soriano w prestiżowej instytucji Mimirin, wykorzystuje okazję, by znaleźć swoich rodziców. Wszystko, czego pragnie, to skupić się na swojej pracy i poszukiwaniu ich, ale wszystkie jej próby zostają stłumione, gdy dowiaduje się, że jej matka może być powiązana z rodziną królewską Omte.

Przy niewielkich postępach Ulla i Pan wkrótce zostają zaangażowani w pomoc Elianie, amnestycznej dziewczynce o zdolnościach niepodobnych do niczego, co kiedykolwiek widzieli – dziewczynie, która zdaje się przed czymś uciekać. Aby dowiedzieć się, kim ona jest, muszą opuścić miasto, a być może po drodze zdołają dowiedzieć się więcej o rodzicach Ulli.