Co czyta młoda zagranica? – czerwiec 2020

Divine Blood – Beck Michaels

Demon Cienia prawie zabrał Dynie niemal wszystko. Wkrótce wróci po więcej. Dziewczyna jednak odnajduje sposób na przeciwstawienie się potworowi, ale musi udać się w niebezpieczną podróż i zaryzykować wszystko, aby ochronić swoich bliskich.

Po drodze spotyka Cassiela, niebiańskiego księcia o magicznej krwi i skrzydłach tak czarnych jak jego serce. Cassiel nie chce mieć z nią nic wspólnego, dopóki nie odkrywa, że to właśnie ona może doprowadzić go do miejsca, którego szukał przez całe życie.

Ale dotarcie do celu nie jest tak łatwe, jak myśleli. Nie są też jedynymi osobami, które go szukają. Niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, oni skrywają przed sobą mroczne sekrety, zatem zadanie będzie wymagało czegoś znacznie więcej niż zwykłej determinacji. Muszą walczyć o to, czego pragną – lub umrzeć próbując.

Goddess in the Machine –  Lora Beth Johnson

Kiedy Andra się budzi, odkrywa, że tonie.

A nawet gorzej – znajduje się w gorącej, brudnej jaskini, jest rok 3102 i wszyscy wciąż nazywają ją Boginią. Kiedy Andra zapadła w lodowaty sen podczas podróży przez galaktykę, spodziewała się, że obudzi się za sto lat, a nie za tysiąc. Co najgorsze, reszta kolonistów – w tym jej rodzina i przyjaciele – nie żyją. Umarli wieki temu i z jakiegoś powodu ich potomkowie uważają Andrę za bóstwo. Wie, że nie jest nikim specjalnym, ale będzie brnąć w tę grę, jeśli to pozwoli jej dowiedzieć się, dlaczego nie obudziła się na czas i jak ma powrócić na Ziemię.

Zhade, wygnany książę Eerensed, ma zupełnie inne plany. Cztery lata temu szklana trumna śpiącej Bogini zniknęła z pałacu, a Zhade poświęcił się jej odnalezieniu. Teraz ma nadzieję, że Bogini będzie kluczem do zajęcia należnego mu miejsca na tronie – to znaczy, jeśli uda mu się nakłonić ją do odegrania jej roli. Ponieważ jeśli jego ludzie zdadzą sobie sprawę, że tak naprawdę Andra nie jest w stanie uratować umierającej planety, zabiją ją.

Z okrutnym monarchą zasiadającym na tronie i miastem chylącym się ku upadkowi, Zhade i Andra mogą nigdy nie być w stanie odkryć tajemnicy swojego losu, nie mówiąc już o znalezieniu sposobu na pozbycie się okrutnego króla.

A Song of Wraiths and Ruin –  Roseanne A. Brown

Historia inspirowana afrykańskim folklorem!

Dla Malika festiwal Solstasia jest szansą na ucieczkę z domu, w którym panuje wieczna wojna i rozpoczęcie nowego życia z jego siostrami w dobrze prosperującym pustynnym mieście Ziran. Ale kiedy mściwy duch porywa młodszą siostrę Malika, Nadię, Malik zawiera beznadziejną umowę. W zamian za wolność Nadii ma zabić Karinę, księżniczkę Ziran.

Ale Karina ma swoje własne, śmiertelne ambicje. Jej matka, Sultana, została zamordowana; jej dwór jest o krok od buntu; a Solstasia unosi się nad jej szyją jak nóż. Pogrążona w smutku Karina postanawia wskrzesić matkę za pomocą starożytnej magii… a przeprowadzenie rytuału wymaga posiadania bojącego serca króla. Dziewczyna wie, jak je zdobyć: ofiarując rękę zwycięzcy konkursu Solstasia.

We Are Not Free –  Traci Chee


Czternaście nastolatków, którzy dorastali razem w Japantown w San Francisco.

Czternaście nastolatków, którzy tworzą społeczność i rodzinę, są ze sobą tak samo połączeni, jak i skłóceni.

Czternaście nastolatków, których życie przewraca się do góry nogami, gdy ponad 100 000 Japończyków zostaje eksmitowanych ze swoich domów i zmuszonych do przeniesienia się do  opuszczonych obozów jenieckich.

W świecie, który wydaje się ich wręcz nienawidzić, ci młodzi Nisei muszą się zjednoczyć, ponieważ rasizm i niesprawiedliwość to najgorsze, z czym mają do czynienia.

You Should See Me in a Crown – Leah Johnson

Liz Lighty zawsze uważała, że ​​jest zbyt czarna, zbyt biedna, zbyt niezręczna, by błyszczeć w swoim małym, ale bogatym miasteczku w środkowo-zachodniej części kraju. Ale generalnie wszystko jest w porządku – Liz ma plan, który na zawsze pozwoli jej się wydostać z Campbell w Indianie: pragnie dostać się do elitarnej uczelni Pennington College, zagrać w światowej sławy orkiestrze i zostać lekarzem.

Ale kiedy pomoc finansowa, na którą liczyła, niespodziewanie się kończy, plany Liz się rozsypują się w drobny mak… dopóki nie przypomina sobie o stypendium szkolnym, które ma trafić do króla i królowej balu. Liz nie ma najmniejszej ochoty uczestniczyć w tym całym cyrku, ale zrobi wszystko, aby dostać się do Pennington.

Jedyne, co tak naprawdę jest w tym wszystkim w miarę znośne, to nowa dziewczyna w szkole -Mack. Jest mądra, zabawna i tak jak Liz, jest outsiderką. Ale Mack również walczy o zostanie królową.

Rebel Spy –  Veronica Rossi

Zbuntowana Frannie Tasker niewiele wie o wojnie między Anglią i jej trzynastoma koloniami, która rozegrała się w 1776 roku. Trwa to dopóki wrak statku pojawia się na horyzoncie widocznym z jej domu na wyspie Grand Bahama, a ciało młodej kobiety unoszące się w morzu daje Frannie szansę na ucieczkę przed jej brutalnym ojczymem.

Przyjmując tożsamość utopionej Emmeline Coates, Frannie zostaje uratowana przez brytyjski statek handlowy i płynie z załogą do Nowego Jorku. Przez następne trzy lata Frannie żyje w kłamstwie jako panna Coates, pochłonięta zalotami przez porywającego brytyjskiego porucznika. Ale po zobaczeniu ciemniejszej strony wojny, zdaje sobie sprawę, że jej pozycja daje jej siłę. Wkrótce podsłuchuje brytyjskich oficerów, i ryzykuje wszystko, aby przekazać informacje szpiegowi George’owi Washingtonowi Culperowi. Frannie wierzy w walkę o amerykańską wolność – ale ile będzie ją to kosztowało? Zainspirowana historią prawdziwego agenta 335, bogata w detale i intrygi historyczne, jest to opowieść o mało prawdopodobnej dziewczynie z Nowego Jorku, która stała się szpiegiem.

The Court of Miracles – Kester Grant

Połączenie “Nędzników” i “Szóstki wron”!

W gwałtownej miejskiej dżungli, gdzieś w alternatywnym Paryżu w roku 1828, rewolucja francuska nie powiodła się, a miasto zostało podzielone pomiędzy bezlitosne rodziny królewskie i dziewięć podziemnych gildii przestępczych, znanych jako Sąd Cudów. Eponine (Nina) Thénardier to utalentowana włamywaczka i członek Gildii Złodziei. Życie Niny to rozboje o północy, unikanie pięści ojca i pilnowanie jej naiwnej adoptowanej siostry, Cosette (Ettie). Gdy Ettie przyciąga oko Tygrysa – bezwzględnego władcy Gildii Ciał – Nina trafia w sam środek bezwzględnego wyścigu, aby zapewnić młodszej siostrze bezpieczeństwo. Jej przysięga zabiera ją z ciemnego podziemia miasta do błyszczącego dworu Ludwika XVII. Zmusza to także Ninę do dokonania okropnego wyboru – albo będzie chronić Ettie i rozpocznie tym samym brutalną wojnę między gildiami lub na zawsze straci siostrę.