Książka w dobie COVID-19

Pandemia COVID-19 dotyka wszystkich, jedni wydawcy ograniczają ilość premier, inni w ogóle zaprzestają wydawania, wszyscy starają się przetrwać. Marka We need YA wybrała zupełnie niespodziewaną strategię – utrzymać wszystkie premiery zgodnie z planem, a nawet stworzyć bogate w gadżety preordery, przyspieszyć wydania e-booków, zaangażować do wspólnej akcji rysowników i ilustratorów, aż wreszcie współtworzyć pierwsze targi książki online.

Przedsprzedaż książki Gołąb i wąż

We need YA to marka dla nastolatków i młodych dorosłych, dla której w tych niezwykłych czasach jeszcze bardziej istotne jest wspieranie swoich czytelników. W trakcie pandemii starają się być  bliżej miłośników książek niż zwykle. Pierwszym z pomysłów było stworzenie specjalnego preorderu dla jednej z najciekawszych premier YA w roku, książkę Gołąb i wąż można zamawiać już od kilku tygodni w dwóch pakietach z gadżetami, oba są w bardzo dobrej cenie, tak by czytelnicy mimo trudnego czasu mogli nadal cieszyć się książkowymi przyjemnościami. Partnerem tej akcji jest największy w kraju portal zrzeszający czytelników, Lubimy Czytać. Książka zostanie wydana z pięknymi uszlachetnieniami, z których słynie wydawnictwo.

Gołąb i wąż

#DrawThisInYourStyleChallenge

W ramach akcji Draw this in your style challenge pięć niesamowicie utalentowanych artystek, współpracujących z wydawnictwem, opowie m.in. o swojej pracy, o tym, jak powstają ich okładki i rysunki, a także o swoich inspiracjach w ramach spotkań online prowadzonych na Facebooku. W tym samym czasie na ich profilach na Instagramie pojawią się różne wersje fan artu z Magnusem i Alekiem, czyli głównymi bohaterami książki Czerwone Zwoje Magii z uniwersum Nocnych Łowców! Każda graficzka przedstawi swoją wersję ulubionej pary wszystkich wielbicieli „Shadowhunters”.

Ale akcja ma na celu nie tylko promowanie twórczości artystek. W tym roku nie ma parad równości, ale We need YA chce pokazać, że ważne dla nich jest promowanie tolerancji i równości. Akcja Draw this in your style challenge ma uświadomić, że literatura LGBT może być po prostu ciekawa i rozrywkowa, a nie jedynie zaangażowana i poważna. Warto  śledzić Instagram oraz Facebook We need YA – więcej wspaniałych grafik, a także rozmów i wywiadów z artystkami już wkrótce!

Wydaje nam się, że spotkamy się u Was w domach – Domowe Targi Książki

Zwykle o tym czasie wszystkie wydawnictwa przygotowywałyby się do wielkiego święta książki – Targów Książki w Warszawie! Niestety w tym roku targi się nie odbędą, ale pracownicy wydawnictwa zdecydowali się swoją energię i zaangażowanie przekierować do internetu i przygotować dla swoich czytelników alternatywę – Domowe Targi Książki!

Domowe Targi Książki odbędą się od 14 do 17 maja, a Grupa Wydawnictwa Poznańskiego zapewnia, że zorganizuje  4 dni pełne świetnych atrakcji, przygotowanych z myślą o czytelnikach! Można spodziewać się spotkań autorskich, konkursów i oczywiście książek, wśród których każdy miłośnik literatury znajdzie coś dla siebie. Dla młodych czytelników We need YA przygotowało dwie „sale” eventowe – Facebook i Instargram, w których pojawią się spotkania z zagranicznymi autorami, Q&A z wydawnictwem, eventy z youtuberami i instagramerami oraz rozdania. W dniach 14–17.05 cały zespół Wydawnictwa Poznańskiego zaprasza na wirtualne stoiska oraz do ich sklepu internetowego Wydajenamsie.pl, gdzie można spodziewać się świetnych zniżek na książki!

https://www.facebook.com/events/955898584841467/