Co czyta młoda zagranica? – marzec 2020

The Kingdom of Back – Marie Lu

Dwójka rodzeństwa. Dwa wspaniałe talenty. Ale tylko jeden Mozart.

Nannerl Mozart urodziła się z niesamowitym darem muzycznym i ma tylko jedno marzenie – zostać zapamiętaną na zawsze. Ale chociaż widownia zawsze jest zachwycona jej mistrzowskimi występami, są małe szanse na to, że faktycznie zostanie docenianym kompozytorem – choć pragnie tego od zawsze. Jest młodą kobietą żyjącą w XVIII-wiecznej Europie, a to oznacza, że komponowanie jest dla niej czymś niedostępnym, zakazanym. Będzie występować tylko do momenty, gdy osiągnie odpowiedni wiek do zamążpójścia – jej ojciec tyran stanowczo to określił.

Nadzieja Nannerl słabnie z każdym rokiem, a talenty jej kochanego, młodszego brata, Wolfganga, wydają się lśnić jaśniej. Jego talent zaczyna ją przyćmiewać aż do dnia, gdy nagle pojawia się tajemniczy nieznajomy z magicznego świata z niezwykle interesującą ofertą. Posiada moc, dzięki której może spełnić jej marzenia – ale to może kosztować ją bardzo wysoką cenę.

Havenfall – Sara Holland

Bezpieczna przystań pomiędzy czterema królestwami. Dziewczyna, która przysięgła ją chronić – za wszelką cenę.

Ukryta głęboko w górach Kolorado leży Karczma w Havenfall, sanktuarium, które łączy starożytne światy, z których każdy posiada własną magię. Przez pokolenia karczma chroniła wszystkich, którzy szukali schronienia w jej murach, a każdy, kto zakłóca spokój, nigdy nie może tutaj powrócić.

Dla Maddie Morrow lato w karczmie to coś więcej niż szansa na doświadczenie tej magii z pierwszej ręki. Havenfall to ucieczka od rzeczywistości, w której jej matka siedzi w celi śmierci oskarżona o zamordowanie brata Maddie. To tam dziewczyna zakochała się w przystojnym żołnierzu, Fiordenie Brekkenie. I właśnie tam pewnego dnia ma nadzieję odziedziczyć rolę Karczmarza od ukochanego wuja.

Ale tego lata dzieją się rzeczy niemożliwe – znaleziono martwe ciało, a to niszczy dobrą reputację, którą zawsze cieszyła się karczma. Brekken zniknął, jej wujek jest ciężko ranny, a na wolności znajduje się niebezpieczne stworzeniue. Maddie nagle staje się odpowiedzialna za bezpieczeństwo wszystkich w Havenfall. I zrobi wszystko, aby odkryć prawdę. W miarę ujawniania się mrocznych tajemnic o samej gospodzie, staje się jasne, że nikomu nie można ufać i nikt jest bezpieczny…

All Your Twisted Secrets – Diana Urban

Witamy na kolacji i ponownie gratulujemy, żę zostałaś wybrana. Teraz to Ty musisz dokonać wyboru.

Co łączy królową pszczół, gwiazdę sportu, przykładnego ucznia, kolesia palącego trawkę, samotnika oraz muzycznego maniaka? Wszyscy zostali zaproszeni na kolację dla stypendystów, ale okazało się, że to pułapka. Ktoś zamknął ich w pokoju z bombą, strzykawką wypełnioną trucizną i notatką z informacją, że mają godzinę na wybranie kogoś do zabicia… albo zginą wszyscy.

Amber Prescott jest zdeterminowana, aby wyciągnąć z tego bałaganu swoich znajomych i opuścić pokój żywa, ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Nikt z nich nie ma pojęcia, co mają ze sobą wspólnego, albo kto by pragnął ich śmierci. Gdy zaczynają analizować wydarzenia minionego roku, aby odnaleźć przyczynę tego wszystkiego, staje się jasne, że wszyscy coś ukrywają. A zegar tyka… Kogo skażą na śmierć?

Imagine me – Tahereh Mafi

Juliette Ferrars.

Ella Sommers.

Co jest prawdą, a co kłamstwem?

Teraz, gdy Ella wie, kim jest Juliette i po co została stworzona, sprawy stały się jeszcze bardziej skomplikowane. Kiedy stara się zrozumieć przeszłość, która wciąż ją prześladuje, i patrzy w przyszłość bardziej niepewną niż kiedykolwiek, linie między dobrem a złem – między Ellą i Juliette – zacierają się. A gdy nadciągają starzy wrogowie, jej przeznaczeniem może wcale nie być zachowanie kontroli.

Nadchodzi dzień rozliczenia się. Ale ona nie jest pewna, czy będzie w stanie wybrać stronę, po której będzie walczyć.

 

 

The Raven and the Dove – Kaitlyn Davis

Księżniczka, która pragnie być wolna…

Na początku całego procesu zalotów księżniczka Lyana Aethionus wiedziała, że musi skupić się na wyborze idealnego partnera, jednak jej myśli wciąż wędrowały w stronę nieba. Ostatnia przygoda wzywa. Po ucieczce z pałacu ostatnią rzeczą, jaką spodziewa się znaleźć na swojej drodze, jest kruczy książę zmagający się w śmiertelnym pojedynku ze smokiem.

Drań, który chce gdzieś przynależeć…

Rafe, syn zmarłego króla, zrobiłby wszystko dla swojego ukochanego przyrodniego brata, księcia Lysandra Taetanusa, łącznie z podszywaniem się pod niego w nadchodzącym procesie sądowym. Jednak kiedy smok przerywa ich przemianę, rozkazuje swojemu bratu uciekać. Gdy doznaje śmiertelnego ciosu, ratuje go przepiękna gołębica, podobnie jak on władająca zakazaną magią…

Los ich połączył, a przeznaczenie ich rozdzieli…

W nieznanym świecie otoczony mglistym morzem, młody król toczy wojnę. Wierzy, że Lyana jest królową z przepowiedzi o uratowaniu świata, a przy pomocy swojego ulubionego szpiega, nie powstrzyma się przed niczym, aby ją zdobyć.

Wicked As You Wish – Rin Chupeco

Tala Warnock nigdy nie miała za wiele wspólnego z magią – jako potomkini Marii Makiling, legendarnej bohaterki, neguje istnieje zaklęć. Jednak dawne więzy rodzinne, które wiążą ją z krainą Avalon (pokrytą mrozem, niedostępną przez prawie 12 lat), budzą się ze snu. To jej ród miał strzec ostatniego księcia przed tymi, którzy używali magii królestwa do podstępnych celów.

A wraz z pojawieniem się niebezpiecznej techniki czarów w Królewskich Stanach Ameryki, pojawienie się ognistego ptaka, najgroźniejszej broni Avalonu, ponownie pojawienie się Królowej Śniegu, potężnej, ale od dawna uważanej za martwą, sprawi, że życie Talii stanie się jeszcze bardziej skomplikowane.

 

 

Witches of Ash and Ruin – E. Latimer

Siedemnastoletnia Dayna Walsh stara się poradzić sobie ze swoimi zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, które są następstwem bycia osobą biseksualną w konserwatywnym irlandzkim mieście oraz z powrotem do swojej matki, która zdecydowanie nie zasługuje na tytuł rodzica roku. Ale największe znaczenie ma dla niej tylko jedno – wstąpienie do kowenu czarownic i w końcu stanie się pełnoprawną wiedźmą. Jednak kiedy inny kowen przybywa do miasta i mówi się o nim, że nie stroni od czarnej magii, w mieście pojawia się aura śmierci. Dayna natychmiast konfrontuje się z urzekająco frustrującą Meiner King, wnuczką przywódcy sabatu.

Ale wtedy w lokalnym świętym miejscu kolejna wiedźma zostaje zamordowana, a na jej ciele znajduje się krwistym symbol Rzeźnika z Manchester – seryjnego mordercy, po którym ślad niby dawno zaginął. Motywy mordercy to istna gra między czarownicami i bogami, a Dayna i Mainer wkrótce znajdą się w centrum tego wszystkiego. Jeśli nie zatrzymają Rzeźnika, mogą być jego następnymi ofiarami.

Crush the King – Jennifer Estep

Królowa Everleigh Blair z Bellony przeżyła masowe morderstwo rodziny królewskiej, została przerażającym wojownikiem wyszkolonym przez elitarną trupę gladiatorów i uwolniła swoją zdolność destrukcyjnej magii. Po przeżyciu kolejnej próby zabójstwa zorganizowanej przez sprytnego króla Morty, Evie ma już dość. Czas odwrócić siły i podjąć walkę z wrogami.

Nie ma lepszej okazji do strajku niż czas Igrzysk Regalii, kiedy wojownicy, szlachta i członkowie rodziny królewskiej ze wszystkich królestw spotykają się, by wziąć udział w różnych wydarzeniach sportowych. Z pomocą swoich lojalnych przyjaciół Evie atakuje wydarzenie, ale sprawy nie toczą się tak, jakby chciała. Wkrótce staje w obliczu przerażającego zagrożenia i będzie musiała wykazać się ogromną determinacją, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o swojej rosnącej w siłę magii, o ile chce pokonać swoich wrogów.

Aby chronić swój tron ​​i zapewnić przetrwanie królestwa, Evie musi myśleć jak prawdziwy Bellonan: musi przechytrzyć swoich wrogów… i zmiażdżyć króla.