Co czyta młoda zagranica? – luty 2020

All the Stars and Teeth – ADalyn Grace

Ona będzie rządzić.

Jako księżniczka królestwa wysp o nazwie Visidia, Amora Montara całe życie trenowała, aby zostać Wysokim Animancerem – mistrzem dusz. Pozostali mieszkańcy królestwa mają dowolność w wyborze swojej magii, ale Amora nigdy go nie miała. Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie jako następczyni tronu, musi udowodnić, że doskonale panuje nad niebezpieczną magią duszy.

Kiedy jej demonstracja nie idzie zgodnie z planem, Amora jest zmuszona do ucieczki. Podpisuje umowę z Bastianem, tajemniczym piratem: ma on jej pomóc udowodnić, że jest zdolna do rządzenia, jeśli ona pomoże mu odzyskać skradzioną magię.

Ale żeglowanie po królestwie niesie ze sobą więcej cudów – i więcej niebezpieczeństw – niż oczekiwała Amora. Narasta nowa niszczycielska magia, a jeśli Amora ją zdobędzie, będzie musiała stawić czoła legendarnym potworom, skrzyżować ścieżki z mściwymi syrenami i poradzić sobie z pasażerem, którego nigdy się nie spodziewała… lub zaryzykować los Visidii i stracić koronę na zawsze.

The Shadows Between us – Tricia Levenseller

Alessandra ma dosyć tego, że wszyscy wydają się jej nie dostrzegać. Ma prosty plan, który pomoże jej w zdobyciu mocy:

  1. Zalecać się do Króla Cieni
  2. Poślubić go
  3. Zabić go i przejąć jego królestwo

Jednak nikt nie zna potęgi i zasięgu władzy świeżo koronowanego Króla Ciein. Niektórzy uważają, że może rządzić cieniami, które wirują wokół niego i kazać im zrobić wszystko. Inni uważają, że cienie do niego przemawiają, szeptają myśli jego wrogów. Niezależnie od tego Alessandra wie na co zasługuje i zrobi wszystko, aby to zdobyć.

Jednak nie tylko ona próbuje zabić króla. Gdy miejsce mają kolejne zamachy na jego życie, dziewczyna robi wszystko, aby im zapobiec. Musi go utrzymać przy życiu na tyle długo, aby on uczynił ją swoją królową. Jednocześnie musi nie stracić zdrowego rozsądku i własnego serca. W końcu czy istnieje lepsza opcja dla Króla Cieni niż przebiegła, nikczemna królowa?

Yes No Maybe So – Becky Albertalli & Aisha Saeed

TAK

Jamie Goldberg nie ma żadnego problemu ze zgłoszeniem się jako kandydat na senata stanoego – o ile pozostaje za kulisami. Jeśli chodzi o rozmowę z nieznajomymi (lub, powiedzmy sobie szczerze, w ogóle z kimkolwiek), Jamie całkowicie polega w tej dziedzinie. Nie ma mowy, żeby kiedykolwiek zapukał do drzwi obcych ludzi, aby prosić ich o głosy… dopóki na jego drodze nie pojawia się Maya.

NIE

Maya Rehman przeżywa najgorszy Ramadan w historii. Jej najlepsza przyjaciółka jest zbyt zajęta, aby spędzać z nią wolny czas, jej letnia podróż została odwołana, a teraz jej rodzice się rozchodzą. Jej matka uważa, że rozwiązaniem problemów może być polityczny marketing – z jakimś niezręcznym facetem, którego prawie nie zna.

MOŻE TAK

Chodzenie od drzwi do drzwi nie jest zbyt efektowne, ale może nie jest najgorszą rzeczą na świecie. W końcu ankiety zbliżają do siebie ludzi – podobnie jak Maya i Jamie zbliżają się do siebie. Opanowanie lokalnego aktywizmu to jedno. Nawigowanie międzykulturowym romansem stulecia to zupełnie inna sprawa.

The Queen’s Assassin – Melissa de la Cruz

Caledon Holt jest najbardziej śmiercionośną bronią Królestwa Renovii. Nikt żywy nie jest w stanie go pokonać, dlatego jest najbardziej niebezpiecznym członkiem Gildii i jedynym zabójcą Królowej. Jest także związany z Królową przez niemożliwe zadanie – odnalezienie zaginionych Zwojów Deianów, źródła całej magicznej historii i wiedzy, które zostało skradzione lata temu przez nikczemną sektę zwaną Afrazjanami.

Shadow przez całe życie trenowała, by podążać śladami swojej matki i ciotek – aby stać się wystarczająco wykwalifikowaną, by dołączyć do gildii. Mimo że od czasu powstania Afrazji magia była zabroniona, Shadow nauczyła się potajemnie kontrolować swoje moce, mając nadzieję, że pewnego dnia stanie się zabójcą tak przerażającym i czczonym jak Caledon Holt.

Kiedy niespodziewany atak krzyżuje drogi Caledona i Shadow, zostają oni zmuszeni do połączenia sił w relacji zabójca i uczeń, aby wytropić nowe złowrogie zagrożenie dla Renovii. Ale gdy Cal i Shadow zbliżają się do siebie, odkrywają szokującą sieć kłamstw i tajemnic, które mogą zniszczyć wszystko, co jest im drogie. Nie cofną się jednak przed niczym, aby ochronić siebie i swoje królestwo.

Rebelwing – Andrea Tang

Prudence Wu rozwija się w interesach.

Pru, będąca przemytnikiem mediów na czarnym rynku i stypendystką prestiżowej Akademii Przygotowawczej w New Columbia, ma szczęście mieszkać w Koalicji Barykady, gdzie swobodnie może się uczyć, czytać, oglądać i słuchać, czego tylko zechce. Ale przerwy między esejami i egzaminami decyduje się spędzać na patrolu granicznym ze swoją najlepszą przyjaciółką Anabel. I to sprzedając zakazane media mniej szczęśliwym obywatelom Zjednoczonej Konfederacji Kontynentalnej, Inc.

Kiedy jedna z inwestycji kończy się niepowodzeniem, Pru ledwo ucieka przed organami ścigania UCC, i odkrywa, że jej wybawca jest przede wszystkim czującym cybernetycznym smokiem. Z jednej strony Pru ma szczęście – mogła trafić do więzienia albo jeszcze gorzej. Z drugiej jednak strony wydaje się, że smok odcisnął na niej trwałe piętno, co oznacza, że ​​nie ma innego wyboru, jak zostać jego pilotem.

Tak oto trafia w sam środek rewolucji, choć w ogóle nie ma ochoty jej przewodzić. Pru, Anabel oraz przyjaciele Alex i Cat stają się kluczowymi graczami w warzącym się konflikcie z UCC, ponieważ rząd korporacyjny pracuje nad zaawansowaną bronią, która jest bardziej przerażająca i groteskowa, niż Pru mogła sobie wyobrazić.

Ink in the Blood – Kim Smejkal

Celia Sand i jej najlepsza przyjaciółka, Anya Burtoni, są zwolenniczkami cenionej religii Profety. Używając magii, tatuują swoich wiernych pięknymi obrazami, które reprezentują Boską wolę i kierują ich działaniami. Ich działanie jest uważane za szlachetne powołanie, ale dziesięć lat służby sprawia, że Celia i Anya znają już brutalną prawdę: Profeta opiera się na kłamstwach, wytatuowane rozkazy pozbawiają człowieka wolności, a czczona świątynia jest tak naprawdę brutalnym więzieniem pełnym tortur.

Ich szansa na ucieczkę z tego okrutnego miejsca pojawia się wraz z przybyciem Rabble Mob, podróżującej trupy teatralnej. Celia i Anya wykorzystują swoje zdolności do przedstawień zamiast propagandy, i po raz pierwszy wydają się być tym usatysfakcjonowane. . . dopóki nie odkrywają, że ktoś je śledzi. Boskość, w którą nigdy nie wierzyły, jest bardzo realna, bardzo wściekła i zdecydowana wykorzystać Celię, Anyę oraz ich nowych towarzyszy, aby jeszcze bardziej rozpowszechnić swój kłamliwy wpływ.

Aby chronić swoją nową rodzinę przed gniewem złośliwego bóstwa i zelotów pracujących w jej imieniu, Celia i Anya muszą zdemaskować największe kłamstwo ze wszystkich – samą Profetę.