Co czyta młoda zagranica? – styczeń 2020

A Heart so Fierce and Broken – Brigid Kemmerer

Znajdź spadkobiercę, wygraj koronę.

Klątwa w końcu została złamana, jednak książę Rhen z Emberfall wciąż zmaga się z mrocznymi problemami. Krąży plotka, że nie jest on prawowitym spadkobiercą korony i że w Emberfall została uwolniona zakazana magia. Chociaż Rhen ma a u swego boku Harper, jeden z jego gwardzistów – Grey – zaginął, pozostawiając po sobie więcej pytań niż odpowiedzi.

Wygraj koronę, ocal królestwo.

Chodzą plotki, że to Grey jest spadkobiercą tronu, dlatego po zniszczeniu Lilith postanowił uciec. Nie chce rzucać wyzwania Rhenowi, aż do momentu, w którym Karis Luran nie grozi, że przejmie Emberfall siłą. Jej własna córka, Lia Mara, dostrzega wady brutalnego planu swojej matki, ale czy zdoła przekonać Graya, by przeciwstawił się Rhenowi, i to dla dobra Emberfall?

Scavenge the Stars – Tara Sim

Kiedy Amaya ratuje przed utonięciem tajemniczego nieznajomego, obawia się, że jej pochopne działania sprawiły, że wydłużyła ona tylko swój wyrok na statku, gdzie od lat jest przetrzymywana w niewoli. Jednak o dziwo mężczyzna, którego uratowała, oferuje jej niewyobrażalne bogactwa i nową tożsamość, co stawia Amayę w niebezpiecznym położeniu. Jej kurs wiedzie teraz przez nadmorskie miasto Moray, gdzie przeplatają się bogactwa starego świata oraz zdesperowani gracze.

Amaya pragnie jednej rzeczy: zemsty na mężczyźnie, który zrujnował jej rodzinę i ukradł jej życie. Ale im bardziej wplątuje się w grę oszustwa – a jej ścieżka splata się z synem mężczyzny, którego planuje obalić – tym bardziej odkrywa prawdę o swojej przeszłości. I zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że nie może ufać nikomu…

Infinity Son – Adam Silvera

Dorastając w Nowym Jorku, bracia Emil i Brighton zawsze podziwiali Spell Walkers – czujną grupę, która przysięgła pozbyć się widm z tego świata. Podczas gdy jej członkowie oraz inni niebiańscy rodzą się ze specjalnymi mocami, widma same je sobie biorą, brutalnie kradnąc esencję zagrożonych magicznych stworzeń.

Brighton żałuje, że nie ma mocy, aby móc dołączyć do tej walki. Emil natomiast pragnie tylko tego, żeby walka się skończyła. Przemoc zebrała żniwo, utrudniając każdemu spokojne życie. W tej atmosferze strachu widma z dnia na dzień stają się bardziej śmiałe.

Jednak niespodziewanie podczas bójki Emil manifestuje swoją własną moc – taką, która stawia go w samym centrum konfliktu i każe postrzegać go jako bohaterskiego Spell Walkera, jakim zawsze chciał być Brighton.

Braterstwo, miłość i lojalność zostaną poddane próbie, a nikt nie wyjdzie z tej walki bez szwanku.

One of us is next – Karen M. McManus


Od czasu śmierci Simona pojawiło się mnóstwo naśladowczych aplikacji plotkarskich, ale od roku, w którym pojawił się Bayview, cztery z nich zostały oczyszczone z informacji o jego szokującej śmierci. Nikt nie był w stanie wypełnić pustki plotek tak jak on. Problem polega na tym, że nikt nie zna faktów.

Do czasu.

Tym razem nie jest to jednak aplikacja – to gra.

Prawda czy wyzwanie.

Phoebe jest pierwszym celem. Jeśli zdecydujesz się nie grać, to tym samym wybierasz prawdę. A jej prawda jest mroczna…

Potem przychodzi kolej Maeve i powinna już wiedzieć jedno – zawsze wybieraj wyzwanie.

Ale zanim przyjdzie pora na Knoxa, sytuacja stanie się niebezpieczna. Wyzwania stały się zabójcze, a jeśli Maeve nauczyła się czegoś w zeszłym roku od Bronwyn, to tego, że nie mogą liczyć na pomoc policji. Lub ochronę.

Simon odszedł, ale ktoś jest zdeterminowany, aby zachować jego dziedzictwo w Bayview High przy życiu. I tym razem panują zupełnie nowe zasady.

The Night Country – Melissa Albert

Alice z pomocą Fincha opuściła Hinterland i porzuciła mroczne dziedzictwo swojej babki. Teraz, wraz z pozostałymi uciekinierami z tego baśniowego świata, Alice stara się stworzyć nowe, zupełnie niemagiczne życie w New York City. Ale coś prześladuje ocalałych z Hinterland… a dziewczyna zaczyna podejrzewać, że być może ich śmierć może mieć dużo bardziej mroczny cel. Tymczasem we wciąż istniejącym Hinterland Finch szuka swojego miejsca, swojej przygody – a jeżeli mu się uda, to spróbuje odnaleźć drogę do domu…

 

 

 

 

 

Chosen – Kiersten White

Nina w dalszym ciągu uczy się, jak używać swoich mocy przeciwko starym i nowym wrogom. Teraz, gdy udało jej się przekształcić Zamek Strażników w utopię dla rannych i samotnych demonów, wciąż boi się, że coś będzie próbowało tę utopię zniszczyć. Po tym, jak jej siostra Artemis odeszła i tylko kilku ludzi pozostało w zamku – w tym jej matka, z którą Nina wciąż nie ma zbyt dobrych stosunków – dziewczyna ma pełne ręce roboty. Ponadto, chociaż odzyskała moc Zabójczyni od Lwa, nie czują się oni całkiem dobrze po tym, jak byli przetrzymywani przez złego sukuba, Eve, czyli fałszywego członka Rady Obserwatora i mamę Leo.

Podczas gdy Nina wciąż walczy z ciemnością w swoim wnętrzu, rodzi się również nowe zagrożenie, symbolizowane przez dziwny trójkąt, który pojawia się wszędzie, w związku z demonicznym pierścieniem Seana. Ponieważ jedna apokalipsa to po prostu za mało, prawda?

Ciemność zawsze cię odnajduje. I znów po Ciebie idzie, Zabójczyni….

Ashlords – Scott Reintgen

Od momentu, w którym Lordowie Pyłu otrzymali od bogów dary w postaci feniksowych koni, wykorzystywali je do pogoni. Najpierw w trakcie bitew, potem w trakcie wielkich polowań, aż skończyło się na czystym sporcie – jednym słowem na sprawdzeniu, który z nich będzie najszybszy. Stulecia okupione krwią i ogniem przekształciły to w bardziej nowoczesny spektakl: Wyścigi.

W trakcie kilkudniowej imprezy elitarni jeźdźcy z różnych kultur rywalizują o tytuł mistrza. Jednak nowoczesna wersja tego sportu wymaga czegoś więcej niż dobrej jazdy. Zawodnicy muszą posiadać umiejętność tworzenia i kontrolowania feniksowych koni, które tworzone są z popiołów za pomocą alchemii. Są one ponownie powoływane do życia wraz z każdym wschodem słońca, posiadają unikatowe zdolności, które umożliwiają im pokonywać niemożliwe dystanse i stawiać czoła potężnym wyzwaniom, zanim spalą się w promieniach zachodzącego słońca. Ale dobra alchemia sprawdza się i tak tylko wtedy, gdy dobry jeździec wie, jak nocą ochronić swojego konia feniksa. Morderstwa są zakazane, ale łamanie kości, zatruwanie popiołów? Proszę bardzo! Zachęcamy!

W tegorocznych Wyścigach konkuruje jedenastu jeźdźców. Trzech z nich ma jednak do stracenia więcej niż reszta. Córka mistrza, stypendysta i syn rewolucjonisty. Kto zrealizuje własne marzenie o zdobyciu chwały? A może wszyscy poniosą porażkę?

Oasis – Katya de Becerra

Oaza ich uratowała. Ale kto uratuje ich przed oazą?

Alif miała ekscytujące plany na lato: pracować na pustyni przy wykopaliskach archeologicznych swojego ojca wraz z czwórką bliskich przyjaciół… Z pomocą bardzo przystojnego asystenta naukowego. A potem nadeszła burza piaskowa.

Ich obóz został praktycznie zmieciony, oni zagubili się w piaskach pustyni, pozornie byli skazani na zagładę… dopóki nie odnaleźli oazy. Miała wszystko to, czego potrzebowali: jedzenie, wodę, cień – oraz tajemnicze ruiny, skrywające śmiertelny sekret. Rzeczywistość wokół nich zaczęła się zmieniać, a oni zaczęli poddawać w wątpliwość praktycznie wszystko, nie wiedząc, co jest mirażem, a co prawdą.

Odnalezione odpowiedzi sprawiają, że Alif i jej przyjaciele zaczynają się sobie sprzeciwiać, zastanawiać się, czy faktycznie oaza była tym, co ich ocaliło. I chociaż łatwo było się do niej dostać, to wydostanie się może być niemożliwe…

The Frost Eater – Carol Beth Anderson

Samotna księżniczka.

Latający nastolatek.

Porwana dziewczyna, która pamięta jedynie to, co się dzieje w nocy.

Siedemnastoletnia księżniczka Nora jest zjadaczką mrozu, potrafi wytwarzać magiczny lód. Jej królewskie życie jest pełne luksusów, ale dziewczyna zaczyna się w nim dusić.

Krey West posiada rzadki magiczny talent: zjadanie piór umożliwia mu latanie. Jego jedynym celem jest odnalezienie zaginionej dziewczyny, Zeishy. Myśli, że ktoś wysoko postawiony ją porwał.

Odważne wyczyny magiczne Kreya sprawiają, że otrzymuje on zaproszenie do pałacu. Pragnąca przygody i przyjaźni Nora oferuje mu pomoc w odnalezieniu Zeishy. Chłopak jest tak zdesperowany, że akceptuje jej pomoc, chociaż tak naprawdę nienawidzi całej monarchii.

Jednak prawda jest dużo bardziej okrutna niż sobie wyobrażali.

Każdej nocy Zeisha budzi się w ciemnym pokoju pełnym śpiących ludzi, ale nie pamięta, co robiła za dnia. Jej sny to zaledwie przebłyski zapomnianych dni. Jeżeli Krey i Nora nie uratują jej na czas, dziewczyna może całkowicie zatracić siebie.