Plany: The Binding – Bridget Collins

Wydawnictwo We need YA zakupiło prawa do wydania w Polsce powieści The Binding od Bridget Collins.

Wyobraź sobie, że możesz wymazać żal.
Wyobraź sobie, że możesz usunąć ból.
Wyobraź sobie, że możesz ukryć najmroczniejszy, najbardziej przerażający sekret.
Na zawsze.

Młody Emmett Farmer jest w trakcie pracy w polu, kiedy przychodzi do niego tajemniczy list nakazujący opuścić mu rodzinę. Ma rozpocząć naukę zawodu introligatora – to powołanie, które budzi lęk, mnóstwo przesądów i uprzedzeń wśród małych społeczności. Ale ani on, ani jego rodzice, nie mogą sobie pozwolić na odmowę.

Emmett odkąd tylko pamięta kochał książki, mimo że są one surowo zabronione. Bycie introligatorem jest świętym powołaniem, a Seredith informuje swojego nowego ucznia, ze jest on urodzonym spoiwem. Pod czujnym okiem starej kobiety Emmett uczy się fachu, w tym eleganckiego oprawiania ksiąg. W każdej z nich znajdują coś wyjątkowego i niezwykłego: wspomnienie. Jeżeli jest coś, o czym chcesz zapomnieć, oni ci pomogą. Chcesz coś usunąć? Pomogą. Na stronach tworzonych przez nich książek ukryte są sekrety, a przeszłość pozostaje zamknięta na dobre. Wszystkie dzieła są skrupulatnie przechowywane w skarbcu.

Ale chociaż Seredith jest oddana swojej pasji, to wśród introligatorów istnieją też źli ludzie, wykorzystujący swoje talenty do mrocznych celów. A kiedy Emmett zaczyna powoli przyzwyczajać się do nowych okoliczności, dokonuje zaskakującego odkrycia: jedna z książek nosi jego imię. Wkrótce wszystko to, co jego zdaniem myślał o swoim życiu, zostanie dramatycznie przepisane…