Plany: Slayer – Kiersten White

Wydawnictwo Feeria zakupiło prawa do wydania powieści Kiersten White, Slayer.

Nina i jej siostra bliźniaczka, Artemis, są dalekie od normalności. Ciężko być normalnym, kiedy dorastasz w Akademii Obserwatorów, znacznie różniącej się od typowego liceum z internatem. Tutaj nastolatki są szkolone na Zabójców – to dziewczęta obdarzone nadprzyrodzoną siłą, którą mają wykorzystać do walki z siłami ciemności. I chociaż matka Niny jest wybitnym członkiem Rady Obserwatorów, Nina nigdy nie czuła w sobie podobnego powołania do bycia Obserwatorem. Podążała za instynktemuzdrawiania, chcąc zostać medykiem.

Aż do dnia, w którym życie Niny zmieniło się na zawsze.

Dzięki Buffy, słynnej Zabójczyni. Ojciec Niny zmarł stając w jej obronie, a Nina jest nie tylko nowym Wybrańcem – jest ostatnim Zabójcą. Koniec kropka.

Gdy Nina wykorzystuje swoje umiejętności w trakcie treningów, pojawia się mnóstwo rzeczy, które zajmują jej myśli: wojenny pierścień, demon, który żywi się szczęściem, mroczna postać, która pojawia się w snach Niny…

Ale dopiero, gdy pojawiają się nowe ofiary, nowe moce Niny zostaną poddane prawdziwej próbie – ponieważ ktoś, kogo Nina kocha, może być następny. Jedno jest pewne: bycie Wybrańcem jest łatwe. To dokonywane wyborów jest trudne (tłum. nieoficjalne).