Plany: Nocturna – Maya Motayne

Wydawnictwo Jaguar zakupiło prawa do wydania powieści Mai Motayne, Nocturna.

Dla Finn Voy magia to dwie rzeczy: przystawienie ostrza do szyi każdego, kto wejdzie jej w drogę… i przebranie, które przywdziewa tak lekko, jak inni zarzucają peleryny.

Jako utalentowana zmiennokształtna Finn już od wielu lat nie widziała swojej prawdziwej twarzy – ale to właśnie lubi. Jednak kiedy dziewczyna zostaje złapana przez potężnego gangstera, zostaje zmuszona do podjęcia się niemożliwej misji: musi ukraść legendarny skarb z pałacu królewskiego Castallan albo zostanie pozbawiona magii na zawsze.

Po tym, jak jego starszy brat został zamordowany, książę Alfehr jest pierwszy w kolejce do tronu kastylijskiego. Ale Alfie nie może powstrzymać poczucia, że ​​nigdy nie sprosta dziedzictwu swojego brata. Pogrążony w żałobie Alfie ma obsesję na punkcie przywrócenia swojego brata do życia, nawet jeśli oznacza to zanurzenie się w zakazanej magii.

Ale kiedy losy Finn i Alfiego krzyżują się, przypadkowo odblokowują straszliwą, starożytną moc – która, jeśli nie zostanie ujarzmiona, pożre cały świat. Mając w rękach los Castallan, Alfie i Finn muszą zrobić wszystko, aby pokonać to, co uwolnili, nawet jeśli oznacza to stawienie czoła najmroczniejszym sekretom ich przeszłości (tłum. nieoficjalne).