Co czyta młoda zagranica? – listopad 2019

The Queen of Nothing – Holly Black

On doprowadzi do zniszczenia korony i tronu…

Moc jest znacznie łatwiejsza do zdobycia niż do utrzymania. Jude nauczyła się tego, kiedy straciła kontrolę nad niegodziwym królem Cardanem, w zamian za nieokiełznaną moc.

Teraz, jako wygnana śmiertelna Królowa Wróżek, Jude jest bezsilna. Cały czas planuje jak odzyskać to, co Cardan jej zabrał. I nadarza się ku temu okazja w postaci jej zwodniczej bliźniaczki Taryn, której śmiertelne życie jest w ogromnym niebezpieczeństwie.

Jude, jeśli chce uratować siostrę, musi zaryzykować powrót na zdradziecki Dwór i skonfrontować się z jej uczuciami względem Cardana. Ale Elfhame nie wygląda już tak, jak przed jej wygnaniem. Wojna wisi w powietrzu. A gdy Jude przechodzi przez linię wroga, trafia w sam środek krwawego konfliktu politycznego.

The Guinevre Deception – Kiersten White

Na świecie nigdy nie istniało nic bardziej magicznego i przerażającego jak dziewczyna.

Księżniczka Ginwera przybyła do Camelot, aby poślubić nieznajomego, ale charyzmatycznego króla Artura. Gdy magia zaczęła się przedzierać przez granice królestwa, wielki czarodziej Merlin znalazł rozwiązanie: wysłać Ginwerę, aby została żoną Artura… a także jego obrońcą przed tymi, którzy chcieli by zobaczyć, jak młody król zawodzi. Haczyk? Prawdziwe imię Ginwery – i jej prawdziwa tożsamość – pozostają tajemnicą. Jest uzurpatorką, dziewczyną, która zrezygnowała ze wszystkiego, by chronić Camelot.

Aby zapewnić Arthurowi bezpieczeństwo, Ginewra musi dbać o dwór, gdzie nawet rodzina Artura domaga się tego, aby wszystko pozostało bez zmian. Jednak niektórzy pragną walczyć o coś lepszego… A w zielonych sercach lasów i czarnych głębinach jeziora magia tylko czeka na to, aby odzyskać należne jej miejsce. Rycerze Artura wierzą, że są wystarczająco silni, aby stawić czoła każdemu zagrożeniu, ale Ginewra wie, że potrzeba czegoś znacznie więcej niż mieczy, aby uwolnić Camelot.

Śmiercionośne potyczki, dwulicowi rycerze, zakazane romanse – to wszystko nic w porównaniu z największym zagrożeniem ze wszystkich: z dziewczyną o długich czarnych włosach, pędzącą konna przez ciemny las w kierunku Artura.

Supernova – Marissa Meyer

W miłości i anarchii wszystko jest dozwolone…

W epickim zakończeniu ekscytującej trylogii Renegades, Nowa i Adrian starają się utrzymać w sekrecie ich tajne tożsamości. Walka natomiast rozgrywa się pomiędzy ich alter ego, ich sojusznikami i największymi lękami. Tajemnice, kłamstwa i zdrady – wszystko wychodzi na jaw, gdy anarchia po raz kolejny zagraża odzyskaniu miasta Gatlon.

 

 

 

 

 

 

 

The Toll – Neal Shusterman

Minęły trzy lata od zniknięcia Rowana i Citry. Trzy lata od kiedy Kosiarz Goddard doszedł do władzy. Odkąd Thunderhead zamknął się na wszystkich z wyjątkiem Graysona Tollivera.

Oto porywająca konkluzja bestsellerowej sagi Neal Shustermana. Prawa są poddawane testom, a starzy przyjaciele powstają z martwych…

 

 

 

 

 

 

 

Starsight – Brandon Sanderson

Całe swoje życie Spensa marzyła o zostaniu pilotem. Udowodnieniu, że jest bohaterem jak jej ojciec. Dotarła do samego nieba, ale prawda, którą odkryła na temat swojego ojca, okazała się być druzgocąca.

Spensa jest jednak przekonana, że w tej historii kryje się coś więcej. Jest pewna, że cokolwiek przydarzyło się ojcu na statku kosmicznym, mogło przydarzyć się również jej. Kiedy znalazła się poza ochronną powłoką swojej planety, usłyszała gwiazdy – i to było przerażające. Wszystko, czego ją nauczono o świecie, było kłamstwem.

Ale Spensa odkryła również kilka innych rzeczy – jeżeli zajdzie taka potrzeba, dotrze na sam koniec galaktyki, aby ocalić ludzkość.

 

 

Blood Heir – Amelie Wen Zhao

W Imperium Cyrilian Afinici są oczerniani. Ich niezwykłe dary umożliwiające kontrolowanie otaczającego ich świata są uznawane za nienaturalne, niebezpieczne. A księżniczka Anastacya Mikhailov skrywa przerażający sekret. Jej śmiertelne powinowactwo do krwi stało się przekleństwem i powodem, dla którego żyła ukryta za murami pałacu.

Kiedy jej ojciec, cesarz, zostaje zamordowany, jej świat się rozpada. A co gorsza, wina za zabójstwo spada na nią, więc Ana musi uciekać z pałacu, aby ratować własne życie. Musi oczyścić swoje imię, znaleźć prawdziwego mordercę ojca. Ale świat poza murami pałacu znacznie różni się od tego, który myślała, że zna. Ziemią rządzi korupcja, a spiski i intrygi są na porządku dziennym – a to zagraża równowadze jej świata. A tylko jedna osoba jest skorumpowana na tyle, aby pomóc Anie dotrzeć do sedna sprawy: Ramson Quicktongue.

 

Winterwood – Shea Ernshaw

Strzeż się ciemnego, ciemnego drewna…

Zwłaszcza lasów otaczających miasto Fir Haven. Niektórzy twierdzą, że są one magiczne. Nawet nawiedzone.

Chociaż chodzą słuchy, że jest czarownicą, to Nora Walker jako jedyna zna prawdę. Ona i kobiety z rodziny Walker zawsze czuły szczególną więź z lasem. I ta szczególna więź doprowadza Norę do Olivera Huntsmana – tego samego chłopaka, który zniknął z Obozu dla Chłopców Wayward kilka tygodni temu, w środku najgorszej śnieżycy od lat. Powinien być martwy, ale nadal żyje. Pozostawiony w lesie, pozbawiony wspomnień.

Ale Nora wyczuwa niespokojną zmianę w lesie związaną z obecnością Olivera. Wkrótce zdaje sobie sprawę z tego, że musi odkryć, jak chłopak się tam dostał i jak udało mu się przetrwać. Nora jednak wie, że Oliver ma swoje sekrety i zrobi wszystko, aby nie ujrzały one światła dziennego. Bo okazuje się, że tamtej nocy nie tylko on zaginął…

Day Zero – Kelly Devos

Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się.

Siedemnastoletnia programistka Jinx Marshall dorastała spędzając weekendy ze swoim ojcem, ogarniętym paranoją, że wkrótce nastąpi wielka katastrofa. Jinx jednak była pewna, że nie będzie to miało miejsca. Jest ekspertem od tworzenia samozagrzewających się racji żywnościowych, Krav Magi i wydobywania wody z beczułek. Teraz, po rozwodzie rodziców, czuje, że potrzebuje odpoczynku. Jej wielkie plany sięgają osiągnięcia 99 poziomu w słynnej grze MMORPG, a także spędzenie weekendu z jej nowym, przybranym i przystojnym bratem Tobym.

Całe szkolenie w zakresie katastrof okazuje się przydatne, gdy eksplozja uwięziła ją w płonącym budynku. Aby uratować swoją upartą przyrodnią siostrę MacKennę i młodszego brata Charlesa, dziewczyna wydostaje ich stamtąd i odkrywa, że w całym kraju panuje chaos. A o jego wywołanie oskarżony jest jej ojciec.

W desperackiej próbie uniknięcia sił paramilitarnych i strażników, Jinx wraz z rodzeństwem odnajdują Toby’ego i udają się do Meksyku. Wygląda na to, że cały świat działa przeciwko nim. Muszą odkryć prawdę o atakach i wybuchach, a także o sobie nawzajem. A jeżeli uda im się przetrwać, czy nadal będzie istnieć coś, dla czego warto żyć?