Zapowiedź: Morski ogień – Natalie C. Parker

Morski ogień
(Seafire)
Natalie C. Parker
Data wydania: 2 października 2019
Wydawca: Zysk i S-ka
Seria: Morski ogień #1
Gatunek: fantasy, YA
Ilość stron: –
Cena okładkowa: – zł

 

„Morski ogień” to zapierająca dech w piersi opowieść łącząca kobiecą siłę „Wonder Woman” z wybuchową akcją „Mad Maxa: na drodze gniewu”.

Gdy jej załoga ginie z rąk krwiożerczych żołnierzy nikczemnego Arica Athaira, zwanych Pociskami, Caledonia Styx musi sama znaleźć swój kurs pośród śmiertelnie niebezpiecznych wód. Dowodzi statkiem „Mors Navis”, którego załoga składa się z podobnych do niej dziewczyn i kobiet, które straciły rodziny i domy przez Arica. Wspólnie starają się nie tylko przeżyć, ale i pozbawić Arica jego floty uzbrojonych po zęby okrętów.

Gdy jednak najlepsza przyjaciółka Caledonii cudem przeżywa atak dzięki jednemu z Pocisków, który wraz z nią próbuje uciec, przywódczyni staje przed dylematem – czy pozwolić mu dołączyć do załogi? Czy chłopak jest kluczem do zniszczenia Arica raz na zawsze… czy też stanowi zagrożenie dla wszystkiego, co zbudowały kobiety z „Mors Navis”?

Wciągający i pełen wartkiej akcji Morski ogień przypomina o potrzebie siostrzanej solidarności i jedności w obliczu ucisku i tyranii.

„Jedna z najbardziej fascynujących powieści przygodowych roku. Piractwo kobiet w najlepszym wydaniu.”

„San Francisco Chronicle”

„Ekscytująca, porywająca akcja. Ta opowieść ani przez chwilę nie traci tempa.”

„Publishers Weekly”

„Jedna z najbardziej oczekiwanych powieści fantasy roku.”

„Entertainment Weekly”

„To spotkanie Mad Maxa i Davy’ego Jonesa. Pasjonująca historia o grupie doświadczonych przez los dziewczyn, które znajdują wsparcie w sobie nawzajem.”

„Booklist”