Co czyta młoda zagranica? – lipiec 2019

Spin the dawn – Elizabeth Lim

Maia Tamarin marzy o tym, aby zostać najlepszym krawcem w kraju, ale jako dziewczyna może mieć nadzieję jedynie na dobre małżeństwo. Kiedy królewski posłaniec przybywa po jej chorego ojca, będącego niegdyś znanym krawcem, aby doprowadzić go na królewski dwór, Maja przebiera się za chłopaka i zajmuje jego miejsce. Wie, że gdy ta tajemnica wyjdzie na jaw, zostanie stracona. Mimo wszystko postanawia podjąć to ryzyko, aby spełnić swoje marzenie. Jest jednak pewien haczyk: Maia jest jedną z dwunastu krawców, którzy walczą o pracę dla króla.

Zdrada i kłamstwa rosną w siłę, a krawcy rywalizują we wszelakich wyzwaniach – wszystko po to, aby udowodnić swój kunszt i umiejętności. Zadanie Mai staje się jeszcze bardziej skomplikowane, gdy zwraca ona na siebie uwagę królewskiego maga, Edana. Jego przenikliwe oczy zdają się widzieć wszystko.

Nic nie mogło jej przygotować na ostateczne wyzwanie: uszycie trzech magicznych sukien dla przyszłej panny młodej cesarza: ze śmiechu słońca, łez księżyca i krwi gwiazd. Przed tym niemożliwym zadaniem wyrusza w podróż do odległych krańców królestwa, aby odszukać słońce, księżyc i gwiazdy, ale znajdzie więcej niż kiedykolwiek sobie wyobrażała.

The Storm Crow -Kalyn Josephson

W tropikalnym królestwie Rhodaire, magiczne, żywiołowe Wrony są częścią każdego aspektu życia… dopóki na ten teren nie wkracza Imperium Illucian, niszcząc wszystko na swojej drodze.

Ta okrutna noc wpędziła księżniczkę Anthię w głęboką depresję. Jej siostra Caliza jest mocno zajęta rządzeniem królestwem po śmierci matki, ale Thia potrafi myśleć tylko o tym, co straciła.

Ale kiedy Caliza zostaje zmuszona na wyrażenie zgody na małżeństwo Thii i księcia Illucii, Thia w końcu wkracza do akcji. Po potknięciu się o ukryte jajo Wrony spoczywające wśród gruzów bazaru, siostry wymyślają niebezpieczny plan polegający na tym, aby doprowadzić do wyklucia się jaja i odzyskania tego, co zostało im odebrane.

 

 

The Beckoning Shadow – Katharyn Blair

Vesper Montgomety może przywołać twój największy strach i przekształcić go w coś rzeczywistego. Jednak na własnej skórze nauczyła się, że to bardzo niebezpieczna i uzależniająca moc. Jeden zły ruch i możesz skrzywdzić kogoś, kogo kochasz.

Jednak kiedy staje się uczestnikiem Turnieju, w którym zawodnicy walczą o szansę przepisania przeszłości, Vesper wreszcie dostrzega szansę na naprawienie błędów, które całkowicie ją zmieniły. Zwraca się do Sama Hardy’ego, byłego wojownika MMA, który także nosi w sercu tragedię i desperacko pragnie ją cofnąć. Jednak pomaganie jemu, udział w turnieju, próba naprawa przeszłości – to wszystko zmusza ją do lepszego opanowania mocy – mocy, których się bała, ponieważ zniszczyły jej życie.

 

Shatter the Sky -Rebecca Kim Wells

Wychowana w ruinach podbitego narodu górskiego, Maren marzy tylko o tym, aby toczyć spokojne życie wraz za swoją dziewczyną Kaią. Do momentu, w którym Kaia zostaje porwana przez Aurati, proroczych agentów cesarza, i zmuszona do włączenia się w ich szeregi. Zdesperowana Maren, aby ją uratować, wymyśla plan kradzieży jednego z wielbionych przez cesarza smoków i ma zamiar przypuścić szturm na jego twierdzę.

Jeśli ma jej się to w ogóle udać, musi zostać uczennicą Aromatii – tajemniczych trenerów smoków cesarza. Jednak jest nieprzygotowana na wszystkie niebezpieczne sekrety, które po drodze odkrywa: pogłoski o zaginionym księciu, o buncie, o proroctwie, które grozi zniszczeniem całego imperium. Nie wspominając już o dziwnych snach, w których pojawia się bestia spoczywająca głęboko pod ziemią…

Wraz z upływem czasu Maren zastanawia się, czy będzie w stanie wytrwać wystarczająco długo, aby uratować Kaię przed nadchodzącą śmiercią? A może przeznaczeniem Maren jest coś znacznie większego niż mogła sobie wyobrazić?

 

Raven – Kami Garcia

Kiedy tragiczny wypadek odbiera życie matce siedemnastoletniej Raven Roth – a także sprawia, że znika pamięć Raven – dziewczyna przeprowadza się do Nowego Orleanu, aby zamieszkać z rodziną swojej przybranej matki i ukończyć ostatni rok lyceum.

Nowe początki nigdy nie są łatwe. Raven pamięta, jak rozwiązuje się zadania matematyczne i jak ugotować makaron, ale nie pamięta swojej ulubionej piosenki, ani tego, kim była przed wypadkiem. A kiedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy – na pozór niemożliwe – Raven zaczyna myśleć, że może lepiej nawet nie wiedzieć, kim kiedyś była.

Ale kiedy coraz bardziej zżywa się ze swoją przybraną siostrą, Max, z jej nowymi przyjaciółmi i Tommy’m Torresem, facetem, który całkowicie ją akceptuje, Raven musi zdecydować, czy jest gotowa stawić czoła temu, co zostało pogrzebane w przeszłości… i ciemności, która się w niej budzi.

 

The Traitor’s Kingdom – Erin Beaty

Nowa królowa jest zagrożona.

Ambasador ma rozpaczliwy plan.

Dwa królestwa mogą stracić wszystko.

Gdy Sage Fowler, niegdyś szpieg i doradca tronu, doprowadziła królestwo do zwycięstwa, przyniosło to ze sobą straszne skutki. Teraz jako ambasador reprezentujący Damorę musi stanąć przed największym wyzwaniem, jakim jest uniknięcie wojny z rywalizującym królestwem.

Po próbie zamachu szansa na pokój przepada całkowicie, a Sage i jej narzeczony, major Alex Quinn, ryzykują uknucie niebezpiecznego spisku, aby wyjawić winowajcę. Jednak stawka jest znacznie wyższa niż kiedykolwiek była…