Suzanne Collins powraca do świata „Igrzysk Śmierci”!

Świat obiegła wspaniała wiadomość dla fanów Igrzysk śmierci! Suzanne Collins pracuje nad prequelem do pierwszego tomu tej trylogii – póki co niezatytułowanym – który wydany zostanie 19 maja 2020 roku.

Akcja powieści zostanie umiejscowiona na 64 lata przed akcją Igrzysk śmierci, podczas dziesiątych Głodowych Igrzysk. Szczegółów dotyczących powieści jest bardzo niewiele. Sama autorka w ten sposób mówi o prequelu: „Dzięki tej książce chciałam zgłębić stan natury, kim jesteśmy, a także co postrzegamy jako niezbędne dla naszego przetrwania. Okres rekonstrukcji dziesięć lat po wojnie, powszechnie określany jako Mroczne Dni – gdy Panem staje na nogi – stanowi podatny grunt dla postaci, aby borykać się z tymi pytaniami i tym samym zdefiniować swoje spojrzenie na ludzkość.”

Lionsgate Motion Picture, studio odpowiedzialne za ekranizację trylogii Igrzysk śmierci,  zakupiło prawa do niewydanej jeszcze powieści. Według Joe’a Drake’a, przewodniczącego grupy Lionsgate, współpraca między autorką i studiem była prowadzona już na etapie pisania. Bardzo prawdopodobne jest zatem, że i prequel zostanie przeniesiony na duży ekran.

Wszyscy fani czekają z niecierpliwością na przyszły rok!