Co czyta młoda zagranica? – czerwiec 2019

Sorcery of Thorns – Margaret Rogerson

Wszyscy czarownicy są źli. Elisabeth wiedziała o tym od zawsze. Dorastając w jednej z wielkich bibliotek Austermeer, miała do czynienia z narzędziami magii – magiczne grymuary szeptały leżąc na półkach i niemal grzechotały łańcuchami. Gdy je sprowokujesz, zamienią się w groteskowe potwory z atramentu i skóry. Elisabeth ma nadzieję zostać strażnikiem, któremu powierzono ochronę królestwa przed ich mocą.

Jednak nieoczekiwany sabotaż uwalnia najbardziej niebezpieczne grymuary bibloteki. Rozpaczliwa interwencja dziewczyny wplątuje ją w zbrodnię, a ona zostaje oddzielona od swojego domu i musi stawić czoła sprawiedliwości w stolicy. Nie ma nikogo, do kogo mogłaby się zwrócić po pomoc, z wyjątkiem jej odwiecznego wroga – czarnoksiężniczka Nathaniela Thorna i jego tajemniczego, demonicznego sługi. Takim sposobem zostaje uwikłana w wielowiekowy spisek. Nie tylko Wielkie Biblioteki mogą stanąć w płomieniach… świat również.

Gdy jej sojusz z Nathanielem zaczyna się rozwijać, Elisabeth zaczyna kwestionować wszystko to, czego została nauczona – o czarownikach, o bibliotekach, które kocha, nawet o samej sobie. Dziewczyna na moc, o której nie ma nawet pojęcia, a czeka na nią przyszłość, której nawet sobie nie wyobrażała.

Rage – Cora Carmack

Księżniczka albo poszukiwaczka przygód.

Obowiązek albo wolność.

Jej Królestwo albo Łowca Burz, którego kocha.

Jeżeli Aurora jest czegokolwiek pewna to tego, że każdy wybór niesie ze sobą konsekwencje. Aby wszystko naprawić, dołącza do grupy rewolucjonistów na ulicach Pavanu.

Działa w przebraniu, pod ukryciem, wykorzystując swoją wiedzę na temat pałacu, aby pomóc buntownikom. Ale zbliża się niebezpieczny okres, burze wzmagają na sile, każdy dzień obfituje w deszcze. Nagle jednak burze zaczynają się zmieniać – mieszają się z ciemnością, atakują z sposób rozpaczliwy i gwałtowny.

To coś więcej niż tylko wściekłość.

To wojna.

The Evil Queen – Gena Showalter

Zło nie rodzi się samo z siebie, zostaje stworzone. Jedna myśl i działanie w tym samym czasie. Przyjrzyj się dobrze temu, co zrobiłeś.

Daleko w królestwie Enchantii bajki są prawdziwe, magia jest normą, a legendarne istoty wciąż istnieją. Z tym, że bajki te nie są oparte na mitach i legendach z przeszłości – są proroctwami na temat przyszłości.

Dorastając w świecie śmiertelników Everly Morrow nie ma pojęcia, że jest prawdziwą księżniczką z bajki – dopóki nie przejawia zdolności obcowania z lustrami. Spójrz. Zobacz… Co ci szkodzi?

Wkrótce przerażająca prawda wychodzi na jaw – jest skazana na to, aby zostać największym wrogiem Królewny Śnieżki, Złą Królowa. Mając moce wykraczająca daleko poza jej wyobraźnię i kontrolę – i zdeterminowane do zmiany losu – Everly powraca do kraju swoich narodzin. Tam spotyka Rotha Charmiane’a, rzekomego księcia z bajki. Jego atrakcyjność jest niezaprzeczalna, ale ich związek? Skazany na porażkę.

Gdy proroctwo zaczyna się wypełniać, Everly przychodzi się zmierzyć z kolejnymi zdradami, a poddanie się ciemnej stronie jej osobowości okazuje się być coraz bardziej kuszące z każdym kolejnym dniem. Czy będzie w stanie się jej oprzeć czy zostanie Złą Królową, taką, jaką się urodziła?

 

Call it what you want – Brigid Kemmerer

Kiedy jego ojciec zostaje przyłapany na kradzieży funduszy z połowy miasta, pozycja Roba ulega zmianie: z popularnego gracza lacrosse do społecznego pariasa. Co gorsza, nieudana próba samobójcza ojca sprawia, że Rob i jego matka muszą się nim teraz opiekować.

Wszyscy myślą, że Maegan to typowa zwyciężczyni, ale po tym, jaka presja została na niej wywarta w zeszłym roku, dziewczyna skrywa w sobie mroczny sekret. A kiedy jej siostra powraca do domu z college’u i oznajmia, że jest w ciąży, utrzymywanie sekretu może być trudniejsze niż myślała.

Kiedy Rob i Maegan zostają przydzieleni do wspólnego projektu szkolnego, niechętnie chcą się otworzyć przed sobą nawzajem. A kiedy Maegan odkrywa plan Roba na naprawienie szkód wyrządzonych przez jego ojca, może to zrujnować coś więcej niż ich nową, kruchą przyjaźń.

Urzekająca i szczera opowieść, która zadaje jedno ważne pytanie: czy w porządku jest robić coś złego mając ku temu dobre powody?

 

Wicked fox – Kat Cho

Osiemnastoletnia Gu Miyoung skrywa sekret – jest gumiho, dziewięcioogoniastym lisem, który musi pożerać męską energię, aby przeżyć. Ponieważ niewielu już wierzy w tak stare opowieści, a przy tak wielu złych ludziach nikt nie będzie za nimi tęsknił, nowoczesne miasto Seoul jest idealnym miejscem na polowanie.

Ale podczas karmienia, w trakcie pełni księżyca, Miyoung spotyka na swojej drodze Jihoona, ludzkiego chłopaka, który został zaatakowany w lesie przez goblina. Wbrew wszystkiemu narusza zasady przetrwania i próbuje uratować chłopaka, tracąc tym samym jej lisią duszę.

Jihoon zdaje sobie sprawę z tego, że Miyoung jest czymś więcej niż tylko piękną dziewczyną – tej nocy, kiedy ratowała mu życie, widział jej dziewięć ogonów. Jego babcia opowiadała mu kiedyś historie o gumiho, o ich mocy i niebezpieczeństwie, jakie stanowią dla ludzi. Ale i tak coś go do niej ciągnie…

Tymczasem mordercze siły zła czają się w cieniu, a przyjaźń Jihoona i Miyoung się rozwija, rozkwita nawet w coś więcej. Ale kiedy młody szaman próbuje na nowo połączyć Miyoung z lisią duszą, konsekwencje tego działa stają się katastrofalne… Zmuszają Miyoung do wyboru pomiędzy swoim nieśmiertelnym życiem a życiem Jihoona.

 

Storm and Fury – Jennifer L. Armentrout

Osiemnastoletnia Trinity Marrow może być ślepa, ale wciąż potrafi się komunikować z duchami i duszami. Jej wyjątkowy dar jest częścią tajemnicy tak niebezpiecznej, że przez lata ukrywała się w ściśle odizolowanym związku zaciekle strzeżonym przez Strażników – zmiennokształtnych, którzy chronią ludzkość przed demonami. Jeżeli demony odkryją prawdę na temat Trinity, pożrą jej ciało o kości, aby wzmocnić swoje moce.

Kiedy Strażnicy z innego klanu przybywają z niepokojącymi wiadomościami, że coś zaczyna zabijać zarówno demony, jak i Strażników, bezpieczny świat Trinity zaczyna się walić. Nie tylko dlatego, że jeden z outsiderów jest najbardziej irytującą i zarazem najbardziej fascynującą osobą, jaką kiedykolwiek spotkała. Zayne ma swoje sekrety, które mogą odbudować jej świat – a ich współpraca staje się konieczna, gdy demony napadają związek Trinity, a jej tajemnica wychodzi na jaw. Aby uratować swoich bliskich, a także cały świat, musi zaufać Zaynowi. Ale w nadprzyrodzonej wojnie wszystkie chwyty są dozwolone.

 

Captain Black Shadow – Janina Franck 

Życie syna stoczniowca jest spokojne – zawsze przebywasz w tym samym miejscu, podczas gdy żeglarze wszelkiego rodzaju mijają cię i opowiadają opowieści o swoich śmiałych eskapadach. Dla młodego Griffina te opowieści nie są wystarczające – on sam chciałby zobaczyć świat, przeżyć przygodę na oceanie, kapitanować własny statek. Nawet jeżeli wiąże się to z porzuceniem starego życia i ucieczką. Ale morza Jianlah są miejscem niebezpiecznym, wypełnionym dziwnymi stworzeniami, zdradliwymi wodami i najbardziej niebezpiecznymi ze wszystkich: piratami. Kiedy wiec Griffin trafia na pokład Nietoperza, najbardziej znanego pirackiego statku, jego przygody dopiero się zaczynają…

 

Before the Broken Star -Emily E. King

Everley Donovan żyje w pożyczonym czasie. Jako jedyna ocalała, podczas gdy jej cała rodzina została zamordowana w niewyjaśniony sposób. Przetrwała tylko dzięki genialnie wykonanemu mechanicznemu sercu. Ale czas, który otrzymała, nie będzie trwał wiecznie. Każde tik-tok przypomina jej, jak kruche jest życie i przyspiesza jej misję dorwania Killiana Markhama, admirała marynarki wojennej, który rozbił jej świat na kawałki i pozostawił na pewną śmierć. Ale polowanie Everley będzie długą i trudną wyprawą…

Jej podróż sprawia, że dociera do kolonii karnej na przeklętej wyspie, gdzie zostaje wydana za mąż i zmuszona do budowania nowego świata. To tutaj ukryte są skarby i pogrzebane jej rodzinne tajemnice, a nowa miłość przetestuje wytrzymałość jej prowizorycznego serca. Kiedy Everley odkrywa, że Markham nie jest tym, kim być się wydaje, jej dążenie do prawdy zaczyna być powiązane z odkupieniem jego win, z jej tragiczną historią i zdumiewającym przeznaczeniem.

 

The Red Labirynth – Meredith Tate

Potężny labirynty został zbudowany w celu ochrony odizolowanego pustynnego miasteczka Zadie Kalver. Niestety, życie w cieniu labiryntu sprawia, że dziewczyna wcale nie czuje się bezpieczna. Nawet bez tych wszystkich zaczarowanych pułapek śmierci i złudzeń, tajemniczy morderca o imieniu Dex czai się w korytarzach labiryntu i terroryzuje każdego na swojej drodze.

Ale kiedy najlepszy przyjaciel Zadie znika w labiryncie – a każdy jakoś w dziwaczny sposób zapomina o jego istnieniu – przejście labiryntu staje się jej jedyną nadzieją na uratowanie go. W akcie desperacji Zadie przekupuje jedyną osobę, która zna bezpieczną drogę – Dexa.

Poruszanie się po śmiercionośnym ogrodzie, zabójcza, wypełniona krwią klepsydra i wiele innych pułapek – a to wszystko u boku „zaufanego” mordercy. Zadie od śmierci dzieli tylko jeden zły krok. Ale Zadie zrobi wszystko, aby odnaleźć przyjaciela… O ile labirynt i Dex po drodze jej nie zabiją.