4 powody, by przeczytać serię „Zapomniana Księga”

1.Klimat postapokalipsy

Jeżeli jesteście fanami końca świata w jakimkolwiek wydaniu to ta seria jest właśnie dla Was. Paulina Hendel przenosi czytelnika do nie tak odległej przyszłości – ona oferuje nam koniec świata już teraz, z dnia na dzień. Opustoszałe miasta, puste półki sklepowe, zwierzęce instynkty uruchamiające się w ludziach, wola walki – typowy świat postapo!

2.Mitologia słowiańska

W świecie po apokalipsie mogą się dziać różne rzeczy, ale bardzo często pojawiają się zombie. Jednak nie u Hendel! Jej bohaterowie muszą się zmierzyć z czymś zupełnie innym, a mianowicie z demonami rodem ze słowiańskich legend. To ci dopiero urozmaicenie i tak trudnych już czasów, co nie?

3.Wartka akcja

Trzeba przyznać, że bohaterowie tej serii nie mogą narzekać na nudę, bowiem stale muszą mieć się na baczności. A to demony, a to zawistni ludzie, a to zawalające się budynki, katastrofy czy pożary. To wszystko sprawia, że akcja brnie do przodu w dobrym tempie!

4. Ciekawi bohaterowie

Hendel stworzyła naprawdę gamę różnobarwnych postaci i zadbała o to, aby każdy w tej historii miał do wykonania pewną misję. Hubert to nieco narwany nastolatek, ale przynajmniej wie, do czego dąży. Każdy, kto tutaj występuje, nie pojawia się w tej historii bez przyczyny…