4 powody, by przeczytać serię „Księga skór”

1.Świetny, dystopijny klimat

 Każdy, kto pokochał dystopijne wizje przyszłości powinien sięgnąć po twórczość Alice Broadway. Udało jej się stworzyć naprawdę dobrą atmosferę i wizję świata, w którym rozgrywa się akcja. Ta historia zdecydowanie przypadnie do gustu fanom Skazy Cecelii Ahern czy też Igrzysk śmierci Suzanne Collins.

2.Normalna bohaterka

Leora, chociaż teoretycznie ma być kimś więcej, niż jej się wydaje, jest zwyczajną nastoletnią dziewczyną. Owszem, stopniowo odkrywa prawdę o swoich korzeniach i potencjalnym przeznaczeniu, ale autorka nie zrobiła z niej chodzącego ideału, co chwilami bywa irytujące. Leora ma prawo wątpić, odkrywać, dokonywać wyborów.

 

3.Ciekawy motyw z… tuszem i ludzką skórą

Tego w powieściach jeszcze nie było! Chociaż oskalpowanie nigdy nie kojarzy się nam z czymś pozytywnym, to tutaj jest na swój sposób fascynujące. Tworzenie księgi z ludzkiej skóry, zapisanie historii człowieka… A tatuaże? One też mają niecodzienne znaczenie!

4.Przepiękne okładki

Wiemy, że nie powinno się oceniać książek po okładkach, ale… Czy trzymanie czegoś tak pięknego, błyszczącego, mieniącego się w słońcu, nie sprawia, że lektura sprawia Wam jeszcze większą przyjemność?