Co czyta młoda zagranica? – maj 2019

Aurora Rising – Amie Kaufman & Jay Kristoff

Od autorów Illuminae – nowa, epicka przygoda!

Mamy rok 2380, kadeci-absolwenci Akademii Aurora zaczynają być wysyłani na ich pierwsze misje. Tyler Jones jest gotowy stworzyć drużynę swoich marzeń, ale jego własne, heroiczne bohaterstwo sprawia, że chyba utknął w otoczeniu resztek, których nikt z Akademii by nawet nie dotknął…

Pewny siebie dyplomata rzucający sarkastycznymi uwagami.
Socjopatyczny naukowiec z zamiłowaniem do strzelania do swoich kumpli.
Inteligentny techwiz z największym w całej galaktyce chipem na ramieniu.
Obcy wojownik mający problemy z agresją i gniewem.
Chłopczyca, pilot, która totalnie nie jest w jego guście, jeżeli się nad tym zastanawiacie.

Ale skład drużyny Ty’a to nie jest jego największy problem… Jest nim Aurora Jie-Lin O’Malley, dziewczyna, którą właśnie uratował z przestrzeni międzywymiarowej. Przez dwa stulecia była uwięziona w kriokomorze, w uśpieniu. Auri to dziewczyna poza czasem. Ale może okazać się być katalizatorem rozpoczynającym wojnę, która mogłaby trwać miliony lat… A oddział nieudaczników Tylera i dziwne przypadki dyscyplinarne mogą być ostatnią nadzieją dla całej galaktyki.

Dark Shores – Danielle L. Jensen

W świecie podzielonym przez wścibskich bogów i zdradzieckie oceany, tylko Maarin posiada wiedzę pozwalającą przekroczyć Bezkresne Morza. Jest pewien warunek: Wschód nigdy nie może się spotkać z Zachodem.

PIRAT Z ŻELAZNĄ WOLĄ

Teriana jest drugim oficerem Quincense i spadkobiercą Triumwiratu Maarin. Jej ludzie urodzili się na morzu i strzegą jego sekretów, ale kiedy jej najbliższa przyjaciółka zostaje zmuszona do niechcianych zaręczyn, Teriana łamie prawa swojego ludu, aby jej przyjaciółka mogła uciec – oto wybór niosący ze sobą druzgocące konsekwencje.

ŻOŁNIERZ SKRYWAJĄCY SEKRET

Marcus jest dowódcą Trzydziestego Siódmego, znanego legionu, który doprowadził Imperium Celendor do podboju całego Wschodu. Legion to jego rodzina, ale nawet oni nie znają prawdy, którą chłopak skrywa od dzieciństwa. Będzie chronił tego sekretu za wszelką cenę.

NIEBEZPIECZNE ZADANIE

Kiedy senator Imperium odkrywa istnienie Mrocznych Brzegów, przejmuje załogę Teriany i grozi ujawnieniem tajemnicy Marcusa 0 chyba że popłyną oni podbić tamtejsze ziemie i zmusić ich mieszkańców do sojuszu, który jest jednak mało prawdopodobny. Dla dobra swoich rodzin łączą siły, ale muszą zdecydować, jak daleko są w stanie pójść i ile będą w stanie poświęcić.

Romanov – Nadine Brandes

Książki historyczne podają, że umarłam.

Nie znają nawet połowy prawdy.

Anastasia „Nastya” Romanov miała do wykonania tylko jedną misję: przemycić starożytne zaklęcie w swojej walizce, w drodze na wygnanie na Syberię. To mogło być jedyne zbawienie dla jej rodziny. Ale przywódca armii bolszewickiej już na nich czyha… I już wcześniej polował na Romanov.

Jedyną szansą Nastyi na przetrwanie jest uwolnienie zaklęcia i zmierzenie się z jego konsekwencjami, ewentualnie zwrócenie się o pomoc do Zasha, przystojnego żołnierza, który nie działa tak, jak przeciętny bolszewik. Nastya nigdy wcześniej nie zajmowała się magią, ale nie przeraża jej to aż tak bardzo, jak jej rosnące zainteresowanie Zashem. Lubi go. A może i on nawet mógłby ją polubić…

 

 

Broken Throne – Victoria Aveyard 

Po raz kolejny macie okazję powrócić do zabójczego i olśniewającego świata Czerwonej Królowej. Idealny dodatek do całej serii, zawierający pakiet trzech zupełnie nowych opowiadań oraz dwóch, które zostały już opublikowane. To niedostępne do tej pory mapy, flagi, dodatkowe sceny, wpisy z dzienników i jeszcze więcej.

Fani serii będą zachwyceni!

 

 

 

 

 

 

Love from A to Z – S.K. Ali

Cud: coś, co pojmujesz jako niesamowite. Albo niezwykle niesamowite. Coś jak ziemniaki – bo z nich robi się frytki. Jak te idealne frytki, które Adam niegdyś robił z mamą.

Dziwactwo: cokolwiek, co daje ci pauzę. Na przykład to, że na świecie istnieją pełni nienawiści ludzie. Podobnie jak nauczyciel Zayneba, który nigdy nie przestaje przypominać klasie o tym, jak źli są muzułmanie.

Ale Zayneb, jedyny muzułmanka w klasie, wcale nie jest zła. Jest wściekła.

Kiedy zostaje zawieszona w prawach uczniach za konfrontację ze swoim nauczycielem, Zayneb udaje się do domu ciotki w Doha w Katarze na swoją przerwę wiosenną.

Podsycana poczuciem winy, że sprowadziła kłopoty na swoich aktywistycznych przyjaciół, postanawia stworzyć nową, „ładniejszą” wersję siebie, w miejscu, gdzie nikt jej nie zna. Potem na jej drodze pojawia się Adam.

Gdy w listopadzie zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane, Adam przestał chodzić na zajęcia, zajął się udoskonalaniem rzeczy. Zamierza zachować pamięć o swojej mamie – dla jego młodszej siostry. Adam zamierza również zachować diagnozę w tajemnicy przed swoim żałosnym ojcem.

Sami, Alone i Zayneb, odgrywają przed innymi role, a ich prawdziwe myśli trzymają zamknięte w swoich dziennikach.

Aż wydarza się cud i dziwactwo…

Cud: spotkanie Adama i Zayneb.

Dziwactwo: spotkanie Adama i Zayneb.

 

Stepsister – Jennifer Donnelly

Isabelle powinna być niesamowicie szczęśliwa – wkrótce wygra przystojnego księcia. Tylko że Isabelle sama nie jest pięknością, która zgubiła szklany pantofelek i zdobyła serce księcia. Jest brzydką przyrodnią siostrą, która odcięła sobie palce u stóp, żeby zmieścić się w but Kopciuszka… Który teraz wypełnia się krwią.

Kiedy książę odkrywa oszustwo Isabelle, dziewczyna płonie ze wstydu. Na nic więcej nie zasługuje: jest prostą dziewczyną w świecie, w którym ceni się piękno. Zadziorną dziewczyną w świecie, który chce, żeby była uległa.

Isabelle musi spróbować się dopasować. Żyć zgodnie z oczekiwaniami matki. Być jak jej przyrodnia siostra. Być słodka. Być ładna. Odcina kawałki siebie, jeden po drugim, aby przetrwać w świecie, gdzie nikt nie docenia takiej dziewczyny jak ona. I to właśnie sprawiło, że była podła, zazdrosna i pusta.

Aż do momentu, w którym otrzymuje szansę zmienienia swojego przeznaczenia i udowodnienia wszystkim tego, co wszystkie brzydkie przyrodnie siostry zawsze wiedziały: trzeba czegoś więcej niż złamanego serca, aby zniszczyć dziewczynę.

 

Stay beautiful – Perry T. Matlin

Rozwód rodziców? Okropny ojczym? Tajny chłopak? Rodzina anty-LGBTO+? Fałszywi przyjaciele? Lucas ma to wszystko. Ostatnie lato przed rozpoczęciem liceum, a życie Lucasa Camerona jest w strzępach. Jego chłopak Max właśnie się wyprowadził, jego matka Rebekah popadła w depresję od kiedy jej toksyczny chłopak zostawił ją dla innej kobiety, a wszyscy przyjaciele właśnie postanowili się od niego odwrócić. Jednak kiedy wyjeżdża, aby spędzić lato ze swoim ojcem, wszystko się zmienia. Znajdzie miłość, o której nawet nie śnił. Poczuje ból, jakiego nie czuł nigdy wcześniej. Pozna nowych ludzi, doświadczy rzeczy, na które stracił już nadzieję, odkryje, że dno jest o wiele głębiej, niż mógł przewidzieć. Popełni błędy, ale kto ich nie popełnia? Stanie się zagubiony, ale pytanie brzmi, czy będzie w stanie się odnaleźć?