4 powody, by przeczytać serię „Świat Verity”

  1. Główna bohaterka

Kate to istna petarda! Dziewczyna z charakterem, jakich mało. Silna, odważna, buntownicza. Jak na swój młody wiek, naprawdę potrafi zajść innym za skórę. Śmiało dąży do celu, a mimo całej swojej pewności siebie nie irytuje czytelnika.

  1. Postapokaliptyczna wizja świata

Można by rzecz, że w literaturze postapo widzieliśmy już wszystko. Czy aby na pewno? Wizja Schwab ma w sobie coś niepowtarzalnego – z jednej strony mieszkańcy miasta żyją zupełnie normalnie, ale jednak w nocy na ulice wychodzą potwory… I to nie byle jakie potwory!

  1. Walka dobra ze złem

Ale nie taka oklepana i przerysowana, jak zazwyczaj. Oto mroczny świat, w którym zaciera się granica między światłem i ciemnością. Nie wiadomo, komu zaufać, bo kto tak naprawdę jest zły, a kto dobry? Czy ktoś, kogo wszyscy mają za potwora, na pewno nim jest?

  1. Motyw muzyki

Muzyka odgrywa tutaj naprawdę istotną rolę – nie na darmo słowo „pieśń” pojawia się w tytule. Czym jest? Jak wpływa na ludzi? Kto ją może wyśpiewać? Tego nie możemy Wam zdradzić, ale zdecydowanie jest to ciekawy motyw w całej tej postapokaliptycznej wizji świata!