Co czyta młoda zagranica? – kwiecień 2019

Wicked Saints – Emily A. Duncan

Dziewczyna rozmawiająca z bogami musi uratować swoich ludzi, zanim sama doprowadzi do swojej własnej zagłady.

Książę w niebezpieczeństwie musi zadecydować, komu może zaufać.

Chłopiec z potworną tajemnicą jest niemal gotowy, aby wkroczyć do akcji.

Razem muszą zabić króla i przerwać wojnę.

W trwającej od wieków wojnie, gdzie piękno i brutalność stykają się wzajemnie, ich ścieżki splotą się w mrocznym świecie pełnym rozlewu krwi i tajemniczych świętych, gdzie zakazany romans grozi zaburzeniem równowagi pomiędzy dobrem a złem.

 

 

 

 

The Tiger at Midnight – Swati Teerdhala

Esha jest legendą, ale nikt o tym nie wie. Ta wiedza jest dostępna tylko w mrocznych zakamarkach, które Esha rozświetla jako Żmija – wykwalifikowany zabójca rebeliantów. Poświęciła swoje życie dla zemsty, aby pomścić to, co straciła w trakcie królewskiego zamachu, a teraz otrzymała do wykonania najważniejszą misję w swoim życiu: obalić bezwzględnego generała Hotha.

Kunal od dzieciństwa był żołnierzem, trenując rano i wieczorem, aby móc w końcu powstrzymać króla Vardaana. Jego wujek, generał, zapewnił, że Kunal nigdy nie zboczy ze swojej ścieżki – chociaż jakaś część Kunala pragnie zewnętrznego świata.

Ścieżki Eshy i Kunala krzyżują się, a to doprowadza do niewyobrażalnego łańcucha wydarzeń. Żmija i żołnierz myślą, że są jedynymi graczami, którzy pociągają za sznurki. Jednak wkrótce równowaga zostaje zaburzona, grzechy przeszłości spełniają obietnicę nowej przyszłości, a wtedy zarówno buntownik jak i żołnierz, muszą dokonać niewybaczalnych wyborów.

Debiutancka powieść Swati Teerdhali czerpie inspirację z mitologii hinduskiej i porywa czytelnika do swojego magicznego świata.

The Devouring Gray –  Christine Lynn Herman 

Wyrwana z miasta Violet Saunders nie ma zbyt wielkich nadziei na to, by trafić do nowej szkoły w Four Paths, mieście znajdującym się w lasach na obrzeżach Nowego Jorku. Fakt, że jest potomkinią jednego z założycieli miasta wcale jej nie pomaga – jej nowi sąsiedzi traktują ją z dystansem i jakby się jej bali. Kiedy spotyka Justina, Maya, Isaaca i Harper, wszystkie dzieci z rodzin założycieli, widzi nieziemskie zniszczenia, jakie mogą oni wywołać. Zaczyna się zastanawiać, czy mieszkańcy miasta nie mają przypadkiem racji ze swoim strachem…

Kiedy w lesie zaczynają być odnajdywane zwłoki, miejscowi stają się wręcz wrogo nastawieni. Czy grupa nastolatków będzie w stanie rozwikłać tajemnicę Four Paths i ich własnej tożsamości, zanim nastąpi kolejna katastrofa?

 

 

 

We Rule the Night – Claire Eliza Bartlett

Dwie dziewczyny używają zakazanej magii do walki i latania – dla swojego kraju, dla siebie samych.

Siedemnastoletnia Revna jest pracownikiem fabrycznym, produkującym machiny wojenne dla Związku Północy. Kiedy zostaje złapana na skutek używania nielegalnej magii, zaczyna się obawiać, że zostanie oznakowana jako zdrajczyni i trafi do więzienia. W międzyczasie Linne przeciwstawia się swojemu ojcu, generałowi Unii, przebiera się za chłopaka, aby dołączyć do wojska. Obie dziewczyny otrzymują jednak propozycję odroczenia kary, jeżeli wykorzystają swoją magię w specjalnej, kobiecej jednostce wojskowej i podejmą się przerażających, śmiertelnych misji. Revna i Linne z trudem mogą przebywać w tym samym kokpicie, ale jeżeli nie mogą razem latać, i jeżeli nie znajdą ku temu sposobu, większa siła wroga je zniszczy – chyba że one zniszczą go pierwsze.

 

 

 

The City of Veils – S. Usher Evans

Przez ostatnie trzy lata Brynna patrolowała ulice Forcadel jako zamaskowany strażnik, chroniąc niewinnych i kopiąc tyłki złym gościom. Jej obecnym celem jest Lord Beswick, biznesmen ze slumsów, którzy utrzymuje mieszkańców miasteczka w błędnym kole ubóstwa. Ale pewnego pamiętnego wieczoru Brynna zostaje schwytana przez Felixa, kapitana straży królewskiej, gdzie zostaje jej powiedziana brutalna prawda: jej ojciec i brat nie żyją, a ona musi ściągnąć maskę i zostać królową.

Wkrótce rozpoczyna negocjacje z Felixem: w ciągu dnia będzie się zajmować królewskimi obowiązkami, jednak nocami będzie kontynuować swoją misję związaną z Lordem Beswickiem – przynajmniej do czasu koronacji. Ale polityka Forcadel jest tak zmienna, jak jego ulice. Brynna nie jest pewna, komu może zaufać. Skoro w czasie krótszym niż miesiąc zginęły dwie osoby z rodu królewskiego, musi się upewnić, żeby nie być trzecią…

 

 

Sky Without Stars – Jessica Brody & Joanne Rendell

Złodziej. Oficer. Opiekun.

Troje nieznajomych, jedno wspólne przeznaczenie…

Kiedy nadeszły Ostatnie Dni, planeta Laterre dała ludziom nadzieję. Nowe życie dla bogatych francuskich rodzin i ich potomków. Ale pięćset lat później, w nowym miejscu, w którym króluje ekstrawagancka klasa elitarna, gdzie chmury skrywają gwiazdy, a biedni głodują na ulicach, powstaje na nowo dawna, rebeliancka grupa.

Chatine to uliczny złodziej, który zrobi wszystko, aby uciec przed brutalnym reżimem, w tym przed szpiegiem Marcellusem, wnukiem najpotężniejszego człowieka na tej planecie.

Marcellus to oficer – syn znanego zdrajcy. W trakcie szkolenia, które ma na celu objęcie dowództwa nad wojskiem, Marcellus zaczyna wątpić w rząd, któremu przyrzekł służyć. Gdy jego ojciec umierał, pozostawił tajemniczą wiadomość, którą może przeczytać tylko jedna osoba: dziewczyna o imieniu Alouette.

Alouette mieszka w podziemnym schronieniu, gdzie pilnuje i chroni ostatnią ocalałą bibliotekę na planecie. Ale szokujące morderstwo zmusi ją do wyjścia na powierzchnię po raz pierwszy od dwunastu lat… i pogrąży Laterre w chaosie.

Ta trójka ma do odegrania znaczącą rolę w niebezpiecznej rewolucji – razem będą kształtować przyszłość tej planety.

Lucid – Kristy Fairlamb

Przerażająca moc. Przerażające przekleństwo.

Lucy Piper żyje samotnie w przepaści pomiędzy życiem a śmiercią. Posiada przerażającą zdolność do wskrzeszania prawdziwych, tragicznych wydarzeń. Pojawiają się one w jej koszmarach, a ona za każdym razem przeżywa je na nowo, jakby tam była dosłownie kilka chwil przed tym, zanim ofiara weźmie ostatni oddech. Wypadki samochodowe, utonięcia, katastrofy lotnicze – Lucy widziała to wszystko. Nikt nie rozumie, jak to jest żyć śmiercią każdej nocy i bać się spać w ciągu dnia.

Kiedy Tyler Sims i jego rodzina przeprowadzają się do miasta, aby pozbyć się traumy z przeszłości, Lucy czuje, że coś ją do niego przyciąga. Oboje są ze sobą powiązani za pomocą snów, a dzięki zaufaniu i przyjaźni Tylera, nadzieja na lepszą przyszłość powraca do świata Lucy. Ale obecność Tylera budzi w niej coś jeszcze, a dzięki tej nowej wiedzy dziewczyna zostanie zmuszona do podejmowania niemożliwych decyzji. Decyzji, które mogą zmienić historię i przyszłość.

We are Blood and Thunder – Kesia Lupo

W odizolowanym mieście rozpoczyna się polowanie. Młoda kobieta, Lena, próbuje ratować swoje życie, gdyż została skazana na śmierć za bycie magiem. Jedynym sposobem na przetrwanie jest zaufanie tym, których się bała – tym obdarzonym magią.

Po drugiej stronie zamkniętej bramy żyje zamaskowana dama, Constance, zdecydowana znaleźć drogę powrotną do miasta. Zbyt dobrze wie, jak ludzie z Książęcego Lasu nienawidzą magii. Lata temu zdążyła uciec, zanim jeszcze odkryto jej moce. Ale teraz już nie ukrywa tego, kim jest.

Łączy je potężna i przerażająca chmura burzowa. Opada nad księstwem i niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Prawda o tym, dlaczego to zaklęcie zostało rzucone, jest bardziej złowroga niż ktokolwiek może sobie wyobrazić… Tylko Lena i Constance posiadają klucz do zniszczenia tego zaklęcia. Chociaż żadna z nich nie zdaje sobie z tego sprawy, obydwie potrzebują siebie nawzajem. Są krwią i mają w sobie grzmot…

The Princess and the Fangirl – Ashley Poston

Długo wyczekiwana kontynuacja Geekerelli!

Imogen Lovelace to zwyczajna fangirl z niemożliwą misją, jaką jest uratowanie jej ulubionej postaci, księżniczki Amary, przed zabiciem jej w ulubionym serial Starfield. Problem tkwi w tym, że Jessica Stone wcielająca się w tę postać, nie chce niczego więcej, jak pozostawić za sobą intensywną kontrolę ze strony fandomu. Jeżeli tegoroczny ExcelsiCon nie będzie jej ostatnim, rozważy zakończenie swojej kariery.

Gdy pojawia się przypadek błędnej tożsamości i sprawia, że wszystkie oczy zwracają się w stronę Imogen i Jess, dziewczyny szybko zostają wrogami. Ale kiedy wycieka scenariusz sequela Starfield, wszystkie znaki wskazują na to, że Imogen i Jess muszą zamienić się miejscami, aby znaleźć osobę za to odpowiedzialną. Łatwiej powiedzieć niż zrobić… Oto dwie księżniczki napotkają na swojej drodze nowe możliwości, będą musiały na nowo zdefiniować, co to znaczy „i żyli długo i szczęśliwie”.

How to Make Friend with Dark – Kathleen Glasgow

Oto, co się dzieje, gdy umiera twoja matka.

To najjaśniejszy dzień lata, a jednak na zewnątrz jest ciemno. Ciemno w twoim domu, ciemno w twoim pokoju, ciemno w twoim sercu. Czujesz, że ciemność rozerwie cię na strzępy.

Tak jest w przypadku Tiger. Zawsze była tylko ona i jej matka. A nagle, w dzień jak każdy inny, jej matka umiera. Teraz Tiger jest sama.

Oto nauka o tym, jak zaprzyjaźnić się z ciemnością…