Co czyta młoda zagranica? – marzec 2019

Defy me – Taharef Mafi

Porywający, już piąty tom bestsellerowej serii Taharef Mafi! Czy złamane serce Julii sprawi, że dziewczyna stanie się podatna na narastającą w niej ciemność?

Słowa, które padły z ust Julii do naczelnego dowódcy Ameryki Północnej okazały się być całkowitą katastrofą. Kiedy dzieci innych światowych przywódców zaczynają pojawiać się na progu jej drzwi, dziewczyna pragnie tylko jednego: zwrócić się do Warnera o wsparcie. Ale gdy wychodzi na jaw, że Warner skrywał sekrety na temat jej rodziny i tożsamości, serce Julii rozpada się na drobne kawałeczki. To zmienia zupełnie wszystko.

Julia jest zdruzgotana, a ciemność, która od zawsze w niej tkwiła, zaczyna ją powoli pochłaniać. Wybuchowe spotkanie z nieoczekiwanymi gośćmi może sprawić, że dziewczyna przekroczy granicę wytrzymałości.

 

The Queen’s Resistance – Rebecca Ross

Długo oczekiwana kontynuacja Narodzin Królowej!

Brienna w końcu została mistrzynią wiedzy i odgrywa rolę córki Davina MacQuinna, zhańbionego lorda, który powrócił do Maevany, by odzyskać swój dom. Chociaż dziewczyna dopiero co przetrwała rewolucję, dzięki której prawowita królowa odzyskała tron, to czeka ją kolejne trudne wyzwanie. Musi udowodnić MacQuinnom, że jest godna zaufania. Ale jako najbliższy powiernik Królowej Izoldy Kavanagh, będzie musiała w zrównoważony sposób służyć zarówno swojemu krajowi, jak i w domu ojca. No i jest jeszcze Cartier, całkowicie odrębny, ale jakże pożądany czynnik w jej nowym życiu.

Aodhan Morgane, wcześniej znany jako Cartier Evariste, próbuje się dostosować do nowego życia jako mistrz wiedzy i obecny pan domu. To zupełnie odmienna kwestia niż jego wcześniejsze, buntownicze życie. Podczas renowacji zamku na jego drodze pojawia się dziesięcioletni Tomas, którego przeszłość i pochodzenie są owiane całkowitą tajemnicą.

Zbliża się proces Lannona, a Brienna i Cartier muszą odłożyć na bok swoje uczucia i skoncentrować się na tworzeniu sojuszy, egzekwowaniu sprawiedliwości oraz zapewnieniu, że nikt nie będzie ingerował w koronację królowej. Jednakże wśród zwolenników starego reżimu budzi się opór, desperacko szukają słabości w siłach rebeliantów. A nic nie osłabia człowieka bardziej niż głęboko zakorzeniona miłość…

 

Bloodleaf – Crystal Smith

Księżniczka Aurelia jest więźniem korony i spadkobiercą, którego nikt nie chce. Otoczona duchami i mająca zakaz korzystania ze swojej magii krwi, Aurelia ucieka z kraju po druzgocącej próbie zabójstwa. Aby uciec przed swoim losem przebiera się za mieszkańca nowej krainy i tam odkrywa szczęście, na które korona jej nigdy nie pozwoliła. Zaczyna nawiązywać nowe więzi, doskonali swoją magię i w końcu natrafia na człowieka, który nigdy nie powinien rządzić u jej boku. Ale duchy, które nawiedzają Aurelię, nijak nie chcą jej porzucić. Dziewczyna zdaje się ulegać ich wołaniom, a wtedy na jaw wychodzi nikczemny spisek, który tylko dzięki niej może ujrzeć światło dzienne. Czy zostanie zmuszona do wyboru pomiędzy wagą korony a wolnością jej nowego życia?

 

 

 

 

The Waking Forest – Alyssa Wees

Budzący się do życia las skrywa swoje sekrety. Dla Rhei wygląda jak miraż, ciemny i gęsty, znajdujący się na samym skraju podwórka. Ale kiedy wyciąga las, aby go dosięgnąć, las znika. Dziewczyna jest zdesperowana, aby odkryć o nim prawdę i dowiedzieć się więcej – aż odnajduje osobliwego chłopaka, który oferuje jej ujawnienie tych sekretów. O ile zagra z nim w grę.

Dla Czarownicy, las jest jej domem, gdzie zasiada na tronie rzeźbionym z kości, czekając aż śniące dzieci przybędą prosić ją o spełnienie życzeń. Pewnej nocy przybywa tajemniczy gość i pyta Wiedźmę, czego ona sobie życzy, ale ta odsyła go z kwitkiem. Ale nieproszony gość powraca.

Nieznajomi to dopiero początek. Coś porusza się w tym lesie, a gdy ścieżki Rhei i Czarownicy się zbiegają, prawda wychodzi na jaw – i jest bardziej zdradziecka i zabójcza, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. Ale jak wiele będą gotowi zaryzykować, aby przetrwać?

 

The Fever King – Victoria Lee

W dawnych Stanach Zjednoczonych szesnastoletni Noam Alvaro budzi się w szpitalnym łóżku, jest jedynym ocalałym, podczas gdy magiczny wirus zabił jego całą rodzinę i uczynił go technopatą. Jego zdolność do kontrolowania technologii przykuwa uwagę ministerstwa obrony i sprawia, że chłopak trafia do magicznej elity narodu Karolina.

Syn imigrantów nieposiadających dokumentów, Noam, spędził swoje życie walcząc o prawa uchodźców uciekających przed magicznymi wybuchami – uchodźców, których Karolina rutynowo deportuje z okrutną skutecznością. Wyczuwając szansę na dokonanie pewnych zmian, Noam przyjmuje ofertę ministra, dzięki której ma się nauczyć kontrolować swoją magię, ale w sekrecie chłopak chce jej użyć przeciwko rządowi. Ale potem spotyka syna ministra – okrutnego, niebezpiecznego i wyjątkowo atrakcyjnego.

Rozdarty pomiędzy wyborami serca a poczuciem obowiązku, Noam musi zdecydować, komu może zaufać i jak daleko może się posunąć w pogoni za wyższym dobrem.

 

 

The Truth about Keeping Secrets – Savannah Brown

Tata Sydney jest jedynym psychiatrą w promieniu wielu kilometrów wokół ich małego miasteczka w stanie Ohio. Jednak nieoczekiwanie umiera.

Czy może Sydney jest szalona czy może jednak faktycznie dziwne jest to, że jej tata – facet, którego cała praca obracała się wokół innych ludzi – sam się rozbił w trakcie jazdy samochodem, bez żadnego wyjaśnienia?

I dlaczego na jego pogrzebie pojawia się June Copeland, złote dziecko miasta i istna jego królowa?

Z powodu tego smutnego wypadku te dwie dziewczyny zaczynają się do siebie zbliżać, ale widocznie nie wszyscy są zadowoleni z nowej przyjaźni. Ale co tak naprawdę skrywa na pozór idealna June? I czy Sydney w ogóle chce to wiedzieć?

 

 

The Quiet at the End of the World – Lauren James

Jak daleko się posuniesz, aby uratować tych, których kochasz?

Lowrie i Shen są najmłodszymi ludźmi na planecie po tym, jak śmiertelny wirus spowodował globalną bezpłodność. Żyją w Londynie, oczarowani małą, stopniowo starzejącą się społecznością, spędzają dni na poszukiwaniu i podziwianiu artefaktów z przeszłości. Poszukują również skarbów z ich dawnej, bogatej posiadłości.

Ich idylliczne życie zaczyna się rozpadać, gdy odkrywają tajemnicę, która zagraża nie tylko ich rodzinie, ale całej ludzkości. Lowrie i Shen stają w obliczy niemożliwego wyboru: w ciszy na końcu świata muszą zdecydować, kogo ocalą, a kogo poświęcą…

 

 

 

The Sound of Drowning – Katherine Fleet

Meredith Hall skrywa sekret. Każdej nocy wymyka się na prom, aby spotkać się z Benem, swoim najlepszym przyjacielem i zarazem swoją pierwszą miłością. Choć ich związek musi pozostać tajemnicą, to los dał im drugą szansę, z Mer jest zdeterminowana, aby ją wykorzystać. Już raz straciła Bena i odkryła okropną rzeczywistość: nie wie, jak bez niego może być szczęśliwa.

Aż nagle na horyzoncie pojawia się Wyatt – zuchwały typek z teksańskim akcentem i ego większym od jego rodzinnego stanu. Sprawia, że dziewczyna czuje się lekkomyślna, podekscytowana i pobudzona w taki sposób, który całkowicie zabija jej wieczny mrok. Im bardziej zagłębiają się w swoją przeszłość, tym bardziej urok Wyatta wydaje się niemożliwy do zignorowania.

Ale coś wisi w powietrzu – wichura zbliża się do Outer Banks. A kiedy uderza, Mer odkrywa, że jej serce jest rozbite na pół. Gdy odkrywa, że nawet najgłębiej zakopane sekrety mają szansę ujrzeć światło dzienne, będzie musiała zrozumieć, że nic nie jest wieczne – zwłaszcza drugie szanse.

 

Girls with Sharp Sticks – Suzanne Young

Akademia Innowacyjności dla Dziewcząt jest piękna i wyrafinowana – tak przynajmniej twierdzi w swoich ogłoszeniach. Szkoła oferuje szereg różnego rodzaju działań dla dziewcząt, odbywających się pod czujnym okiem Strażników. Polecane aktywności to: tworzenie pięknego i prosperującego ogrodu, docenianie sztuki, wystrój wnętrz. Dziewczęta uczą się, jak odpowiednio zachowywać się w towarzystwie. Nie ma tutaj miejsca na trudne zajęcia z matematyki czy niepotrzebne nauki ścisłe oraz bieżące wydarzenia polityczne. Tutaj uczą się być posłusznymi młodymi damami, wolnymi od arogancji i nieposłuszeństwa. Dopóki Mena nie zdaje sobie sprawy, że ich starannie kontrolowane życie może nie być wcale takie piękne, jak się wszystkim wydaje.

Gdy Mena i jej przyjaciółki zaczynają odkrywać mroczne sekrety tego, co naprawdę dzieje się w Akademii – i kim naprawdę są – dziewczęta Innowacji odkryją, do czego naprawdę są zdolne. Ponieważ niektóre z nawet najpiękniejszych kwiatów posiadają najostrzejsze ciernie.