Plany: Furyborn – Claire Legrand

Wydawnictwo SQN zakupiło prawa do wydania w Polsce powieści Furyborn Claire Legrand.

Oszałamiająco oryginalne fantasy opowiadające historię dwóch młodych, niezależnych kobiet, które posiadają moc mogącą uratować ich świat… lub doprowadzić do jego zagłady.

Kiedy zabójcy szykują napaść na jej najlepszego przyjaciela, Rielle Dardenne ryzykuje wszystko, aby go uratować, ujawniając tym siebie jako jedną z dwóch królowych z przepowiedni: królową światłą i królową krwi. Aby udowodnić, że jest Królową Słońca, Rielle musi przejść siedem magicznych prób. Jeżeli zawiedzie, zostanie stracona… chyba że i tak najpierw ją zabiją.

Tysiąc lat później legenda o Królowej Rielle jest dla Eliany Ferracory tylko bajką. Jako łowca nagród pracujący dla Nieśmiertelnego Imperium, Eliana wierzy, że jest nietykalna – dopóki nie znika jej matka. Aby ją odnaleźć Eliana dołącza do kapitana rebeliantów i odkrywa, że zło w sercu imperium jest bardziej przerażające niż mogła sobie wyobrazić.

Rielle i Eliana walczą w swoich własnych wojnach, które oddzielają setki lat, jednak ich historie krzyżują się, a szokujące związki między nimi ostatecznie decydują o losie ich świata – oraz o nich samych.

Tłumaczenie nieoficjalne by BG.