Plany: „Children of Blood and Bone” – Tomi Adeyemi

Grupa Wydawnicza Publicat zakupiła prawa do wydania w Polsce powieści Children of Blood and Bone (Dzieci Krwi i Kości) Tomi Adeyemi.

Zabili moją matkę.

Zabrali naszą magię.

Próbowali nas spalić.

Teraz nasza kolej, aby powstać.

Zélie Adebola pamięta czasy, kiedy ziemia Orïshy szumiała magią. Ogniści (oryginalnie Burners, nazwa magów) rozpalali płomienie, Pływacze (oryginalne Tiders, również nazwa magów) kierowali falami, a matka Zélie jako Żniwiarz przywoływała dusze.

Ale wszystko zmieniło się w ciągu jednej nocy – cała magia zniknęła. Pod rozkazami bezwzględnego króla, maji zostali zabici. Zélie została bez matki, a jej ludzie bez nadziei. Teraz jednak Zélie ma szansę przywrócić magię i uderzyć w monarchę. Z pomocą zbuntowanej księżniczki musi przechytrzyć i wyprzedzić księcia, który jest na dobrej drodze do całkowitego wykorzenienia magii.

Niebezpieczeństwo czai się w każdym zakątku Orïshy, gdzie grasują śnieżne leoponairy, a mściwe duchy czyhają w wodach. Jednak największym zagrożeniem może być sama Zélie, która stara się ujarzmić swoje moce i nauczyć się je kontrolować, podobnie jak rosnące uczucia wobec wroga.

Tłumaczenie nieoficjalne (by BookGeek)