Recenzja: Dwór Szronu i Blasku Gwiazd – Sarah J. Maas

Gdy myślę o Maas to przychodzą mi do głowy dwie rzeczy: świetnie wykreowani bohaterowie i cudowne, magiczne światy. Jednak gdy pomyślę o Dworze Szronu i Blasku Gwiazd mam przed oczami świat w płomieniach i krzyczących czytelników, którzy cierpią katusze rozczarowania. Nie spodziewałam się, że ta książka będzie reprezentowała totalny brak pomysłu.

Dwór Szronu i Blasku Gwiazd jest nowelką z serii Dwór Cierni i Róż. Seria składa się z trzech części i nowelka – teoretyczne – powinna być dopełnieniem historii Feyre.

Uważam, że Maas popełniła błąd wydając tę nowelkę, bo jest ona zwyczajnie niepotrzebna. Przez ¾ książki miałam ochotę odłożyć ją i już nigdy do niej nie wrócić, ale to jest jednak Maas, więc cały czas tliła się we mnie nadzieja, że coś się zmieni. Niestety zawiodłam się. Wiem, że w Internecie znajdują się skrajne opinie, ta jest tą mniej pozytywną, ale jeżeli jesteście prawdziwymi fanami SJM to na pewno znajdziecie odwagę w sercach i sięgnięcie po nią nawet, gdy napiszemy, że jest zła.

Nie spodziewałam się, że będę tak zawiedziona, ale uważam, że Maas pokazała jedną bardzo ważną rzecz w tej książeczce. Relacje między bohaterami i jak zmieniły się one po trzeciej części Dworów. Dodatkowo, pojawiają się tam bardzo fajne „smaczki” ze ścisłego kręgu Rhysa i mamy malutki wgląd w ich obecne życie, ale również w ich przeszłość. Propsy dla Maas, bo gdyby nie te dwa malutkie plusiki, wnosiłabym o wykasowanie tej części z pakietu Dworów.

Okładka książki to majstersztyk, projekt graficzny i wykonanie – REWELACJA!

Każdy popełnia błędy, czy ten błąd Sarah J Maas jest do wybaczenia? Hmm.. powiedzmy, że tak. W końcu to tylko nowelka. Sarah na pewno nie straciła zdolności pisarskich i miejmy nadzieję, że pokaże nam je w całej okazałości w najbliższej przyszłości. Psst, oczywiście mówię o Kingdom Of Ash.

 

Review Junkie

Recenzja: Dwór Szronu i Blasku Gwiazd - Sarah J. Maas
3.2Wynik ogólny
Świat przedstawiony
Kreacja bohaterów
Oryginalność fabuły
Styl pisania
Ogólne wrażenie
Ocena czytelników 5 Głosów