Najciekawsze nowości! – październik 2018

Zobacz, jak oni kłamią

(See How They Lie)

Sue Wallman

Data wydania: 3 października 2018

Wydawca: Zielona Sowa

Gatunek: YA, fantasy

Ilość stron: 352

Cena okładkowa: 29,90 zł

Mae bardzo dużo czasu spędza w klinice psychiatrycznej swojego ojca, gdzie ruch każdego pacjenta jest obserwowany i kontrolowany. Pewnego dnia dziewczyna odkrywa, że sama jest obserwowana, a rodzice ją okłamują. Burzy to cały obraz jej dotychczasowego życia. Trzymająca w napięciu opowieść o lękach i kłamstwach, pewna zwrotów akcji i grozy.

 

W cudzym ciele

(Shell)

Paula Rawsthorne

Data wydania: 31 października 2018

Wydawca: Zielona Sowa

Gatunek: YA

Ilość stron: 400

Cena okładkowa: 34,90 zł

Nastolatka chora na raka budzi się w obcym ciele, które otrzymała podczas przeszczepu. Wcale go nie chciała, stała się jego więźniem i zakładnikiem. Czy będzie w stanie przyzwyczaić się do nowego życia i dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest?

 

The Raven King

(The Raven King)

Nora Sakavic

Data wydania: 31 października 2018

Wydawca: NieZwykłe

Seria: All for the Game #2

Gatunek: YA

Ilość stron: 360

Cena okładkowa: 38,90 zł

 

Choć zawodnicy z drużyny Lisów ponieśli ostatnio porażkę, może ona się okazać być kluczem do odbudowania zespołu. Jedyną osobą w tym przeszkadzającą, jest Andrew. Neil chce dotrzeć do niego, ale obaj nie mają na to zbyt dużo czasu, z czyhającymi na nich wrogimi siłami za zakrętem…

 

Nienawiść, którą dajesz

(The Hate U Give)

Angie Thomas

Data wydania: 24 października 2018

Wydawca: Papierowy Księżyc

Gatunek: YA

Ilość stron: –

Cena okładkowa: 39,90 zł

Starr prowadzi życie pomiędzy dwoma światami: biedną dzielnicą, w której mieszka oraz luksusową szkołą prywatną na przedmieściach, do której uczęszcza. Wszystko lega w gruzach, gdy jej przyjaciel zostaje zastrzelony przez białego policjanta na jej oczach, a jego śmierć staje się krajową sensacją. Rozpoczyna się fala protestów, gdy wszyscy chcą wiedzieć co naprawdę stało się tej nocy. A jedyną osobą znającą odpowiedź jest Starr.

 

Geekerella

(Geekerella)

Ashley Poston

Data wydania: 31 października 2018

Wydawca: We Need Ya

Seria: Starfield #1

Gatunek: YA

Ilość stron: –

Cena okładkowa: – zł

Elle jest wielką fanką serii science fiction. Gdy dowiaduje się o konkursie związanym z jej ukochany filmem, wie że musi wziąć w nim udział. Zdeterminowana wyrusza w podróż, by wygrać. Jednak poza walką w konkursie, przyjdzie jej stoczyć kolejną: o czyjeś serce.

 

Leah gubi rytm

(Leah on the offbeat)

Becky Albertali

Data wydania: 17 października 2018

Wydawca: We Need YA

Gatunek: YA

Ilość stron: –

Cena okładkowa: 36,90 zł

Leah, choć jest perkusistką,  w życiu często gubi rytm. Tylko jej mama wie , że Leah jest biseksualna. Kiedy jej grupa przyjaciół zaczyna się rozpadać, nie wie co robić, a na horyzoncie widnieje już koniec szkoły. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy zdaje sobie sprawę, że zaczyna żywić uczucie którego wcześniej nie znała do jednej ze swoich ukochanych osób… Obowiązkowa pozycja dla fanów książki „Simon i inni homo sapiens”! Tutaj poznasz dalsze losy bohaterów.

 

9 z dziewięciu światów

(9 From the Nine Worlds)

Rick Riordan

Data wydania: 17 października 2018

Wydawca: Galeria Książki

Gatunek: Fantasy

Seria: Magnus Chase i bogowie Asgardu #3,5

Ilość stron: –

Cena okładkowa:  29,90 zł

Zanurz się w świat mitologii nordyckiej i poznaj opowieści z dziewięciu światów! Choć Magnus odwiedza swoją kuzynkę, nie znaczy to, że jego przyjaciele są zdolni do trzymania się z dala od kłopotów. Muszą oni poradzić sobie z przygłupimi olbrzymami, morderczymi stworzeniami i bogami wsadzającymi nos w nieswoje sprawy. Dodatek do serii o Magnusie Chase, na pewno nie będzie nudny!

 

Wojenna Burza

(War Storm)

Victoria Aveyard

Data wydania: 31 października 2018

Wydawca: Otwarte

Gatunek: Fantasy, YA

Seria: Czerwona Królowa #4

Ilość stron: 700

Cena okładkowa:  39,90 zł

Po zdradzie Mare musi chronić Czerwonych i Nowych poświęcając własne szczęście i zawiązać sojusz, który da jej szansę na zwycięstwo. W tym czasie Maven nie cofnie się przed niczym, by odzyskać Mare. Nadciąga wojna, która odmieni królestwo

 

Dwór szronu i blasku gwiazd

(A Court of Frost and Starlight)

Sarah J. Mass

Data wydania: 3 października 2018

Wydawca: Uroboros

Gatunek: Fantasy, YA

Seria: Dwór Cierni i Róż #3,5

Ilość stron: –

Cena okładkowa:  34,99 zł

Wydarzenia opowiadane z perspektywy Feyre i Rhysa, mające miejsce kilka miesięcy po wydarzeniach z Dworu skrzydeł i zguby. Bohaterowie odbudowują Dwór Nocy, w czasie gdy zbliża się Przesilenie Zimowe, a z nim wyczekiwane ułaskawienie. Jednak nadciągające święto nie da zapomnieć o duchach z przeszłości…