Letnie cytaty książkowe!

„Lato miało własną logikę i zawsze coś ze mnie wyciągało. W lecie miało chodzić o wolność, młodość, brak szkoły i obowiązków, przygodę i odkrywanie. Lato księgą nadziei. Dlatego tak je kochałem i jednocześnie nienawidziłem. Ponieważ zmuszało mnie do tego, aby wierzyć.”

Benjamin Alire Sáenz – Inne zasady lata

„To nie jest żadne dramatyczne „przed” i „po”. Raczej coś przypominającego melancholijne uczucie, które cię ogarnia pod koniec naprawdę fantastycznych wakacji. Coś nadzwyczajnego się kończy i jest ci smutno, ale nie możesz być aż taki smutny, bo hej, były świetne, kiedy trwały, i jeszcze nadejdą inne wakacje, kolejne świetne momenty.”

Gayle Forman – Wróć, jeśli pamiętasz

„Lato jest porą dojrzewania”

Ann Brashares – Trzy Wierzby. Opowieść o przyjaźni

„Tamtego ranka, na wietrze zapowiadającym lato, pocałunki smakujące zapachem skóry na słońcu. Jej pierwsza miłość. Pamięta, jak bardzo była przekonana, że nie będzie już nigdy innej.”

Federico Moccia – Trzy metry nad niebem

„Ale czy ktoś, kto kiedykolwiek widział lato – oszałamiające eksplozje zieleni, niebo rozświetlone cudownymi zachodami słońca, bogactwo kwiatów i wiatr, który pachnie jak miód – mógłby wybrać śnieg?”

Lauren Oliver – Delirium. Opowiadania

 

„Ta wyspa jest nasza. Tutaj w pewnym sensie na zawsze pozostaniemy młodzi.”
E. Lockhart – Byliśmy łgarzami

 

„To było lato, którego nigdy, przenigdy nie zapomnę. Tego lata stałam się ładną dziewczyną. A to dlatego, że po raz pierwszy tak się poczułam. Atrakcyjna. Każdego lata wierzyłam, że coś się zmieni. Że życie stanie się inne. I tego lata wreszcie tak się stało. Wszystko się zmieniło i ja się zmieniłam.”

Jenny Han – Tego lata stałam się piękna

„Chciał, żebyście przeżyli wyjątkowe lato i żeby on sam był jego częścią. Jak wszyscy rodzice pragnie, żebyście byli szczęśliwi. Pragnie wiedzieć, że będzie wam dobrze. Że podejmiecie właściwe decyzje. Tego potrzebował tego lata i to mu daliście.”

Nicholas Sparks – Ostatnia piosenka