Najciekawsze nowości! – lipiec 2018

Mówczyni

(The Speaker)

Taci Chee

Data wydania: 20 lipca 2018

Wydawca: Bukowy Las

Gatunek: YA, fantasy

Ilość stron: 536

Cena okładkowa: 39,90 zł

Seria: Morze atramentu i złota #2

Druga część serii fantasy autorstwa Taci Chee. Po ucieczce od Straży Sefia i Łucznik ukrywają się w lasach i planują swój kolejny ruch. Gdy Łucznik wciąż zmaga się ze swoją przeszłością Sefia zgłębia sekrety tajemniczej Książki. Wędrując przez królestwo Deliene oboje w końcu będą musieli zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem.

 

Everlife. Wieczne życie

(Everlife)

Gena Showalter

Data wydania: 20 lipca 2018

Wydawca: HarperCollins Polska

Gatunek: YA, fantasy

Ilość stron: 464

Cena okładkowa: 38,99 zł

Seria: Everlife #3

Po śmierci siedemnastoletnia Ten Lockwood zyskuje nieśmiertelność i wybiera życie w świecie rządzonym przez Trojkę, która od lat prowadzi wojnę z mroczną krainą Mirandą. Kiedy Ten poznaje Killiana, stronnika Miriady powinna myśleć o nim jak o wrogu. Nastolatkowie postanawiają jednak połączyć siły i położyć kres wojnie.

 

W blasku nocy

(Midnight Sun)

Trish Cook

Data wydania: 11 lipca 2018

Wydawca: Jaguar

Gatunek: YA

Ilość stron: 272

Cena okładkowa: 32,90 zł

Katie ze względu na rzadką chorobę musi unikać nawet najmniejszych promieni słonecznych. Całe dnie spędza w domu z tatą i przyjaciółką. W nocy dziewczyna wymyka się na dworzec aby tak grać na gitarze. Tam właśnie spotyka Charlie’go Reeda, chłopaka którego codziennie obserwuje ze swojego okna.

 

Love & Gelato

Jenna Evans Welch

Data wydania: 4 lipca 2018

Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie

Seria: Uwaga Młodość

Gatunek: YA

Ilość stron: 328

Cena okładkowa: 33,00 zł

Lina wyrusza do Włoch, aby wypełnić wolę swojej matki i poznać swojego ojca. Nie cieszy ją jednak fakt odnalezienia ojca, którego nie znała całe swoje życie. Dziewczyna myśli tylko o powrocie do USA. Jednak gdy znajduje ona pamiętnik swojej matki, zatraca się w jej magicznych włoskich opowieściach. Wraz z chłopakiem poznanym we Włoszech, Renem, dziewczyna podąża śladami matki i odkrywa, że nic nie jest takie, jakim się wydawało.