Co czyta młoda zagranica? – czerwiec 2018

A thousand beginnings and endings (Tysiąc początków i końców)

Azjatyckie baśnie!

Góra traci swoje serce. Dwie siostry przemieniają się w ptaki, by uciec na wolność. Młody mężczyzna uczy się prawdziwego znaczenia słowa poświęcenie. Młoda kobieta dorasta i prowadzi umarłych do ich ostatecznego miejsca spoczynku.

 

 

 

 

 

.

The bird and the blade (Ptak i ostrze)

Lubię te wschodnie klimaty

Jako niewolnica Khanatu Kipchak, Jinghua straciła wszystko: dom, rodzinę, wolność… aż ku własnemu zdumieniu nie znajduje się w centrum spisku, którego celem jest pomoc w ucieczce Księcia Khalafa i jego drażliwego ojca przez rozległe Imperium Mongołów. Podczas podróży, mając przy sobie doradców, a przed sobą nieskończoną drog, Jinghua wreszcie natrafia na okazję, by wrócić do domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

31179006

Sweet black waves (Słodkie czarne fale)

Ponoć inspirowane historią Tristana i Izoldy, ciekawe czy skończy się tak samo

Dwa dumne królestwa po przeciwnych stronach przystanii, z krwawą historią pomiędzy nimi.

Jako najlepsza przyjacióła i dama dworu, Branwen ma dwie wartości: oddanie ojczyźnie i nienawiść do najeźdźców, którzy zabili jej rodziców. Kiedy przez przypadek ratuje życie swojego wroga, on budzi jej starożytną magię leczenia oraz serce. Branwen zaczyna marzyć o pokoju, ale księżniczka, której służy, jest nieprzejednana. Walka o to, co właściwe, z własnymi mocami poza kontrolą, postawi Branwen pomiędzy wyborem: przyjaźń czy miłość.

 

 

 

 

36220551A flicker in the clarity (Błysk w czystce)

Coś obyczajowego musiało się tu znaleźć

Odkąd Evie tylko pamięta, ona i Emma były najlepszymi przyjaciółkami. Razem przeszły przez wszystko – tylko Evie rozumiała, co czula Emma, gdy straciła swojego starszego brata w wypadku samochodowym. I choć nie mogłyby się od siebie bardziej różnić – Emma jest duszą imprezy, podczas gdy Evie jest nieśmiała – dynamika zawsze u nich działała.

Ale wtedy Evie popełnia nierozważny błąd, który dla Emmy będzie miał poważne konsekwencje. Oczywiście, że wcześniej się kłóciły, ale teraz jest inaczej. Kiedy Evie próbuje przeprosić, Emma ignoruje jej smsy, znajduje nowych przyjaciół, kompletnie ją odtrąca. Evie nie chciała zdradzić Emmy i jest zdesperowana, by powrócić w jej łaski. Kim jest ona bez Emmy?

Wtedy Evie spotyka Theo, bratnią duszę, kompletne przeciwieństwo wszystkich chłopców których zna. Z nim, może przynajmniej udawać, że życie jest normalne. Jednak kiedy wreszcie pozwala, by coś się między nimi zadziało, Emma jakimś cudem znów wpuszcza Evie do swojego życia – choć nie bez konswekwencji. Nieobliczalne zachowanie, pijackie incydenty, nocne wydzwanianie – to tylko niektóre z przeszkód, które musi pokonać Evie. Dziewczyna pragnie odzyskać przyjaciółkę, ale Emma zmierza ku autodestrukcji. Evie chce być przy niej, ale jak pomóc komuś, kto nie chce być uratowany?

 

 

Trail of lightning (Ślad błyskawicy)36373298

Nie wiem dlaczego, ale trochę mi się to z Amerykańskimi bogami kojarzy

Podczas gdy większość świata znajduje się pod wodą po gwałtownym wzroście poziomu wód, Dinétah (z byłego rezerwatu Nawaho) odrodzili się. Bogowie i herosi chodzą po ziemi, ale wraz z nimi potwory.

Maggie Hoskie jest łowcą potworów Dinétah, nadprzyrodzonym zabójcą. Kiedy w małym miasteczku zaginęła dziewczynka, Maggie jest ich ostatnią – i najlepszą – nadzieją. Jednak prawda, którą Maggie odkrywa o potworach, jest gorsza, niż kiedykolwiek mogłaby przypuszczać.

Maggie niechętnie korzysta z pomocy Kaia Arviso, niekonwencjonalnego medyka. Razem podróżują do rezerwatu, by odkryć wskazówki z pradawnych legend, wymieniać się przysługami z oszustami i zmierzyć się z czarnoksięstwem w świecie upadającej technologii.

Kiedy Maggie odkrywa prawdę stojącą za zniknięciami, będzie musiała skonfrontować się ze swoją przeszłością – jeśli tylko chce przeżyć.

Witajcie w Szóstym Świecie.