O czym będzie najnowsza powieść Samanthy Shannon?

Od autorki międzynarodowego bestsellera, Czasu żniw, nadchodzi niesamowita, epicka powieść fantasy o świecie, który stoi na krawędzi wojny ze smokami – oraz o kobietach, które muszą tę walkę poprowadzić, aby uratować ten świat. Oto najnowsza wizja Samanthy Shannon!

Podzielony świat.

Królestwo bez następcy.

Przebudza się starożytny wróg.

Dom Berethnet rządził Inys przez tysiące lat. Nadal niezamężna Królowa Sabran IX musi przekonać swoją córkę, aby chroniła swój świat przed zniszczeniem – ale zabójcy już niemal stoją u jej drzwi.

Ead Duryan to dworski outsider. Chociaż otrzymała poziom lady, to tak naprawdę jest lojalna tylko wyższemu stowarzyszeniu magów. Ead bacznie obserwuje Sabran, chroniąc ją w sekrecie przed zakazaną magią.

Po drugiej stronie ciemnego morza, Tane całe swoje życie trenowała, aby zostać jeźdźcą smoków, ale teraz jest zmuszona dokonać wyboru, który pozwoli na nowo odkryć jej życie.

A gdzieś pomiędzy tym wszystkim podzielone Wschód i Zachód odmawiają pertraktacji, a siły chaosu budzą się do życia z odwiecznego snu… (tłumaczenie nieoficjalne)

Zagraniczna premiera zapowiedziana jest na 26 lutego 2019 roku. W Polsce książka ukaże się w pierwszym kwartale 2019 roku nakładem wydawnictwa SQN.