Co nowego w świecie książkowych adaptacji?

Szykujcie popcorn, bowiem kolejne powieści młodzieżowe trafią na ekran! Na Netflixie pojawi się adaptacja The Wicked Deep Shea Ernshaw, a Hulu zajmie się adaptacją powieści Johna Greena, Szukając Alaski. Co do drugiej produkcji, ma to być limitowany serial składający się z 8 odcinków.

Netflix postanowił też zająć się adaptacją książki The Kissing Booth autorstwa Beth Reekles. To typowa amerykańska komedia romantyczna wyreżyserowana przez Vince Marcello. Film miał swoją premierę 11 maja, więc możecie go wyszukać na Netflixie!

Z kolei Columbia Pictures nabyła prawa do adaptacji The Hazel Wood Melissy Albert. Scenariusz napisze Ashleigh Powell. Jest to historia nastolatki o imieniu Alice, która odkrywa, że bajki, które w dzieciństwie opowiadała jej babcia, są bardziej prawdziwe niż mogła sobie wyobrażać. To idealna pozycja dla fanów Once Upon a Time.

Książka Caitlin Moran, How to Build a Girl, również trafi na wielki ekran. W głównej roli zobaczymy Beanie Feldstein, którą możecie kojarzyć z filmu Ladybird. Film wyreżyseruje Coky Giedroyc, a zdjęcia mają się rozpocząć już lipcu tego roku. Moran sama napisze scenariusz. Premiera prawdopodobnie odbędzie się w przyszłym roku.