Najciekawsze nowości! – maj 2018

 

Nieodgadniony

(Truly Devious)

Maureen Johnson

Data wydania: 23 maja 2018

Wydawca: Poradnia K

Seria: Truly Devious #1

Gatunek: Kryminał

Ilość stron: 400

Cena okładkowa: 39,99 zł

Akademia Ellinghama to prestiżowa szkoła w Vermont, miejsce pełne zagadek, dzieło życia Alberta Ellinghama. Krótko po otwarciu Akademii w 1936 roku znikają żona i córka Ellinghama. Jedynym tropem w tej sprawie jest tajemniczy list-zagadka z podpisem „Nieodgadniony”. Lata później uczennica Akademii Stevie Bell postanawia rozwikłać zagadkę z przeszłości.

 

Banda Niematerialnych Szaleńców

Maria Krasowska

Data wydania: 9 maja 2018

Wydawca: SQN

Gatunek: YA, fantasy

Ilość stron: 384

Cena okładkowa: 36,90 zł

Danny Moon, żądny przygód nastolatek nienawidzący nudy  trafia do Polski, do swojego wujostwa i kuzynek. Choć na początku czuje się tam jak na zesłaniu, któregoś dnia spotyka ducha, a potem wraz ze swoją kuzynką Anetą rzuca się w wir kolejnych przygód.

 

Imperium na piasku

(Sandcastle Empire)

Kayla Olson

Data wydania: 23 maja 2018

Wydawca: Młody Book

Gatunek: YA, dystopia

Ilość stron: 450

Cena okładkowa: 34,90 zł

Kiedy na Ziemi wybucha wojna a władzę przejmuje Wataha życie siedemnastoletniej Eden kompletnie się zmienia. Taci wszystko. Rodzinę, przyjaciół, dom, a sama zostaje porwana. Nie zamierza się jednak poddać. Postanawia dotrzeć na wyspę Sanctuary, która jest siedzibą ruchu oporu. Jednak po dotarciu na miejsce nadal nie może czuć się bezpieczna, gdyż na wyspie czyhają na nią pułapki i śmiertelne niebezpieczeństwa.

 

Osaczona

(Shattered)

Teri Terry

Data wydania: 9 maja 2018

Wydawca: Młody Book

Seria: Zresetowana #3

Gatunek: YA, fantasy

Ilość stron: 336

Cena okładkowa: 34,90 zł

Finałowy tom serii „Zresetowana”. Kyla wciąż nie wie, kim jest naprawdę, jednak odkrywa coraz więcej sekretów. Nic nie jest takie jak wydawało się na początku. Kyla nie wie komu zaufać i kogo pokochać. Czy dziewczyna odnajdzie wreszcie siebie?

 

Spętani przeznaczeniem

(The Fates Divide)

Veronica Roth

Data wydania: 23 maja

Wydawca: Jaguar

Seria: Naznaczeni Śmiercią #2

Gatunek: YA, fantasy

Ilość stron: 480

Cena okładkowa: 39,90 zł

Ostatni tom serii, epickie zakończenie losów Akosa i Cyry. Opowieść o nadziei, walce i uczuciu dwóch ludzi, którzy na początku wydają się zupełnie różni, a jednak łączy ich więcej niż myślą. Czy przeciwstawią się cywilizacji? Czy zostaną spętani przeznaczeniem?

 

Broken Silence

Natasha Preston

Data wydania: 23 maja 2018

Wydawca: Feeria Young

Seria: Silence #2

Gatunek: YA

Ilość stron: 380

Cena okładkowa: 37,90 zł

Po czterech latach od wyjazdu do Australli, w obliczu rozpoczęcia procesu sądowej Oakley postanawia wrócić do Anglii, by zakończyć ten rozdział. Tam musi stawić czoła swoim lękom jak i również zawalczyć o swoją miłość.