Najciekawsze nowości! – kwiecień 2018

Wieża Świtu

(Tower of Dawn)

Sarah J. Maas

Data wydania: 18 kwietnia 2018

Uroboros

Gatunek: fantasy

Ilość stron: 752

Cena okładkowa: 49,99 zł

Seria: Szklany tron #5.5

Kolejna część bestlsellerowej serii Szklany Tron Sarahy J. Mass. Historia rozgrywa się podczas wydarzeń z Imperium Burz. Opowiada o Chaolu Westfall, który udaje się do miasta Antica, gdzie zrealizować ma swój, w wielu częściach ryzykowny plan.

 

Moje serce, mój wróg

(When My Heart Joins the Thousand)

A. J. Steiger

Data wydania: 18 kwietnia 2018

Wydawca: Bukowy Las

Seria: Myślnik

Gatunek: YA

Ilość stron: 376

Cena okładkowa: 30,90 zł

Alvie uważa, że ludzie są przereklamowani. Jej jedynym przyjacielem jest Chance, pozbawiony skrzydła myszołów z zoo, w którym pracuje. Jednak los stawia na jej drodze Stanleya, podpierającego się laską chłopaka, kogoś tak samo dziwnego jak ona. Czy dziewczyna będzie w stanie się przed nim otworzyć, wiedząc co stało się z ostatnią osobą, którą pokochała? Wzruszająca opowieść o uczuciu, które połączyło dziewczynę z zespołem Aspergera i przewlekle chorego chłopaka.

 

Dziewczyny nie biją

(Girls Can’t Hit)

T.S. Easton

Data wydania: 20 kwietnia 2018

Wydawca: YA!

Gatunek: YA

Ilość stron: 320

Cena okładkowa: 36,99 zł

Życie Fleur toczy się bezproblemowo. Ma przyjaciół, chłopaka, szkołę, pracę. Jedynym problemem jest jej nadopiekuńcza matka, która w każdej aktywności córki widzi zagrożenie. Może czas skończyć ze stereotypami i pozwolić dziewczynie robić to, co kocha?

 

Aru Shah i koniec czasu

(Aru Shah and the End of Time)

Roshani Chokshi

Data wydania: 18 kwietnia 2018

Wydawca: Galeria Książki

Gatunek: Fantasy

Ilość stron: 368

Cena okładkowa: 36,90 zł

Aru Shah by zdobyć przyjaciół w szkole potrafi trochę naginać fakty. Zmyśla opowieści o tym, że pochodzi z rodziny królewskiej, podróżuje do Paryża i ma własnego szofera. Kiedy pewnego dnia trójka przyjaciół zjawia się w jej domu, by przyłapać ją na kłamstwie Aru popełnia straszliwy błąd: niechcący uwalnia Śpiącego, starożytnego demona, który planuje obudzić Boga Zniszczenia. Czy dziewczynie uda się wszystko naprawić na czas?

 

Fandom

(Fandom)

Anna Day

Data wydania: 18 kwietnia 2018

Wydawca: Jaguar

Gatunek: YA, Fantasy

Ilość stron: 416

Cena okładkowa: 37,90 zł

Violet i jej przyjaciele to fani powieści Taniec na szubienicy i członkowie fandomu świata wykreowanego w książce oraz jej ekranizacji. Kiedy pewnego dnia udają się na londyński Comic-Con, by poznać twórców ich ukochanego świata, niespodziewanie zostają przeniesieni do tego właśnie świata z powieści, a gdy przypadkowo zabijają główną bohaterkę, sprawy zaczynają się komplikować. A to dopiero początek.

 

Słowa w ciemnym błękicie

(Words in Deep Blue)

Cath Crowley

Data wydania: 11 kwietnia 2018

Wydawca: Jaguar

Gatunek: YA

Ilość stron: 288

Cena okładkowa: 34,90 zł

Rachel wraca do miejsca, gdzie kiedyś, przed swoją przeprowadzką zostawiła Henry’emu list, w którym  wyznała mu miłość. Nigdy jednak nie dostała odpowiedzi. Po ostatnich przeżyciach związanych ze śmiercią brata dziewczyna jest zrozpaczona, lecz teraz znów pracując z Henrym w księgarni, Rachel znów odnajduje nadzieję. Oboje pozwalają sobie uwierzyć, że dostaną od losu drugą szansę.

 

Wieczór filmowy

(Movie Night)

Lucy Courtenay

Data wydania: 4 kwietnia 2018

Wydawca: YA

Gatunek: YA

Ilość stron: 320

Cena okładkowa: 34,99 zł

Kidy Hanna jest załamana po rozstaniu z chłopakiem, jej przyjaciel Sol za wszelką cenę chce ją pocieszyć. Wpada więc na pomysł zorganizowania co miesięcznych wieczorów filmowych dla przyjaciółki. Tyle, że z każdym spotkaniem Sol coraz bardziej zakochuje się w Hannie. Czy przyjaźń może przerodzić się w miłość?

 

Podróżniczka

(The Wayfarer)

Alexandra Bracken

Data wydania: 18 kwietnia 2018

Data wydania: 18 kwietnia 2018

Wydawca: SQN

Seria: Passenger #2

Gatunek: Fantasy

Ilość stron: 512

Cena okładkowa: 36,90 zł

Choć Etta miała plan na swoje życie, niespodziewana podróż w czasie kompletnie wszystko zmieniła. Została osierocona przez swój czas, a jej przyszłość przestała istnieć. Na dodatek z powodu rozłąki z ukochanym Nicholasem jest zrozpaczona i sama musi odbyć ostatnią wyprawę, aby ocalić swoich ukochanych. Finał epickiej serii, która przeniesie cię w czasie.