Najciekawsze nowości – marzec 2018!

 

Marzyciel

(Strange the Dreamer)

Laini Taylor

Data wydania: 14 marca 2018

Wydawca: SQN

Gatunek: YA, fantasy

Ilość stron: 512

Cena okładkowa: 36,90 zł

Lazlo Strange marzy o poznaniu sekretów tajemniczego miasta Szloch. Nigdy jednak nie miał na to szansy. Gdy wreszcie pojawia się okazja nie wyprawę…zaproponowana zostaje ona komuś innemu. Opowieść o tajemnicach i marzeniach, zacierających granicę pomiędzy jawą a snem.

 

180 sekund

(180 Seconds)

Jessica Park

Data wydania: 21 marca 2018

Wydawca: Filia

Gatunek: NA

Ilość stron: –

Cena okładkowa: 39,90 zł

Allison Dennis przestała się do czegokolwiek przywiązywać. Przeszła przez wiele rodzin zastępczych i do nikogo nie może się przyzwyczaić. Wszystko zmienia się jednak, gdy w collage zostaje wplątana w eksperyment, gdzie musi spędzić 180 sekund z kompletnie nieznajomym chłopakiem. Czy 180 sekund zmieni życie dziewczyny o 180 stopni? A może nawet bardziej?

 

Powiedz wreszcie prawdę

(Tell us something true)

Dana Reinhardt

Data wydania: marzec 2018

Wydawca: Jaguar

Gatunek: YA

Ilość stron: 210

Cena okładkowa: 34,90 zł

Po zerwaniu z dziewczyną nieśmiały i wrażliwy River zostaje wplątany w sieć kłamstw i sam już nie wie co jest prawdą. Chcąc odzyskać dziewczynę jest w stanie poświęcić nawet swoją godność. Jednak za rogiem czai się nowe uczucie… Czy River skończy tę grę kłamstw i podda się rzeczywistości?

 

To, co widzę bez ciebie

(Things I’m Seeing Without You)

Peter Bognanni

Data wydania: 14 marca 2018

Wydawca: Bukowy Las

Seria: Myślnik

Gatunek: YA

Ilość stron: 296

Cena okładkowa: 29,90 zł

Gdy Tess dowiaduje się, że chłopak z któremu wyznała miłość a on odwzajemnił uczucie popełnił samobójstwo, rzuca szkołę, bo nie jest już w stanie tego wytrzymać. Tess wciąż pisze do chłopaka, tak jak zawsze to robili. Jedyną odskoczną zaczyna być praca w firmie taty. Czy to uwolni ją jednak od brutalnej rzeczywistości i pomoże pogodzić się z żałobą?

 

Jedno z nas kłamie

(One of Us Is Lying)

Karen M. McManus

Data wydania: 13 marca 2018

Wydawca: Prószyński Media

Gatunek: YA, kryminał

Ilość stron: 416

Cena okładkowa: 38 zł

Piątka uczniów liceum zostaje zatrzymana za karę po lekcjach. Jednak tylko czwórka wychodzi z tego żywo. Zostają oni oskarżeni o morderstwo swojego kolegi. Czy zrobiło to jedno z nich? A może zamieszana jest cała czwórka? Albo morderca cały czas biega na wolności? Uzależniający thriller, od którego nie będziecie mogli się oderwać.

 

Jej wysokość P.

(The Law of Tall Girls)

Joanne MacGregor

Data wydania: 9 marca 2018

Wydawca: Wydawnictwo Kobiece

Gatunek: YA

Ilość stron: –

Cena okładkowa: 34,90 zł

Peyton ma 180cm wzrostu, przez co ciężko jej wtopić się w tłum i nie wyróżniać. W celu zmiany swojego życia podejmuje się zakładu. Mam umówić się i pójść na bal z chłopakiem wyższym od siebie. Ma nawet jednego na oku. Tylko, że on spotyka się z o wiele niższą dziewczyną…