Najciekawsze nowości – luty 2018!

More Happy Than Not. Raczej szczęśliwy, niż nie

(More happy than not)

Adam Silvera

Data wydania: 15 lutego 2018

Wydawca: Czwarta Strona

Gatunek: YA

Ilość stron: –

Cena okładkowa: 36,90zł

Debiutancka powieść Adama Silvery, w której zachwyca i porusza aż do łez! Po samobójstwie ojca Aaron Sotto nie może się pozbierać. Próbuje mu pomóc jego dziewczyna Genevie. Podczas jej wyjazdu Aaron poznaje Thomasa, z którym coś go połączy. Nie mogąc później o nim zapomnieć szuka pomocy w Instytucie Leteo, co może mieć katastrofalne skutki.

 

Dzień ostatnich szans

(Extraordinary Means)

Robyn Schneider

Data wydania: 28 lutego 2018

Wydawca: Wydawnictwo Otwarte

Gatunek: YA

Ilość stron: –

Cena okładkowa: 36,90zł

Lane to ambityny nastolatek z zaplanowaną przyszłością. Nie przewiduje jednak w niej choroby. Gdy zostaje u niego zdiagnozowana lekooporna gruźlica, musi udać się do ośrodka dla chorych. Poznaje tam Sadie, artystkę, która stworzyła sobie tam bezpieczną przystań. Ta przyjaźń pozwala Lane’owi się zaaklimatyzować. Opowieść o chorobie, miłości i chwytaniu każdego dnia. Idealna pozycja dla fanów Johna Greena!

 

Royce Rolls

(Royce Rolls)

Margaret Stohl

Data wydania: 28 lutego2018

Wydawca: YA!

Gatunek: YA

Ilość stron: 460

Cena okładkowa: 39,99 zł

Rodzina Royce Rolls ma wszystko, czego tylko mogli zapragnąć. Niestety mają również problemy, a jednym z nich jest spadek oglądalność reallity show o ich samych. Szesnastoletnia Bentley i jej rodzeństwo cieszą się, że uwolnią się od kamer ich matka powoli się załamuje. Co mogą zrobić żeby naprawić więzi rodzinne?

 

Nieskończone światy Jane

(Jane Unlimited)

Kristin Cashore

Data wydania: luty 2018

Wydawca: Jaguar

Gatunek: YA, paronormal

Ilość stron: 480

Cena okładkowa: 39,90 zł

Jane przybywa na coroczną galę do posiadłości Trashów, wypełnionej najróżniejszymi artefaktami. W trakcie imprezy okazuje się, że dwa dzieła sztuki skradziono. Rozpoczynają się poszukiwania, które są uzależnione od decyzji Jane. Od niej zależą losy wszystkich.

 

Mój pierwszy bal

(21 proms)

Data wydania: luty 2018

Wydawca: Jaguar

Gatunek: YA

Ilość stron: 320

Cena okładkowa: 32,90 zł

Zbiór opowiadań autorów takich jak: John Green, David Levithan czy E. Lockhart, gdzie przedstawiają cudowne, straszne i ciekawe historie na temat szkolnych balów. Dla niektórych są to niezapomniane noce, dla innych wręcz horrory, ale trzeba przyznać, że bale budzą wiele emocji!

 

Piękne samobójczynie

(Suicide Notes from Beautiful Girls)

Lynn Weingarten

Data wydania: 15  lutego 2018

Wydawca: Feeria Young

Gatunek: YA

Ilość stron: 336

Cena okładkowa: 37,90 zł

June miała najlepszą przyjaciółkę. Delia zawsze jej broniła, była najważniejsza, łączyło je wszystko. Tylko, że teraz Delia jest martwa, a June wcale nie jest pewna czy sama odebrała sobie życie. Próbuje dociec prawdy, gdyż wie, że jest to winna przyjaciółce.

 

Rozdarta

(Fractured)

Teri Terry

Data wydania: 21 lutego 2018

Wydawca: Młody Book

Seria: Zresetowana #2

Gatunek: YA fantasy

Ilość stron: 384

Cena okładkowa: 34,90 zł

Drugi tom Zresetowanej, w którym Kyla odkrywa coraz więcej o swojej przeszłości, których jak się okazuje było więcej niż jedna. Jej wspomnienia z przed resetu zaczynają odżywać i teraz sama już nie wie komu może zaufać.

 

Roar

(Roar)

Cora Carmack

Data wydania: 14 lutego 2018

Wydawca: Dolnośląskie

Seria: Łowcy Burz #1

Gatunek: YA fantasy

Ilość stron: 376

Cena okładkowa: 37,00 zł

Aurora od dziecka jest przygotowywana do przejęcia roli królowej. Nie posiada jednak magii, aby ochronić swoich poddanych. Matka aranżuje jej małżeństwo z Cassiusem, jednak gdy Aurora odkrywa jego tajemnice zaczyna ją przerażać przyszłość z nim. Gdy wymyka się z pałacu śledząc go trafia na czarny rynek, gdzie nielegalnie handluje się magią, której ona desperacko potrzebuje.