Najbardziej wyczekiwane ekranizacje YA w roku 2018!

Więzień Labiryntu: Lek na śmierćWięzień Labiryntu. Tom 3. Lek na śmierć – James Dashner

(Maze Runner: The Death Cure)

Premiera: 26.01.2018

Ekranizacja ostatniego tomu bestsellerowej serii Więzień Labiryntu James Dashnera. Spektakularny finał, gdzie Streferzy muszą wyruszyć na ostateczną misję, w poszukiwania lekarstwa na śmiertelną chorobę, z nadzieją że znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Choć w poprzednich częściach fabuła książek została nieco zmieniona, w ostatniej odsłonie przygód Streferów na pewno znajdziemy kilka scen wprost wyjętych z powieści, widać to choćby po samym zwiastunie.

Zwiastun: https://youtu.be/4-BTxXm8KSg

 

Twój Simon – Simon oraz inni Homo Sapiens – Becky Albertalii

(Love, Simon)

Premiera: 16.03.2018

Jedna z najlepszych młodzieżówek tego roku! Zabawna a zarazem wzruszająca historia chłopaka, który jest gejem i nie za bardzo wie, jak zakomunikować to swojej rodzinie i przyjaciołom. Opowieść o pierwszej miłości, dorastaniu, odkrywaniu prawdy o sobie i akceptowaniu jej. Genialna obsada oraz zaangażowanie samej autorki w produkcję. Po zwiastunie zapowiada się ciekawie. Wybierając się na seans nie zapomnijcie o oreo…

Zwiastun: https://youtu.be/ykHeGtN4m94

 

Player OneReady Player One – Ernest Cline

(Ready Player One)

Rok 2045. Świat jest pogrążony w chaosie i jedyną ucieczką jest OASIS globalny wirtualny świat, w którym każdy może być, kim chce. Kiedy założyciel OASIS postanawia przekazać swoją fortunę graczowi, który rozwiąże zagadki ukryte przez niego w wirtualnym świecie, młody Wade Watts dołącza do wyścigu, gdzie ludzie są zdolni do wszystkiego, nawet do prawdziwego morderstwa, aby tylko zdobyć tę nagrodę. Film Stevena Spielberga, doskonale wykreowany świat science-fiction i młodzi obiecujący aktorzy. Jesteście gotowi?

Zwiastun: https://youtu.be/cSp1dM2Vj48

 

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – J.K. Rowling

Kto nie uwielbia wracać do świata Harrego Pottera? Dzięki sequelowi Fantastycznych zwierząt znów mamy do tego okazję! Po tajemniczej i dramatycznej ucieczce Gellerta Grindelwalda, zaczyna on gromadzić zwolenników w swojej sprawie. Jedyną osobą zdolną go powstrzymać jest Albus Dumbledore. Będzie on jednak potrzebować pomocy Newta Scamandera i jego przyjaciół. Kolejna niebezpieczna przygoda skrywa przed nimi nowe tajemnice i przetestuje ich lojalność.

Zwiastun: https://youtu.be/SnYJvnOAtFg

 

Mroczne umysły – Mroczne Umysły. Tom 1 -Alexandra Bracken

(The Darkest Minds)

Premiera: 13.09.2018

Ekranizacja bestsellerowej powieści Alexandry Bracken. Ruby potrafi wejść do ludzkiego umysłu a nawet wymazać wspomnienia. Zostaje wysłana do obozu dla ludźmi z takimi zdolnościami jak ona, gdzie podzielono ich na Zielonych, Niebieskich, Żółtych, Pomarańczowych i Czerwonych. Przydzielono ją do Zielonych, choć w rzeczywistości jest ostatnią z Pomarańczowych, ale musi to ukrywać, aby przetrwać. Rozpoczęcie kolejnej sagi na miarę Igrzysk Śmierci i Niezgodnej!

 

Każdego dnia – Każdego dnia – David Levithan

(Every Day)

Premiera: 2.03.2018

Ekranizacja bestsellerowej powieści Davida Levithana, którego możecie również kojarzyć ze współpracy z Johnem Greenem przy powieści Will Grayson, Will Grayson. Szesnastoletni A codziennie budzi się w innym ciele. Zawsze jest to nastolatek z okolicy. Choć pogodził się ze swoim losem i nawet ustalił pewne zasady, między innymi nie angażować się w cudze życie, wszystko się zmienia, gdy któregoś dnia budzi się w ciele Justina, chłopka Rihannon. Wtedy orientuje się, że to z nią pragnie być zawsze, każdego dnia. Piękna opowieść o walce z przeciwnościami losu i miłości innej niż wszystkie.

Zwiastun: https://youtu.be/dJj-Sc_GSXQ

 

Pułapka CzasuFałdka Czasu – Madeleine L’Engle

(A Wrinkle in Time)

Premiera: 9.03.2018

Fantastyczna opowieść na podstawie tajemniczej i przygodowej powieści Madeleine L’Engle, w gwiazdorskiej obsadzie (Ophra Winfery, Reese Whiterspoon, Chris Pine). Po zniknięciu swojego ojca naukowca Meg i jej braciszek zostają wysłani przez trzy osobliwe istoty w kosmos, aby go odnaleźć.

Zwiastun: https://youtu.be/a_b1zVuzovI

 

 

Na które ekranizacje najbardziej czekacie? Może znalazły się tu wasze ulubione książki? A może macie jakieś inne powieści, które chcielibyście zobaczyć na wielkim ekranie? Dawajcie znać w komentarzach!