To się czytało! – Rok 2008

Wszyscy doceniamy nowości wydawnicze? A co z książkami zapomnianymi, tymi, które czytaliśmy dawno temu? Czy ktokolwiek jeszcze o nich pamięta? My postanawiamy Wam przypomnieć!

Przed Wami najciekawsze młodzieżówki z 2008 roku!

Klan wilczycy – Maite Carranza

Okazuje się, że czternastoletnia Anaid jest czarownicą. Rządna wiedzy dziewczynka zaczyna uczyć się na własną rękę w przekonaniu, że magiczne umiejętności pomogą jej w odnalezieniu zaginionej matki, Selene. Gdy Anaid przybywa na Sycylię, zostaje otoczona prawdziwymi nauczycielkami, przechodzi inicjację i zdobywa przyjaciół. Jednak coraz więcej zaczyna wskazywać na to, że matka dziewczyny jest zdrajczynią, która opowiedziała się po stronie mroku.

 

Candy – Kevin Brooks

Joe Beck to grzeczny nastolatek, który mieszka razem z ojcem i dorosłą siostrą. W jego życiu wszystko staje do góry nogami, gdy w Londynie spotyka dziewczynę o zniewalającym uśmiechu, pięknych oczach i idealnych rysach. Joe chciałby dowiedzieć się o Candy jak najwięcej, jednak dziewczyna ma poważny problem z narkotykami oraz jest uzależniona od mężczyzny, który dostarcza jej towar. Joe będzie musiał dokonać ważnego wyboru i poświęcenia, pozna siłę miłości i nadziei.

 

Alchemik: Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela – Michael Scott

Sophie i Josh Newmanowie to bliźnięta, które spotykają doktora Johna Dee w San Francisco. Mężczyzna atakuje właściciela księgarni Nicka Fleminga, aby odebrać mu Księgę Maga Abrahama, co mu się udaje. Josh wyrywa z niej dwie ostatnie stronnice, a Dee porywa żonę Nicka, Perry, i zamyka ją w jednej z cel na wyspie Alcatraz. Wkrótce Nick wyjawia rodzeństwu swoje prawdziwie imię – Nicolas Flamel oraz fakt, że jest nieśmiertelnym alchemikiem, a jego żona Perrenelle jest w niebezpieczeństwie. Księga zapowiada także przybycie bliźniąt, które uratują świat. Poza tym znajduje się w niej przepis na eliksir długowieczności, który małżonkowie muszą zażyć w ciągu miesiąca, aby nie zginąć. Rozpoczyna się wyścig: Dee chce zdobyć ostatnie strony Księgi, aby przywołać swoich dawnych mistrzów, a Nicolas próbuje wywołać moce bliźniąt i nauczyć je posługiwania się żywiołami.

 

Wojny Świata Wynurzonego: Dwie Wojowniczki – Licia Troisi

Drugi tom znakomitej i porywającej serii. Po ucieczce z Sekty Zabójców młoda wojowniczka Dubhe musi uwolnić się od klątwy, która została na nią rzucona. Jedyną osobą, która może ją uratować, jest Sennar, niegdyś najpotężniejszy czarodziej Świata Wynurzonego, do którego udaje się wraz z Lonerinem po pomoc i radę. To opowieść pełna magii i przygody!