To się czytało! – Rok 2007

Wszyscy doceniamy nowości wydawnicze. A co z książkami zapomnianymi, tymi, które czytaliśmy dawno temu? Czy ktokolwiek jeszcze o nich pamięta? My postanawiamy Wam przypomnieć!

Przed Wami najciekawsze młodzieżówki z 2007 roku!

Zmierzch – Stephenie Meyer

Pierwsza część bestsellerowej sagi pod takim samym tytułem autorstwa Stephenie Meyer opowiada o początkach historii Isabelli Swan i Edwarda Cullena. Na jaw wychodzą mroczne sekrety, które narażają życie dziewczyny na ogromne niebezpieczeństwo. A wszystko przez to, że Bella zakochała się w wampirze…

Trylogia czarnego maga. Księga 1. Gildia magów – Trudi Canavan

Trudi Canavan w swojej książce przedstawia historię ze świata pełnego magii, czarów, ale także biedy i slumsów. Autorka opisuje jednak przede wszystkim losy Sonei, która niespodziewanie odkrywa, że posiada magiczną moc, którą próbuje ukryć za wszelką cenę. Kiedy jej zdolności zaczynają się wymykać spod kontroli, ukrywanie się przed magami staje się coraz bardziej niemożliwe.

Heartland 1-2. Powroty. Po burzy – Lauren Brooke

Heartland to schronisko dla koni, gdzie wcześniej źle traktowane zwierzęta uczy się na nowo ufać ludziom. Główna bohaterka, Amy, odziedziczyła po mamie zdolność do zajmowania się końmi. Pod jej skrzydła trafia Spartan, który po wypadku stał się nieufny i wrogo nastawiony do ludzi. Dziewczyna stara się mu pomóc i opiekuje sie nim najlepiej, jak tylko potrafi.

Zawód Wiedźma – Olga Gromyko

Kawał dobrego, rosyjskiego fantasy z niesamowitą bohaterką! Spora dawka przygody i humoru, a W.Redna to znakomita babka! Gdy zostaje wysłana do samego królestwa wampirów, sama się nie spodziewa, co tam zastanie. Ale przecież jest doskonałą w swoim fachu wiedźmą, prawda? Żadna zmora jej nie straszna! Nawet czarujący książę…

Most do Terabithii – Katherine Paterson

Terabithia to sekretna kraina, do której można dostać się jedynie za pomocą zaczarowanej liny zawieszonej dawno temu na drzewie rosnącym na brzegu rzeki… To prawie jak Narnia! Przyjaźń, przygoda, magia… I ten bajkowy klimat!