Najciekawsze nowości – październik 2017!

 

Statek Umarłych

(The Ship of the Dead)

Rick Riordan

Data wydania: 25 października 2017

Wydawca: Galeria Książki

Seria: Magnus Chase i Bogowie Asgardu #3

Gatunek: Fantastyka

Ilość stron: 528

Cena okładkowa: 39,90 zł

Trzecia odsłona przygód Magnusa Chase’a, potomka Frejra nordyckiego boga lata, płodności i zdrowia. Tym razem Magnus i jego przyjaciele wyruszają w rejs, aby odnaleźć Statek Umarłych, który do wyprawy przeciw bogom przygotowuje Loki. Po drodze napotkają sojuszników i niebezpieczeństwa oraz zmierzą się ze swoimi własnymi demonami. Muszą się pośpieszyć, bo Dzień sądu, Ragnarok zbliża się wielkimi krokami.

 

Mirror, Mirror

(Mirror, Mirror)

Cara Delevigne,  Rowan Coleman

Data wydania: 11 października 2017

Wydawca: Jaguar

Gatunek: YA

Cena okładkowa: 39,90 zł

Debiutancka powieść amerykańskiej aktorki i modelik Cary Delevigne. Czwórka przyjaciół Naomi, Leo, Red i Rose zakładają zespół Mirror, Mirror. Pewnego dnia wszystko się komplikuje. Opowieść o przyjaźni, zdradzie, tajemnicy i ofierze. Ta historia ma to wszystko.

 

Dwór Skrzydeł i Zguby

(A Court of Wings and Ruin)

Sarah J Maas

Data wydania: 25 października 2017

Wydawca: Uroboros

Seria: Dwór Cierni i Róż #3

Gatunek: Fantastyka

Cena okładkowa: 49,90 zł

Trzecia część bestsellerowego cyklu Sarah J. Maas. Feyra powraca do Dworu Wiosny. W obliczu zbliżającej się wojny znów wystawiona zostanie na próby. Będzie musiała zdecydować komu ufać i znaleźć nowych sojuszników. Jeden błąd może zniszczyć nie tylko ją, ale cały świat.

 

Na krawędzi wszystkiego

(The Edge of Everything)

Jeff Giles

Data wydania: 11 października 2017

Wydawca: IUVI

Gatunek: YA

Ilość stron: 384

Zoe ma za sobą ciężki rok. Szukając brata podczas burzy śnieżnej zostaje brutalnie zaatakowana i widzi kogoś, kogo nie powinna była zobaczyć. Nazywa go Iks. Zoe nie wie, że jest on łowcą głów z sekretnej organizacji Niziny, który właśnie ją uratował. Ta dwójka nigdy nie powinna się spotkać. Iks złamał wszystkie zasady Niziny, teraz oboje musi ponieść konsekwencje.

Cena okładkowa: 34,90 zł

 

Dziesięć tysięcy żyć

(Reincarnation Blues)

Michael Poore

Data wydania: 24 października 2017

Wydawca: Prószyński i S-ka

Gatunek: YA

Ilość stron: 512

Cena okładkowa: 44,90 zł

Milo ma dziesięć tysięcy żyć. Zostało mu jeszcze pięć, aby zrobić wszystko jak należy. Chce on tylko na zawsze spocząć w ramionach swojej ukochanej Suzie. Musi poskładać fragmenty wielkiej kosmicznej układanki, aby zrozumieć co znaczy być częścią czegoś większego od nieskończoności.

 

Pasażerka

(Passenger)

Aleksandra Bracken

Data wydania: 11 października 2017

Wydawca: SQN

Seria: Passenger #1

Gatunek: Fantastyka

Ilość stron: 432

Cena okładkowa: 36,90 zł

Etta pewniej nocy traci wszystko co znała i kochała. Niespodziewanie zostaje przeniesiona w czasie do 1776 roku, gdzie poznaje korsarza Nicholasa Cartera. Rozpoczynają walkę z czasem w celu odnalezienia tajemniczego wartościowego przedmiotu. Nagrodą będzie powrót do domu, ale czy im się uda? I czy Etta jest gotowa na rozłąkę z Nicholasem?

 

Wróć, jeśli masz odwagę

(Dare to Fall)

Estelle Maskame

Data wydania: 8 listopada 2017

Wydawca: Feeria

Gatunek: YA

Ilość stron: 350

Cena okładkowa: 39,90 zł

Wydaje ci się, że masz idealne, poukładane życie. Jednak czujesz, że ciąży na nim skaza. Zakochujesz się w nieodpowiednich chłopaku, a kiedy myślisz, że wszystko idzie w dobrą stronę los daje o sobie znać. Opowieść o wyborach i szukaniu własnego ja.

 

Szczęście w miłości

(Lucky in Love)

Kasie West

Data wydania: 11 października 2017

Wydawca: Feeria Young

Gatunek: YA

Ilość stron: 408

Cena okładkowa: 37,90 zł

Maddie jest spokojna i poukładana. Któregoś dnia kupuje los na loterię i wygrywa masę pieniędzy. Po sekundzie nie poznaje swojego życia. Lubi bycie w centrum uwagi, dopóki nie docierają do niej przykre plotki i przypadkowe osoby nie proszą ją o pożyczkę. Sama nie wie komu zaufać. Poza Sethem, z którym pracuje w miejscowym co i który prawdopodobnie nawet nie wie o jej wygranej. Historia o zmianach, które  przewracają życie do góry nogami.