Poznaj szczegóły sequela Trylogii Grisza od Leigh Bardugo!

Fani Trylogii Grisza mogą skakać z radości: już w 2019 roku wychodzi nowa książka Leigh Bardugo, która tym razem skupi się na młodym królu Ravki, Nikolaiu Lantsovie. Poznajcie szczegóły.

Bardugo nie planowała napisać książki o Nikolaiu – tak właściwie nie przypuszczała, że uda mu się przeżyć Trylogię. ,,Wyznanie: Nikolai Lantsov miał umrzeć na końcu Szturmu i Gromu.” – opowiada portalowi Entertainment Weekly.  ,,Planowałam obarczyć jego śmiercią – na rękach brata – bohaterkę, zmuszając ją, by udała się do stolicy. Krew! Łzy! Polityczna intryga! A potem nastąpił koniec.”

Oczywiście tak się nie stalo. ,,Ale kiedy zaczęłam opisywać księcia, który ma talent do wynalazków i absolutny jego brak w kwestii trzymania języka za zębami, w ogóle nie chciałam przestać. Nic dziwnego, że to o niego fani pytali najczęściej. Czy odnalazł szczęście? Kto będzie jego królową? Jak bardzo zła była poezja, którą pisał na studiach? Nigdy nie odpowiadałam, bo wiedziałam, że chcę kontynuować jego historię, gdy nadejdzie odpowiedni czas. W Królu Blizn, w końcu dostarczę wam odpowiedzi i coś jeszcze – choć ta poezja może nie przypaść wam do gustu.”

Co prawda nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery (zima 2019), ale mamy opis.

Nikolai Lantsov zawsze miał talent do rzeczy niemożliwych. Nikt nie wie, co musiał znieść, podczas wojny domowej – a on zamierza ten stan utrzymać. Teraz, gdy wrogowie jednoczą się, a granice słabną, musi znaleźć sposób, my znów napełnić skarbiec Ravki, odnaleźć nowych sojusznków i powstrzymać rosnące zagrożenie dla niegdyś wielkiej Armii Grisza.

Mimo to mroczna magia wewnątrz niego z każdym dniem staje się coraz silniejsza, pragnąc zniszczyć wszystko, co budował. Z pomocą młodego kapłana i legendarnego Pływodzieja, Nikolai odbędzie podróż do wnętrza Ravki, gdzie najpotężniejsza magia ma zniszczyć potworne dziedzictwo wewnątrz niego. Zaryzykuje wszystko, by ocalić swój kraj i siebie. Ale niektóre sekrety nie mogą zostać ukryte – a niektóre rany nigdy nie mogą zostać uleczone.

Znalezione obrazy dla zapytania king of scars bardugo

 

PS Czyż nie zapowiada się wspaniale?